גב קינה ונחל קינה - מסלול מעגלי באזור ערד

נחל קינה וגב קינה זהו מסלול מעגלי, בערך 8 ק"מ, לא מאוד קשה אבל מעט מאתגר העובר בחרבת עוזה, בגב קינה, נחל קינה וחוזר חזרה במעלה המחל אל החניה.

משך הטיוליום אחד

תוכן עניינים

הגעה

תחילת המסלול מתחיל בחניון נחל קינה. אם כותבים בwaze "נחל קינה" זה לוקח אתכם ישר אל החניון. החניון נמצא בצמוד למאהל בדואי על סימון שבילים כחול. לפי הידוע לי אפשר להחנות את הרכב בבטחה כמובן לא מומלץ אף פעם להשאיר דברים יקרי ערך ברכב.

יש נסיעה לא קצרה בשטח אבל לא משהו שאוטו פרטי לא יכול לעשות בקלות. כל הדרך מהכביש הראשי נוסעים על סימון שביל כחול עד שמגיעים לחניון ומשם ממשיכים ברגל.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המסלול

המסלול מתחיל בסימון שבילים כחול.
מהחניה הולכים בסימון שבילים כחול לכיוון דרומה. אחרי כמה מאות מטרים מגיעים לפיצול עם הסימון שבילים הירוק. בחזרה נגיע מהשביל הזה. בתחילת המסלול לא פונים בו אלא ממשיכים על הסימון הכחול. הדרך מאוד נוחה, רחבה ובמישור.
אחרי הפיצול מגיעים לחרבת עוזה (20 דקות מתחילת המסלול). גבעה בצד ימין של השביל. עד שלא עולים על הגבעה לא רואים את השרידים היפים של המבנים הארכיאולוגים. חרבת עוזה הייתה מצודה רומית עתיקה וממש אפשר לראות את החדרים והקירות.

לאחר חרבת עוזה ממשיכים בשביל בסימון הכחול, אחרי 10 דקות מגיעים לירידה, לא ארוכה בכלל אבל תלולה. בסוף הירידה מגיעים לפיצול שבילים עם סימון שקוף. השביל השקוף מוביל לבורות מים שנמצאים במרחק של 100 מטר בערך מהפיצול. הבורות לא מאוד מרשימים. חוזרים חזרה לשביל הכחול וממשיכים בהליכה מישורית יחסית. לאחר בערך 15 דק מגיעים לפיצול שבילים עם השביל הירוק. פונים לשביל הירוק ומתחילים בירידה לכיוון הנחל ולכיוון הגבים.

20 דקות בערך מהפיצול שבילים הכחול והירוק מגיעים לגב קינה. ממשיכים בשביל הירוק כל הדרך עד שמגיעים לפיצול שבילים ירוק וסימון שקוף. הסימון השקוף מגיע ישירות לגב עצמו. גב קינה הוא מקום נחמד מאוד לעצור עצירה אורכה. הגבים די מלוכלכים ולא מזמינים לרחצה אבל למיטב ידעתי בתחילת העונה לאחר השיטפון הראשון הם נקיים ואפשר להיכנס בכיף. ההליכה בשביל הירוק נחמדה מאוד.

לאחר הגבים ההליכה היא במסלול הירוק. ההליכה היא בתוך הנחל, יש מקומות רחבים ויש מקומות יותר צרים. לאחר כמה זמן מגיעים לפיצול עם השביל האדום. לא פונים בו ממשיכים על השביל הירוק. יש שלב בו יוצאים מהנחל והעלייה היא מעט קשה יותר, דורשת טיפוס קל על האבנים. אחרי שיוצאים מהנחל ממשיכים לעלות על הסימון הירוק. נחשפים לנוף יפהפה על כל האזור עד שמגיעים לפיצול עם הכחול (זה שראינו בהתחלה).
פונים בפיצול הכחול לעבר החניה ומסיימים את המסלול.

המסלול כולו לקח לנו 6 שעות כולל עצירה ארוכה בגבים ועצירה נוספת לקראת סוף המסלול מתחת לעץ שיזף גדול שנותן צל רב. המסלול לא מוצל ברובו ויש חלקים טיפה מאתגרים במהלכו.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )