מפל החלון, נחל דוד עליון

טיול יומי קצרצר ונחמד לגב החלון שמעל מפל החלון אשר ממוקם בנחל דוד

תאריך הטיולApril 2015
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתספטמבר - מאי

הגעה ושעות פתיחת השמורה

השביל המסומן מתחיל מבי״ס שדה (סימון שחור), בסמוך לשער הכניסה וממשיך לאורך הגדר הצפונית עד לפינה הצפון-מערבית של בית הספר, את הרכב ניתן להשאיר מחוץ לשער של הבי״ס שדה ולהיכנס רגלית בשער להולכי הרגל.
הכניסה לשמורה מותרת מהשעה 08:00-12:00 (בשעון קיץ עד 13:00) וחובה לצאת מהשמורה עד לשעה 16:00 (17:00 בשעון קיץ).

שימו לב! שמורת עין גדי הינה בתשלום (30 ש״ח לאדם), בחגים משלמים בתחילת המסלול ובשאר הימים בסוף המסלול בכניסה הראשית לנחל דוד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול ההליכה

המסלול אינו מעגלי אך תחילת ההליכה וסיומה הינן כ-10 דק׳ הליכה ביניהם.
מתחילים ללכת בסימון השחור מבי״ס שדה עין גדי אשר מתחיל לטפס על הגדה הצפונית של נחל דוד. בתחילת הדרך, ניתן לראות ״טרסות״ קדומות משוחזרות על שם אור אילן - מטייל שנהרג באיזור בשנת 1983.
ממשיכים בטיפוס, כאשר לאחר כ-חצי קילומטר ישנו פיצול של שביל ״שקוף״ שעובר דרך סדק וחוזר בחזרה לשביל השחור.
עוד כ-15 דק׳ עליה עד לפיצול שבילים משולט - כאן עוברים לסימון האדום - שביל צפית (השביל השחור עולה להר ישי).

הליכה נוספת (די מישורית) של כ-30 דק׳ מובילה אותנו לחלקון העליון של נחל דוד. יורדים לערוץ הנחל עם השביל המסומן ומתחילים ללכת במורד הקניון היבש.
לאחר הליכה קצרה בתוך הקניון, מגיעים לגב יפה עם עץ שיזף, שם אפשר לעשות הפסקה וגם להתרחץ. עומק הגב היה כ-מטר כשאנחנו היינו שם והמים היו צלולים.

ממשיכים ללכת עם השביל האדום עוד כ-7 דק׳ ומגיעים לפיצול של השביל האדום ושביל שקוף. השביל השקוף מוביל ל״גב החלון״ שמתצפת על נחל דוד וכל השנה יש בו מים מספקים לרחצה.

חוזרים חזרה לפיצול עם השביל האדום וממשיכים איתו בטיפוס על הגדה הדרומית של הנחל. הטיפוס תלול וקצר ובסופו מתחברים לשביל צפית המסומן בירוק. ממשיכים על הסימון הירוק כ-15 דק׳ עד לתצפית יפה על ים המלח והשמורה, מהתצפית יורדים עוד כ-10 דק׳ למעיין עין גדי - מעיין קטן ורדוד בו ניתן לשכשך רגליים (מים צלולים כל השנה).
משם ממשיכים לכוון נחל דוד ומגיעים לפיצול שבילים, שביל אחד שהולך ל״מערת דודים״ (כ-45 דק׳ הלוך-חזור) והשביל השני יורד לנחל דוד תחתון (כשעה הליכה) דרך מס׳ בריכות ומפלים עד ליציאה מהשמורה.

טיפים

  • אסור להדליק אש בשמור
  • מותר לאכול רק בקניון היבש

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )