מדבר יהודה- בקעת הורקניה

טיול יום במדבר יהודה לאיזור בקעת הורקניה וההרים הסובבים אותה, הכולל נוף יפה וערוץ נחל מעניין.

תאריך הטיולMay 2020
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתחורף, סתיו, אביב

מנהלות

המסלול מעגלי. אורכו: 20 קילומטר, ו 600 טיפוס.
המסלול מיועד למטיבי לכת ועובר כולו בשבילים לא מסומנים לכן מומלץ מאווד להשתמש באפליקצית ניווט!
כדאי לטייל באיזור בקבוצה ועם נשק.
הגעה לתחילת המסלול: מכביש 1 יש לפנות לכיוון מנזר נבי מוסא. אחרי המנזר יש להמשיך עוד 4.5 קילומטר בכביש ואז לחנות ליד בסיס צבאי שנמצא שם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תאור המסלול

מהחנייה פונים מערבה, חוצים את הכביש ונכנסים לשביל לא מסומן העולה מערבה. השביל עולה ויורד על סכיני הרכסים והוא מאוד מיוחד. אחרי כ3 קילומטר ו200 טיפוס השביל מתחיל לשבור דרומה ולעבור על הגבעות המדבריות של גב ההר, נוף יפה נשקף לכיוון מזרח של מדבר יהודה ים המלח ובקעת הורקניה. יש לנווט בעזרת הGPX - הרבה שבילים באיזור. השביל ממשיך לעלות במתינות יחסית עוד כ6 קילומטר עד שמגיע לשיא הגובה - 415 מטר. עד פה טיפסנו כבר כ600 מטר.
מכאן אנחנו פונים חדות מזרחה ומתחילים לרדת חזרה לכיוון בקעת הורקניה. השביל יורד וחוצה ערוצי נחלים, וממשיך דרומה עד שמגיע לקניון עמוק ומרהיב של ערוץ חסר שם. יורדים לערוץ על השביל, וממשיכים על הגדה הימנית שלו עד למפל בגובה 5 מטר בערך. אפשר לרדת במפל - קשה קצת - ואפשר לעקוף אותו משמאל. באיזור יש מערות ואתרים ארכיאולוגיים שלא בדקתי לעומק. בצד ימין על ההר ניצב מבצר הורקניה, וכנראה הם קשורים אליו.
בכל אופן השביל יוצא מהקניון והנחל נפתח ונשפך לבקעת הורקניה. ממשיכים עד לכביש, פונים שמאלה והולכים 5 קילומטר עד לחניון שבו הרכב נמצא.

בהצלחה!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )