וואדי איבן חמד וואדי ע'וויר

טיול נחלים בירדן

גם לירדן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2015 M08
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתקיץ סתיו אביב

סיפור דרך

משתפת מחוויותי בירדן המדהימה, בתקווה שאולי יועיל למישהו.
עברנו את הגבול וישר חיכה לנו מישהו מהסוכנות של עארף, הכל עבר חלק. עארף הוא הסוכן הכי מלך בעולם! מתוקתק, אמין, מנוסה, מכיר כל נחל ושעל.

ביום הראשון היינו באיבן חמד, קראנו לו העין בוקק של ירדן כי הוא קצר והמקומיים אוהבים אותו. מומלץ למי שזאת פעם ראשונה, אבל מרגישים שיש בו אנשים, יש זבל מדי פעם. הקניון מדהים, סגור ומטפטף מכל מקום, גן עדן. בחמישי לא היו ככ אנשים, בשישי כשחזרנו היה מפוצץ.
הכניסה לנחל עולה 5 דינר, בנוסף יש מפל שמחייב לעבור בסולם, שעולה עוד 5 דינר לאדם. (סהכ 10 דינר לנחל)/

ביום השני היינו בע'וויר. נסענו בין כפרים יפים לתחילת הנחל. בהתחלה פחדנו שהנחל התייבש (חששות של ישראלים פעורים) כי יש הליכה של כמה קילומטרים בלי מים. הגענו לגנים התלויים היפייפיים, אבן חול אדומה והדקלים הירוקים.. אין בריכות בעונה הזאת אבל יש זרימה של מים וטפטוף מהקירות שאפשר למלא בו מים. ישנו ליד הצפצפות, אחרי חיפוש של מקום שמרוחק קצת מסימנים שצאן היה פה, למנוע קרציות. היה לילה נעים על שפת הנחל.
ביום השלישי המשכנו לתל פונון, בדרך פגשנו בדואיות שהזמינו אותנו לתה ופיתה. היה מיוחד ממש לשבת איתן, למרות שהן לא יודעות ככ אנגלית. פעם הבאה אני אדאג לשפר את אוצר המילים בערבית. לשאול לפני שמצלמים כי מי שפגשנו לא אהבו פפראצי.
כשהן שאלו אמרנו שאנחנו מישראל, בדיעבד היה עדיף להגיד שאנחנו מספרד, כי ראו שהן לא ככ אוהבות את זה.
הלכנו עד לתל יפה קטן, אבל לא עד לפונון כי ראינו עוד רועים ואוכלוסייה בדואית, והעדפנו לא להתערות מדיי באוכלוסיה. אין ממה לחשוש, אבל העדפנו להוריד פרופיל בכל מקרה.
חזרנו לצפצפות ופנינו לואדי דתנת-חמאם. הנחל סבוך מאוד וקשה ללכת בתוכו, אין נאקבים טובים בגדה.הרגשנו כאילו אנחנו בויאטנם הולכים בביצות. חיפשנו במשך כמה שעות את החמאם ולא מצאנו, מה שהיה מאכזב. הגענו עד המפלונים וחזרנו קצת, ישנו בפיצול של ואדי חמאם וואדי חמרה. לסיכום לא מומלץ להכנס לוואדי חמאם.
ביום הרביעי עלינו גבוהה לנקב עיזים בשביל לא ללכת בסבך וחזרנו לע'וויר, עלינו לאותה נקודה בה אערף הוריד אותנו.
עשינו את הנחל ביומיים, אפשר בקלות לעשות ביום וחצי אם לא נכנסים לחמאם.
בדרך חזרה לגבול אערף עצר את הרכב בנקודות תצפית יפהפיות, שמרגישים בהן על גג העולם. ומשם חומוס בעקבה (נחמד, לא מדהים) ולארץ.
לא יאמן שאפשר לטייל באוגוסט ונעים, הייתי בטוחה שנהיה עסוקים בלהזיע, אבל רוב הזמן היינו במים. פתרון מעולה לתקופת שיא החום בארץ, וגם לטייל לא בעונה.
את רוב הדרך עשינו עם סנדלים, מומלץ להביא נעליים למקרה שתצטרכו לעלות על נאקבים כמו שקרה לנו בחזרה מהחמאם. אבל ברוב המקרים סנדלים וגרביים תופס. לקופלאסט גם עוזר, איזו לשפצור קרעים בנעליים, ומשחה לשפשפת smile emoticon
לסיכום היה מטורף, כבר מתכננים את הפעם הבאה..

טיפים

  • כדאי להמיר הרבה כסף כי אחכ מחפשים סתם צ'יינג', צריך לשלם גם ביציאה מירדן ויש הוצאות אקסטרה תמיד
  • את רוב הדרך עשינו עם סנדלים, מומלץ להביא נעליים למקרה שתצטרכו לעלות על נאקבים כמו שקרה לנו בחזרה מהחמאם. אבל ברוב המקרים סנדלים וגרביים תופס.
  • לקופלאסט גם עוזר, איזו לשפצור קרעים בנעליים, ומשחה לשפשפת smile emoticon

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )