טיול אופנים בכוכב יאיר

יום כיף לכל המשפחה

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

תוכן עניינים

הגעה

לכוכב יאיר יורדים מכביש שש במחלף איל ופונים מזרחה. אחרי ק"מ מגיעים לצומת T ופונים שמאלה. עוד 3 ק"מ ומגיעים לרמזור בו פונים ימינה. בכיכר שאחרי הש"ג מבצעים סיבוב פרסה ו-40 מטר אחרי הש"ג פונים ימינה לתוך היער לדרך סלולה שהופכת לדרך עפר. נוסעים עוד כ-200 מטר ישר עד שמגיעים למגרש רחב. זהו מצפה ספיר, ובו תוכלו לנוח כשתחזרו מהטיול.

העץ

מהחניה יורדים עם האופניים בשביל שיורד ימינה (מזרחה) ומתעקל צפונה. בחורף, היער מלא בפריחה נדירה. מרבדי רקפות וכלניות, אירוס מצוי, לוף ארץ ישראלי ולפעמים ניתן למצוא גם סחלבים פרפרניים. בקצה הירידה השביל מתחבר לסימון שבילים אדום שאמור לקחת אותנו צפונה עד לוואדי שבין כוכב יאיר לצור יצחק (זה הבניינים באופק). אולם, הסימון האדום אינו מתוחזק היטב, ותצטרכו לסמוך על האינטואיציה שלכם. באופן כללי, אפשר לרכב ישר על אותו השביל שחוצה את השדות והמטעים עד לוואדי. בחורף חלק מהדרכים בוציות מדי ולכן עדיף להיצמד ימינה לדרכים שקרובות יותר לכוכב יאיר. חלקן חוצות שוב את היער, בכל דרך שתבחרו, תגיעו בסוף לנחל. שימו לב שכוכב יאיר תמיד מימינכם ולכן אין לאן ללכת לאיבוד. לאחר כ-2 ק"מ בקו אווירי מגיעים לנחל ופונים בו ימינה (לכיוון מזרח). יש שני שבילים משני צידי הנחל, סעו בדרומי. נחלון זה זורם רק לאחר גשמים והוא למעשה מקורותיו של נחל אלכסנדר. בדרך חוצים מטעי אבוקדו, נא לא לקטוף, אבל מותר לקחת מה שנפל לאדמה. הם נורא טעימים. אחרי פחות מק"מ מגיעים לצומת. הדרך הכי נוחה להמשיך זה לפנות ימינה (בשביל שחוצה את המטע לרוחבו) ואז שמאלה (שוב במקביל למטע). עוד ק"מ אחד והשביל מתעקל 90 מעלות שמאלה וכעבור כ-100 מטר שוב ימינה. פה אנחנו עוזבים את המטעים ונוסעים בוואדי הפתוח. בחורף, כל השטח הזה מלא בשטיח ירוק ומלא כלניות ועוד הרבה פרחים אחרים. אחרי בדיוק 450 מטר מהפניה ימינה מגיעים למזלג דרכים בו פונים ימינה. חדי העין כבר יבחינו בעץ שנמצא כ-100 מטר מולנו. הסיבה שתושבי האזור קוראים לו "העץ" היא מכיוון שהכל מסביבפתוח ללא עצים, ועץ זית גדול ומרהיב זה עומד לו באי קטן באמצע הנחל. הציפורים מצייצות, הרוח מלטפת והכל ירוק ופורח. אם תגיעו לכאן מיד אחרי גשם בוודאי תהיו מלאים בבוץ, אבל הנחל יזרום סביב העץ ממש תחת רגליכם.

סימנתי במפה את המסלול המתואר (הדרך הקצרה), את המסלול החלופי דרך היער. יש עוד מסלול חלופי (אדום)שעוקף את מטעי האבוקדו מצפון, הוא כולל עליה ואז ירידה תלולה. קצת קשה אבל הנוף מלמעלה נחמד.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

אוהל מטורף ואחלה פנסים בתחרות החודש

אוהל מדהים מדגם Hubba Hubba™ NX 2 של MSR למקום הראשון ושלושה פנסים של BlackDiamond בהגרלה