מהר ישי להר מצפה עין גדי

מעל שמורת עין גדי הקסומה, מתנשא לו הר מצפה עין גדי וממנו תצפיות מרהיבות על ים המלח והאזור כולו. ביום לא חם מדי, עם הרבה מים, כדאי לעלות להכיר את רמת המדבר מקרוב. מסלול עבור ציירי אומנות, חובבי נוף, וכל מי שעדיין לא ראה את היופי מלמעלה. תהנו

תאריך הטיולMarch 2009
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב וסתו

הגעה לתחילת מסלול

המסלול מתחיל מתל גורן - שמורת עין גדי.
עלינו לפנות לכיוון שמורת עין גדי מכביש 90 ולנסוע עם כביש הגישה לשמורה דרומה (לכיוון נחל ערוגות) עד שנגיע שנגיע לחנייה למרגלות תל גורן - סמוך למטעי התמרים של קיבוץ עין גדי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפוס בוקר במעלה "ציץ"

המסלול שלנו מתחיל בתל גורן שבשמורת עין גדי. נתחיל בטיפוס על שביל
שמסומן בצבע שחור, עלייה של חצי שעה עד למעיין עין גדי. אחרי טבילה במים הצוננים, נתפנה לעלייה "האמיתית" של המסלול כשהר מצפה עין גדי צופה עלינו מגבוה. נמשיך בסימון שחור, במגמת טיפוס לאורך מעלה עין גדי, עלייה של בערך שעה. לאורך הטיפוס אפשר לראות בנייה רומית עתיקה, בעיקר בחלק העליון של המעלה. בראש מעלה עין גדי (מעלה "ציץ") מחכה תצפית מדהימה לכיוון בקעת ים המלח.

על רמת המדבר

מכאן נצא בדרך ג'יפים אדומה לכיוון צפון- מערב, ותתגלה לפנינו רמת המדבר. נמשיך בשביל הג'יפים כ 2- ק"מ עד לפיצול עם דרך ירוקה. אנחנו עולים על הדרך הירוקה והולכים בה 400 מטרים עד שנגיע לתצפית מצפה ערוגות (יפייפה!). במקום אין צל, אבל ביום בהיר זהו מקום נפלא לארוחת בוקר.
מכאן נחזור על צעדינו עד למפגש האדום-ירוק ונמשיך את דרכינו בשביל האדום. אחרי קילומטר נגיע למפגש עם דרך ג'יפים שחורה. קצת אחרי שנפנה לדרך השחורה (כיוון מזרח) נגיע למקברת ארוערה.
נמשיך מכאן ונוכל לראות את ההתחתרות של נחל דוד (עליון).
לאחר 3.5 ק"מ של הליכה נפגוש בשביל להולכי רגל אדום שפונה דרומה, ממנו נצפה לעבר הכיפה של הר ישי, המתנשא מעל בי"ס שדה עין גדי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הר ישי

פונים באדום, אחרי עלייה קצרה נגיע לראש הר ישי. זה הזמן לנשימה אחרונה מלמעלה - ויורדים! הירידה מהר ישי לבי"ס שדה עין גדי תלולה מאד. נרד בסימון ירוק ואחרי 20 דקות נגיע לפיצול שבילים ירוק-שחור.
מכאן יש שתי אפשרויות: אם אנחנו ממהרים, או כבר תשושים מהיום הארוך – נרד בדרך השחורה, יותר מהירה ויותר תלולה, עד לבי"ס שדה. האפשרות השנייה היא לרדת בשביל ירוק - אמנם הוא לוקח יותר זמן אבל הוא יותר קל ואף יפה יותר. השביל הירוק מסתיים בקניון היבש, משם ממשיכים במגמת ירידה לכיוון הבי"ס שדה.

טיפים

  • שמורת עין גדי נסגרת בשעה 16:00 , ולכן חשוב להתחיל לרדת מהר ישי כבר ב- 14:30 . בשעון קיץ השמורה נסגרת שעה מאוחר יותר.
  • יש להצטייד במפת סימון שבילים 11 - דרום מדבר יהודה
  • לאורך היום כמעט ואין נקודות צל, חשוב מאד לצאת למסלול ביום עם מזג אוויר מתאים :)
  • מסוף מסלול אפשר לחזור ברגל למכונית (בערך 20 דקות הליכה)

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )