טיול יום מדהים, בדרך הלא מוכרת לעין עקב

טיול באורך יום מלא המגיע מעבדת לנחל עקב ועד לשדה בוקר

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל העונות! לא מומלץ בעומסי חום ושיטפונות

רקע + ציוד

המסלול המתואר מוביל לעין עקב אך לא בדרך הקלה אלה בדרך שתגרום לנו להעריך הרבה יותר את הבריכה המדהימה הזאת!
אורכו כ - 8 ק"מ והוא לוקח לפחות 5 שעות (כולל הזמן בעין עקב). המסלול אינו מעגלי אך לתפוס טרמפים משדה בוקר לעבדת זה לא קשה מדי.
הציוד הנדרש כמו לכל טיול יום הוא לפחות 3 ליטר מים, כמובן שנעליים נוחות, בגד לכניסה למים, כובע קרם הגנה ומומלץ מפת סימון שבילים מספר 15

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לנקודת ההתחלה

נוסעים דרומה על כביש 40, פונים דרומה (ימינה) בצומת חלוקים. עוברים את קיבוץ שדה בוקר, את מדרשת בן גוריון ולאחר כ 5-7 דקות נסיעה נפנה לתחנת דלק פז ולעיר העתיקה עבדת. שם מתחיל המסלול.

הגעה לנקודת הסיום

נצא מתחנת הדלק צפונה (ימינה) ניסע חזרה לכיוון שדה בוקר וקצת לפני הקיבוץ ניכנס לכיוון מדרשת בן גוריון, ניסע על הכביש גישה ובכיכר נפנה ימנה לכיוון עין עבדת. נגיד לשומר שאנחנו לעין עקב והוא יכניס אותנו, נרד בירידה המתפתלת ובסופה נגיע למעבר נחל שאחריו מצד שצאל יהיה שילוט לחניון הסרפנטינות. שם יסתיים המסלול.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיפור דרך

מחניון תחנת הדלק בכניסה לגן לאומי עבדת, נצא בסימון שבילים כחול / שביל ישראל לכיוון צפון , כאשר עם הזמן נתעקל עם השביל לכיוון כללי מזרחה. ההליכה היא ברובה מישורית, בצידו של ערוץ נחל עד שהשביל יוצא ומטפס אל אוכף ממנו יש תצפית יפה אל הנחלים מאיזור זה ומזרחה. מהאוכף נרד, בהתחלה בירידה מתונה ואחר כך בירידה מחליקה ותלולה ומדרגות סלע עד שנגיע לעין עקב עליוןשם יש כמה בריכות, צל, צמחיית נחלים וזה אחלה מקום לארוחת בוקר.
בנקודה זו השביל מתפצל לשלושה כיוונים, אנו נמשיך שמאלה (צפונה) סימון שבילים שחור / שביל שראל עם נחל עקב המלא צמחיית נחלים מדברית ולעיתים גם מים זורמים, לאחר 2.5 ק"מ, נגיע לראש מפל עין עקב המרשים.
הירידה לבריכה נמצאת כ-100 מטר בהמשך בליג שלט פיצול השבילים.
נרד בירידה עם יתדות שבסופה נגיעה לבריכה,לאחר שכשוך והשייה הכיפית בעין עקב, נצא על שביל כחול מעלה אל גדת הנחל המערבית (מאיפה שבאנו). כמו שאתם יודעים העלייה מחליקה וקצת קשה.
בקצה העלייה, נפגש בפיצול שבילים המסומן בשלט, ונמשיך בכיוון צפון מערב (סימון ירוק) ונמשיך במגמת עלייה על השביל הירוק עד שנגיע לרמת דבשון, נמשיך על רמת דיבשון בהליכה מישורית, וחשופה לשמש ולרוח.

מהלך המסלול עובר בקרבתו של מאהל בדואי מסורתי המציע להולכים מנוחה, קפה ופיתה עם לבנה, כאשר לאחריו נמצא עצמינו בראש מפל גדול בקצה רמה מישורית (רמת דבשון) - לפני הירידה מומלץ להתרשם מהנוף היפה המצוי ממול.

מנקודה זו נתחיל בירידה ההולכת ונהיית חדה יותר עם ההתקדמות, בסופה נרד את מעלה דבשון אשר יביא אותנו לסוף המסלול בנקודת המפגש עם הכביש היורד ממדרשת בן גוריון.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )