טיול לירושלים

טיול בן יום אחד לירושלים לעין כרם, רחביה, שדרות ממילא, העיר העתיקה ושוק מחנה יהודה טבע ונוף עירוני וכל הטיול בעזרת תחבורה ציבורית!

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2015
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנ

הגעה+ עין כרם

הגענו בבוקר לתחנה המרכזית בירושלים שם לקחנו את הרכבת הקלה עד לתחנת הר הרצל. משם צריך לקחת אוטובוס (אפשר ללכת גם ברגל 20 דקות לנו היה מזג אוויר חם) של אגד קו מס' 28 וירדנו בתחנה של עין כרם פינת רחוב המעיין. בעין כרם יש מס' שבילי הליכה חלקם מסומנים, אנחנו עשינו שניים מהם:
1.כנסיית הביקור(סימון שבילים כחול) הכנסיה עצמה מלאה בציורי קיר יפים ומרשימה.
בעין כרם עצמה יש נוף יפה למנזר הרוסי אליו התחלנו לעלות אבל חזרנו באמצע הדרך כי היה חום מכביד.

2. שביל הטבע בואדי: כשחזרנו למטה נכנסו לשביל הליכה יפה בטבע בואדי של עין כרם, יש בכניסה אתר הנצחה לתושב עין כרם שנהרג בפיגוע. השביל עצמו יפה ומלא בעצי פרי של רימונים ותאנים.
חזרנו לעין כרם יש שם חנות עם גלידה וסורבה מצוין שם עצרנו לקחנו קו 28 חזרה לתחנת הרכבת הקלה בהר הרצל עד לתחנת יפו- מרכז משם הלכנו רגלית לשכונת רחביה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

רחביה, שדרות ממילא, העיר העתיקה שוק מחנה יהודה והביתה

מתחנת הרכבת הקלה חלפנו על ממילא (אליה חזרנו אחר כך), הלכנו בעזרת google maps אל רחביה, הליכה של 15 דקות בערך והסתובבנו בשכונה שם הבנייה יפה ומיוחדת ראינו גם את תחנת הרוח המפורסמת בשכונה.
חזרנו רגלית לממילא והסתובבנו שם בין החנויות (שבימים חמים כיף להכנס אליהן בגלל המזגן), את השדרה קשטו בהרבה מטריות צבעוניות שתלוית ויפה להסתובב שם. הגענו לסוף השדרה והחלטנו להכנס לעיר העתיקה משער יפו שם ראינו את המנזר השבדי והסתובבנו בין הרוכלים. כסיימנו להסתובב בעיר העתיקה החלטנו ללכת לבקר בשוק מחנה יהודה ולחתום את היום (השוק קרוב מאוד לתחנה המרכזית).
בשוק כדאי פשוט סתם להסתובב לראות את הסחורות הצבעוניות אל תדאגו מוכרים בבסטות שם כוכבים אחד אחד ובכל אזור תמצאו מישהו שינסה למכור לכם משהו בדרך מצחיקה ומיוחדת.
קנינו שיק אצל עוזי אל שיש לו שייקים טעימים ומיוחדים שהוא אומר שהם טובים לבריאות. המשכנו להתובב וקנינו קצת חלבה ותבלינים ראינו פאב מגניב וקטן עם 7 ברזים שונים של בירות ועצרנו שם לבירה קרה. עצרנו לארוחת ערב במסעדה צמחונית עם חומוס מעולה ואחלה אוכל בכללי.
מהשוק הלכנו לתחנה המרכזית (10 דקות הליכה) וחזרנו הביתה בהרגשה שהספקנו המון ליום אחד.

טיפים

  • אם באים בחודשים חמים להקפיד על הרבה שתייה ומנוחות בצל
  • כדאי להוציא רב קו מראש ולהתנייד איתו בעיר חוסך כסף וזמן. הרב קו מקנה כרטיס מעבר לרכבת הקלה ולאוטובוס כך שהשתמשתי ברכבת הקלה והאוטובוס בעין כרם שילמתי עבור 2 נסיעות במקום עבור 4
  • הגענו לירושלים ב-10 בבוקר וחזרנו ב19:30 בתחבורה ציבורית

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )