טיול יום רגלי בירושלים

מגן סאקר עד המושבה הגרמנית, דרך השוק, בתי קפה, רחביה ותחנת הקמח

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה!

רקע

ירושלים היא עיר קסומה, שתענוג גדול לטייל בה דווקא ברגל, לגלות אותה מבפנים, לשבת בבתי קפה ובפארקים. הנה הצעה למסלול שלא עובר במקומות המוכרים לתיירים - העיר העתיקה והמדרחוב, אלא עובר דרך השכונות היפות ומגלה ירושלים קצת אחרת. את המסלול אפשר לעשות כל השנה, אנחנו נהננו ממנו במיוחד בחדשי הקיץ החמים - באמצע אוגוסט בירושלים היה 19 מעלות בלילה! לתשבי המרכז זה פלא אמיתי, בריחה מהחום, כמעט לחו"ל.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

שוק מחנה יהודה

הגענו באוטובוס לתחנה המרכזית והלכנו לשוק - הליכה קצרה יחסית. כדאי להגיע לשוק לא ביום שישי, שכן אז הוא הכי עמוס והמוכרים לחוצים. אנחנו היינו ביום חמישי, ונהננו מכל רגע. שלל פירות וירקות, גבינות בוטיק, מאפיה וחלווה - מה עוד צריך בכלל? בשוק אפשר לאכול את ארוחת הבוקר הטובה ביקום - במסעדת חבה - יפו 119, יש קישור לאתר שלהם. אנחנו אכלנים גדולים, וללא צל של ספק זוהי ארוחת הבוקר הכי טובה בארץ. אם אתם באים בשישי, כדאי להזמין מקום.

לאחר מכן הלכנו לנו

דרך נחלאות אל מתחם המעצבים

משוק מחנה יהודה ירדנו דרך שכונת נחלאות הקסומה אל רחוב בצלאל. ביתר פירוט, פנינו שמאלה לרחוב בית יעקב והמשכנו ברחוב ניסים בכר עד רחוב בצלאל. פנינו שמאלה ברחוב בצלאל והמשכנו עליו עד שהגענו לבית המעצבים בבית מס' 7 באותו רחוב. בית המעצבים זה מקום גאוני וחדש יחסית שבו יש 20 חללי סטודיו של מעצבים ויוצרים: קרמיקאים, מעצבי אופנה, מעצבי תיקים, צורפים, מעצבי תכשיטים, אמני אוריגמי, יודאיקה, מעצבים גרפיים ועוד ועוד… אתם צופים בהם במהלך היצירה ובוחרים לכם מתנה מקורית שקורמת עור וגידים ולובשת צורה ממש מול עיניכם…
אנחנו ישבנו בבית קפה נוקטורנו ממש מחוץ לבית המעצבים ושתינו קפה נהדר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרך רחביה לגן הפעמון

המשכנו ברחוב שמואל הנגיד ונכנסנו קצת לסמטאות של רחביה מימין. אין צורך לתאר בדיוק מהם הרחובות שהלכנו בהם. שכונת רחביה מקסימה ואירופאית ופשוט תפנו לכל סימטה שנראית לכם יפה, ובסוף תבקשו מגוגל שיוציא אתכם מהמקום שהגעתם אליו. מבטיחה שוטטות מהנה במיוחד. בתי אבן עתיקים, עצים גבוהים וגנים פורחים. מומלץ במיוחד ללכת בשבילי הולכי הרגל שמחברים בין הרחובות ולא ברחובות עצמם.

לאחר שיצאנו מרחביה פנינו לרחוב קרן היסוד ולהכנו לעבר גן הפעמון. גן יפה ומתופח, משני עברי הרחוב הסואן. אנחנו בחרנו ללכת בצד שמאל מה שהביא אותנו לנקודת תצפית מדהימה לצד תחנת רוח. לאחר מכן הגענו למזרקה נהדרת והמשכנו למתחם התחנה.

מתחם התחנה ותיאטרון החאן

מתחם התחנה הוא מקום חדש יחסית ומקסים במושבה הגרמנית. שיפצו את תחנת הרכבת הישנה ובנו בה מסעדות ודוכני אומנים. המקום יש גם גלריית תמונות המתארות את התחנה כפי שהייתה פעם. בנוסף במרחק של דקה משם נמצא תיאטרון החאן - תיאטרון מעולה שמתמקם בתוך מבנה חאן עתיק - אני ממליצה להזמין כרטיסים ולסיים כך את הערב.

ברחבת התיאטרון יש בית קפה - חנא'לה - פעמים רבות מתקיימות שם הופעות חיות ובכל מקרה יש שם אוכל מצויין וכדאי לאכול שם את ארוחת הערב.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )