ממכתש רמון לערבה על שביל ישראל

טיול מדברי יפייפה החוצה את הנגב ממכתש רמון ועד הערבה ללא כל ציווילזציה בדרך. היום הראשון מחניון גוונים ועד חניון חולית, היום השני מחניון חולית לעין יהב (ביום השני תפסתי טרמפ ב 4*4).

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMarch 2018
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתעונות מעבר ובחורף כשאין גשם או סכנת שטפונות

רקע

תמיד רציתי לעשות את שביל ישראל במלואו אבל קשה לי לפנות לכך חודשיים, אז בינתיים אני עושה את המקטעים השווים ביותר... יצאנו לטיול משפחתי במכתש רמון שישבת. ישנו בחאן בארות וטפסנו לגבעת חרוט. בשבת בצהריים כשהם חזרו הביתה, אני נשארתי לעשות את שביל ישראל ממכתש רמון לערבה, אחרי בדיקה מעמיקה, התרשמתי שזה אחד המקטעים היפים, חוץ מהרי אילת שקצת רחוקים מידי לטיול קצר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הראשון - מחניון גוונים לחניון חולית

קמתי מוקדם מאוד בבוקר וצעדתי כ 3 ק"מ לחניון גוונים, עליתי על שביל ישראל והתחלתי לצעוד על הרכס של הר סהרונים ממנו מתגלה נוף מדברי עוצר נשימה, משם ירדתי לפרסת נקרות ועליתי לכרבולת חרירים, ככל שנכנסים לעומק השטח ומתרחקים מכל נוף של ישוב באופק מרגישים יותר ויותר את המדבר, לאחר הליכה לאורך המצוק כשהר ארדון כל הזמן נמצא משמאלי, התחלתי לרדת נחל מעוק, נחל רחב ומרשים, בדיוק ליד השביל נמצא עץ שיטה ענק שהסתדר לי בדיוק לארוחת הצהריים. שבוע לפני כן חזרתי מאיטליה כך שבתיק היו לי גבינות ונקניקים משובחים ביותר. לאחר מנוחה נכנסתי לנחל גלד, ערוץ די צר עם עליות תלולות מדי פעם, אחרי זמן מה ראיתי באופק את נחל חולית, הגעתי עד הירידה התלולה, גב חולית היה יבש לחלוטין, הסתובבי ימינה והלכתי טיפה עד חניון חולית בו ישנתי.

היום השני

בחניון חולית היו מספר שביליסטים וגם קבוצה של כמה חבר'ה שעושים את השביל במקטעים, החבר'ה האלו שכרו את שירותיהם של חברת טיולים שהביאה להם את הציוד מנקודת ההתחלה לנקודת הלינה, הכינה להם את האוהלים ושני סירי פויקה. שאהיה פנסיונר גם אני אטייל ככה.
בכל מקרה הטיול היה לי מאוד קשה, אני לא מורגל להליכות כל כך ארוכות עם משקלים כאלה על הגב, היה גם מאוד חם ולמחרת בבוקר תפסתי טרמפ עם חברת הטיולים ויצאתי איתם לעין יהב דרך נחל נקרות, הרווחתי טיול גיפים יפה על הדרך.
מעין יהב לקחתי אוטובוס חזרה הביתה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דגשים וטיפים

* מים - צריך לקחת 5-6 ליטר ליום כזה.
תכננתי לטייל יומיים כך שסגרתי הטמנה בחניון חולית, יש כמה חבר'ה שעושים את השירות הזה, אני סגרתי עם יניר במדבר, 70 ש"ח לשישייה.
* ציוד - חשוב לצמצם למינימום, ולחשוב על כל גרם שנכנס לתיק. משקל התיק מאוד משפיע על הקושי.
*על השביל פגשתי מספר שביליסטים, חלקם תיירים מארה"ב ואירופה, אנחנו ממש על המפה עם השביל הזה.
* ניווט - ממש פשוט, הדרך מסומנת לכל אורכה. אפשר לנווט גם עם אפליקציה של עמוד ענן או OFF ROAD, קולט גם ללא אינטרנט, אני אוהב להדפיס את הדרך גם בדף A4 רגיל שיהיה לגיבוי.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )