טיול סופ"ש בהר מצפה הימים

טיול של יום וחצי שבמהלכו מטפסים אל הרי הגליל העליון עם הנוף המרהיב ונשפכים עם נחל עמוד עד לגליל התחתון. טיול מגוון בנופיו ומאתגר מעט

תאריך הטיולNovember 2012
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתכל השנה- באפריל מאי

יום ראשון- משפר דרך הר הלל ועין הזקן לתחילת מסלול הר מצפה הימים

התחלנו את יומנו בסביבות 11:00 בבוקר בשפר, הגענו בתחבורה ציבורית, מצאנו את דרכנו בתוך שפר לצדה הצפון מזרחי. בעקרון המסלול הוא בצבע כחול אך החלתנו לחתוך דרך הנחל ולפגוש את השביל כשהוא הולך על הכביש לחמדת ימים. עלינו את העלייה התלולה ומתישה של השביל הכחול. עלינו עד שהתחברנו לשביל הירוק והלכנו איתו מערבה עד לחיבור עם השביל השחור. עלינו עם השביל השחור צפונה עד שהגענו לאוכף של הר הלל (נמצא בשטח חקלאי של בית ג'ן) שווה לעלות להר הלל, לנו לא היה זמן. ירדנו לצד השני של האוכף עם השביל השחור עד שהתחברנו לשביל ג'יפים הכחול המוביל לעין הזקן. המשכנו עם הדרך ג'יפים עד לעין הזקן ואכלנו שם צהריים מאוחרים, רובנו לא היינו רעבים כי אכלנו קטלבים כל הדרך בכמות היסטרית. בעין הזקן היו קצת מים מלוכלכים עם זבל, אך יש שם כר דשא נוח עם נוף יפיפה לכיוון הר מירון.
המשכנו מעין הזקן צפונה עד שהתחברנו עם השביל הירוק שלקח אותנו במהרה לדרך ג'יפים השחורה שיורדת דוח דרומה עד לכביש 89 שבצידו השני של הכביש מאגר מים שלידו ישנו, בתחתית השביל להר מצפה הימים, שביל כחול. בדרך חתכנו את אחד הסיבובים בשביל, בחלק הקרוב לכביש, שם היה כר דשא עם עצים ענקיים, והשתעשנו במהלך השקיעה עם הנוף מהמם דרומה. בסופו של דבר ירדנו וחצינו את הכביש שם חיכה לנו הטנדר שהביא לנו ציוד לילה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שני- מתחילת מסלול הר מצפה הימים לצומת קדרים דרך נחל עמוד תיכון

השכמנו קום בבוקר, והתחלנו לטפס את העלייה המתונה להר מצפה הימים עם השביל הכחול. הגענו להר מצפה הימים ואכלנו שם ארוחת בוקר, (באותו בוקר ראינו רק את הכנרת ולא גם את ים התיכון). לאחר מכן התחלנו לרדת בזהירות את הירידה התלולה מאוד מהר מצפה הימים לנחל עמוד. כשהתחברנו לנחל סתר מצאנו שם מערה עם עטלפים. והמשכנו בשביל שכבר נהיה יותר מתון עד לחיבור עם נחל עמוד. נחל עמוד לא זרם, לעומת זאת כשביקרנו בו בפברואר הוא זרם והיה מדהים. עברנו כעת לנחל עמוד והמשכנו במורדו עם שביל ישראל והשביל השחור. השביל אחרי מספר דקות עבר לגדה המזרחית של הנחל והמשכנו כאשר הנחל נמצא בתחתית המצוק שמימנו. בהליכה הזאת יש מספר יתדות ברזל על מנת לעזור לך בחלקים הטכניים, חלק זה לקח לנו יותר זמן מן הצפוי אך בסופו של דבר סיימנו בכביש 85 בסביבות 15:30 וקינחנו בתה. חתכנו ישירות לכביש במקום לעשות את ההיקוף עם השביל והלכנו כמה מאות מטרים על הכביש מערבה על מנת להגיע לצומת קדרים ולהתפזר בתחבורה ציבורית. סיימנו בצומת קדרים בסביבות 16:30.

טיפים

  • הר מצפה הימים הוא שטח אש, לכן ניתן לטייך בו רק בחגים וסופי שבוע, או בתאום מראש עם הצבא.
  • השינה ליד כביש 89 היא לא המקום הכי סימפטי, ויש להזהר שישנים כך שמכונית שתכנס לדרך עפר לא תדרוס אותכם
  • אין נקודות למלא מים בכל המסלול, לכן תיקחו מספיק או תדאגו שיביאו לכם.
  • לא מומלץ לעשות את המסלול בגשם או מיד לאחר גשם בשל סכנת החלקה.
  • ממולץ להשאיר זמן לעלות להר הלל, נוף מדהים משם.
  • עם תטילו באפריל מאי תוכלו לראות את אדמונית החורש בירידה לעין הזקן.
  • היום נכון ל - 28.9.13 כביש 85 עובר החרבה ועבודות מסיביות לכן ההליכה על הכביש עלולה להיות בעייתית.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )