האגמים הקפואים (גוסיינקונד)

טרק האגמים הקפואים (גוסיינקונד) הלוך- חזור ב6 ימים (כולל נסיעות):

תאריך הטיולOctober 2017
משך הטיול6 ימים

יום 1 : קטמנדו – DONCHE

יצאנו בשבוע האחרון של אוקטובר , אני ועוד בחורה- מיכל. היום הראשון היה בעיקר יום נסיעות. לקחנו אוטובוס מקטמנדו לדונצ'ה. סגרנו את הכרטיסים בסוויסה האדום ב700 רופי (אח"כ הסתבר לנו שקנייה באופן עצמאי תעלה 500). הנסיעה ארכה כ- 8 שעות בלוקאל בדרכים לא הכי סימפטיות. כמה דק' לפני דונצ'ה האוטובוס עוצר ועושים פרמיט שעולה 3390 רופי. את הלילה הראשון עשינו בדונצ'ה. ישנם כמה גסטהואסים נחמדים במחיר של עד 600 רופי ובגדול זה המקום האחרון לסגור דברים אחרונים ששכחתם או שתרצו לטרק. בכפרים בהמשך יש בעיקר מעט ביגוד חם ביוקר וחטיפים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2 : DONCHE- Shingumba

התחלנו ללכת מדונצ'ה ב8:30 והגענו לשינגומבה בערך ב 14:00 כולל עצירות מנוחה בדרך. נעזרו בשלטים שהכווינו אותנו ל Gosainkund שאלו האגמים בסופו של דבר. אחרי השלט הראשון המשכנו שמאלה, חצינו גשר תלוי ואז התחלנו בטיפוס של כ- 1400 מטר גובה סה"כ בעלייה תלולה . לאחר 3 שעות עלייה הגענו לדוראלי וכשעה לאחר מכן לדומסה. בשני המקומות ניתן לאכול צהריים. אנחנו המשכנו עוד 40 דק אחרי דומסה ובסופו של דבר הגענו לשינגומבה ושם אכלנו צהריים והחלטנו להפסיק ללכת לאותו היום. ישנו בגסטהאוס שנקרא greenhill בערך באמצע הכפר ובו היה גם את הדיל הישראלי (אוכלים בגסטהאוס בתמורה ללינה חינם).

יום 3 : Shingumba- Laurbina

יצאנו ב9 בבוקר משינגומבה והלכנו כשעה וחצי עד שהגענו ל chyolangpati ושם עשינו עצירת מנוחה ושתיית תה גם אל מול הנוף של פסגות הלאנגטאנג המושלגות. לאחר מכן, המשכנו עוד כשעה וחצי ללאורבינה והחלטנו לעצור כדי לא להגיע למצב שבו אנחנו עולים הרבה גובה ביום אחד. רוב הדרך הייתה עם עלייה קלה ומישורים מדי פעם (מה שנקרא מישור נפאלי). הגענו לגסטהאוס morning view שהוא בעלייה אחרי הגסטהאוס הראשון וגם בו יש את הדיל הישראלי ובעלת גסטהאוס ממש חמודה. יש גם וייפי ומקלחת חמה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 4: Laurbina – Gosainkund

יום העלייה וההגעה לאגמים. יצאנו ב9 בבוקר מלאורבינה והלכנו כשעתיים לגוסיינקונד. בשעה הראשונה עלינו בעלייה תלולה ולאחר מכן שעה של מישור נפאלי. ברוב הדרך היה מעונן וחצי שעה לפני גוסיינקונד התחיל לרדת עלינו שלג ולכן כדאי אולי לצאת יותר מוקדם ביום שעולים לאגמים כדי לראות אותם ללא ערפל ועננים. בגוסיינקונד ישנו בגסטהאוס שנקרא Namaste שכמובן מכבד את הדיל הישראלי וגם בו יש בעל גסטהאוס נחמד ומצחיק מאוד. אין חשמל בכפר רוב הזמן מכיוון שהוא סולרי ולכן אין וייפיי והאט באקט ישנו בתשלום.
הגענו לגוסיינקונד לאחר שירד מעט שלג ולאחר כשעתיים מזג האוויר התבהר ויצאנו להסתובב בין האגמים כשעה מכיוון שלאחר מכן השלג חזר וירד עד למחרת.

יום 5: גוסיינקונד- דונצ'ה

לאחר שהתעוררנו בבוקר והשלג שנערם הקשה על המשך הטרק והעלייה לפס ובנוסף לא היינו מצוידים כראוי החלטנו לחזור. התחלנו לרדת לכיוון דונצ'ה ב 8:30 והחלטנו לנסות להגיע לדונצ'ה כבר באותו יום עקב אילוצי זמן. הדבר אפשרי אך ישנה ירידה של 2700 מטר באותו יום ולכן זה יום די קשה לברכיים, ניתן לפצל את הירידה ליומיים ולישון בשינגומבה. הגענו לדונצ'ה באזור 16:30 אחרי מספר עצירות מנוחה וארוחת צהריים בשינגומבה. כבר באותו ערב קנינו כרטיס אוטובוס בחנות בגדים מקומית לקטמנדו ב500 רופי.

יום 6: דונצ'ה- קטמנדו:

יצאנו ב7 בבוקר מדונצ'ה בלוקאל. מעט אחרי היציאה מדונצ'ה יש להחתים את הפרמיט ליציאה. הנסיעה באותו הדרך כמו ההלוך ארכה כ8 שעות.

טיפים

  • אנחנו באנו אחרי האנפורנה אז יכול להיות שהיינו מספיק מתורגלים לגבהים אבל יש לשים לב שלא עולים יותר מהמומלץ ליום.
  • כדאי להביא מספיק ביגוד חם (חולצות תרמיות, פליזים, מעיל גשם, כובע ,ככפוות-חובה, חם צוואר)
  • כדאי לקנות מפה (רשום עליה langthang לפני שיוצאים (200 רופי בחנויות)
  • האזור של הטרק הופך להיות מעונן ועם ערפל מהר מאוד בגבהים לכן הימים קצרים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )