יפן- טירות ומקדשים

יש המון מה לעשות ביפן מכל מיני זוויות, המגוון והעושר התרבותי הוא עצום וזה מה שהופך את יפן לארץ שכל אחד יכול למצוא עניין בה. אני בוחר פה להתמקד באתרים בהם הארכיטקטורה והמסורת היפנית באים לידי ביטוי.

גם ליפן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2017
משך הטיולחודש ושבועיים
עונה מומלצתסתיו (השלכת, אוקטובר- נובמבר) או אביב מוקדם (פריחת הדובדבן, אמצע מרץ עד אמצע אפריל)

הקדמה

יפן היא ארץ עם היסטוריה ארוכה ותרבות עשירה, למרות שאלמנטים רבים בתרבותה (ארכיטקטורה, אותיות, אוכל ואפילו דת- בודהיזם) לקוחים משכנתה הסינית היפנים השכילו לשכללה ולהביאה לגבהים אחרים וחדשים השונים מהמקור הסיני. בטיול ביפן קשה שלא לפגוש מקדש או טירה ואולם הרבה אנשים באים לחוות את יפן המודרנית על שלל שיגעונותיה ומסתפקים בביקור במקדשים שהם בגדר חובה ולהם אני פחות מכוון כאן. מכיוון שרוב המידע המצוי עוסק בחוויות בטוקיו, אוסקה וכו' אני אדלג על תיאור החוויה המודרנית בערים הללו ואספר על הטיול שלי במקדשים והטירות ההיסטוריות.
חשוב לי להדגיש שמפאת מגבלת זמן לא הייתי בהרבה מאתרים מסורתיים שווים (כמו טאקאימה, שירקאווה-גו וכו'). כמו כן מקדשים פחות מעניינים לא הובאו פה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

תשלום בכניסה- בלא מעט מהמקדשים הכניסה היא בחינם, רוב המקדשים שכן דורשים תשלום נותנים להיכנס לחצר המקדש בחינם ובכניסה אליו לדרוש תשלום. בטירות רק כניסה לטירה עצמה (בד"כ תצפית במבנה הראשי) עולה כסף. כך שאם פחות בה לכם להוציא מאות יינים על ביקורים במקדשים אפשר ליהנות מהם בלי לשלם. יש גם סיורים חינמים באתרים שמופיעים ברשת ככאלה בתשלום, לי זה קרה פעמיים (יש מצב שנפלתי על פיילוט של משרד התיירות היפני, לא יודע).
מזג אוויר וביגוד- זה טיול עירוני באופיו וכמובן שאפשר לעשות אותו כל השנה (כל עונה עם הפלוס שלה- סתיו עם שלכת, חורף עם שלג וקיץ ירוק ופורח). למי שמכנן טיול באביב-קיץ אני ממליץ על ביגוד קליל ככל שאפשר שכן הלחות ביפן נוראית בתקופה זאת.
תחבורה- תתבססו על התחב"צ היפנית (מטרו בערים הגדולות, אוטובוסים בקטנות ובקיוטו וגם ברגל פה ושם), ממליץ לרכוש JR Pass שמקל מאוד בכאב ראש ובכיס, לא יתפוס לכל הקווים פנימיים ברוב המקומות אבל בין הערים זה מאוד מקל.

פרק ראשון: טירות וארמונות

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הימג'י- טירת הימג'י (姫路城, Himejijō)

הימג'י ממוקמת מעט מערבית לקובה ויש בה את הטירה היפה ביותר ביפן. הביצורים החלו להבנות במאה ה-15 והטירה הושלמה בשנת 1609 ונשארה בשלמותה מאז. בתקופת פריחת הדובדבן העצים מסביב לטירה מלאים בתפרחת ועל רקע הטירה זה מראה מרהיב. הטירה הוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ולדעתי אתר חובה למי שנמצא באזור קאנסאי (אוסקה- קיוטו- קובה).

• הגעה: נסיעה של 10 דקות בשינקסן מתחנת קובה לתחנת הימג'י. משם ניתן ללכת ברגל כ15 דקות עד לטירה או לחילופין לקחת אוטובוס (100 יין). ישנם תאי שמירת חפצים בתחנת הרכבת בהימג'י (אנחנו עברנו שם בדרכנו דרומה וזה מאוד הקל עלינו).
• דמי כניסה: לטירה עצמה- 1000 יין, ישנו גן מחוץ לחומות הטירה עם תצפית נהדרת עליה עם כניסה חינמית, לדעתי רוב האנשים לא נכנסים (אנחנו לא נכנסנו) ומסתפקים בגן.
• עוד בהימג'י- לדעתי שום דבר מיוחד (יש עוד גן אבל לא משהו שונה משאר הגנים ביפן).

אוסקה- טירת אוסקה (大阪城, Ōsakajō)

יש המון מה לדבר על אוסקה מהרבה בחינות ולדעתי היא עיר שחובה בה ביקור. הטירה של אוסקה משוחזרת, היא נבנתה בשנות ה-30 של המאה הקודמת על סמך טירה שהייתה שם עד המאה ה-17 (אז נהרסה הטירה משריפה שנוצרה בשל ברק) כך שהטירה עצמה בנויה מבטון ויש בה מעלית. למרות כל זה יש בה המון חן וקסם ומומלץ לבקר למי שבאוסקה. מי שיתמזל מזלו ונמצא בתקופת פריחת הדובדבן אז זהו המקום הכי מומלץ באוסקה להינות ממנה.

• הגעה: הכי נוח לדעתי במטרו, כמה דקות הליכה מתחנת Tanimachi Yonchōme. יש גם אפשרות בJR המעגלי, התחנה הכי קרובה היא Osakajokoen.
• דמי כניסה: אין דמי כניסה לחצר הטירה, מי שרוצה לעלות לתצפית למעלה ישלם 600 יין.
• עוד באוסקה: וואו, כל כך הרבה- כל האזור של הדוטובורי/נמבה ממש כדאי בלילה. יש בעיר אקווריום גדול ומרשים, מוזיאונים מכל הסוגים ופארק עם מפל שיפה ממש בשלכת בשם פארק Minoo. כמו כן פארק אולפני יוניברסל (לא הייתי) נמצא קרוב אליה.

הירושימה- טירת הירושימה (広島城, Hiroshimajō)

טירת הירושימה נבנתה במאה ה-16 ונהרסה ב-6 באוגוסט עם הטלת פצצת האטום על העיר. הטירה הנוכחית נבנתה בשנות השבעים ועד היום יש בנייה ושחזור של חלקים מחומותיה. הטירה יושבת על הנהר, מוקפת בפארק יפיפה ויש תצפית יפה על העיר מראשה.

• הגעה: בהירושימה יש פלוס אדיר למחזיקי JR Pass- אוטובוס התיירים בעיר כלול בו וניתן להשתמש בו חופשי, יש לו תחנה בצמוד לטירה (לקחת את הקו הכתום, תדירות של 3 אוטובוסים בשעה). מי שנמצא בעיר בלי JR Pass כדאי להשתמש בחשמלית ולרדת בתחנת Kamiyacho-nishi.
• דמי כניסה: לגן הטירה לא צריך, כדי לעלות לתצפית צריך לשלם 370 יין.
• עוד בהירושימה: מלבד מיאג'ימה הקרובה ועוד כמה מקדשים שאפרט עליהם בהמשך, כדאי מאוד לבקר בפארק השלום, הכיפה האטומית וב Peace Memorial Museum המוכרים כאתר מורשת עולמית, הביקור שם מטלטל, עצמתי ומרגש. כמו כן מוזיאון מזדה נמצא גם כן בעיר ומציע סיור במרכז המבקרים בחינם (בהזמנה מראש). למי שמעוניין בשופינג יש את רחוב Hondori.

טוקיו- הארמון הקיסרי בטוקיו (皇居, Kōkyo)

הארמון הקיסרי בטוקיו היה בעברו טירת אדו ושימש כמושב השוגונים לבית טוקוגאווה משנת 1603 עד 1868 עת הופלה השוגונות והקיסר העביר את כס מושבו מקיוטו לאדו שנקראה בשמה החדש טוקיו (הבירה המזרחית). הארמון הוחרב במהלך מלה"ע השנייה ונבנה מחדש מיד בסיומה. החלק הפתוח לציבור הוא הגנים החיצונים והגנים הפנימיים נפתחים רק פעמיים בשנה- ביום ההולדת של הקיסר (יום הולדתו של הקיסר החדש, נארוהיטו, הוא ב-23 בפברואר) וביום בו הקיסר מברך את האזרחים לשנה החדשה, ב-2 בינואר. הסיור בארמון עובר בגנים, אין כניסה למבנים ומלבד תצפית מוגבלת לא ניתן לראות את הגנים הפנימיים ככה שמי שמצפה לסיור סטייל ארמון ורסאי עלול להתאכזב קצת, מנגד מדובר בביקור בטירה היסטורית שעדיין גר בה קיסר מכהן.

• הגעה: הארמון נמצא ברובע צ'יודה, 10 דקות הליכה מתחנת טוקיו.
• דמי כניסה: חינם.
• עוד באזור: מקדש יאסוקוני (שיפורט בהמשך) והפרלמנט היפני (אין ביקור, רק מבחוץ).

קיוטו

קיוטו מפורסמת מאוד במקדשים שלה אולם יש בה גם שלושה ארמונות גדולים, יפים ומתוחזקים היטב. למי שנמצא בעיר מעל לשלושה ימים אני ממליץ להקדיש להם יום אחד (כולם נמצאים קרוב אחד לשני).

הארמון הקיסרי בקיוטו (京都御所, Kyōto Gosho)-
הארמון הקיסרי בקיוטו היה מקום מושב הקיסר עד המעבר לטוקיו, כיום הוא משמש כמקום האירוח של המשפחה הקיסרית בשהותם בקיוטו. המסלול בתוך הארמון הוא מעגלי, אין כניסה למבנים (אבל אפשר לראות את חלקם מבחוץ) ובחוויה הכללית די מזכיר את הביקור בארמון הקיסר בטוקיו.

• הגעה: נסיעה במטרו וירידה בתחנת Imadegawa או שימוש בקו האוטובוס. בשהות בקיוטו אני ממליץ לקנות חופשי יומי בקווי האוטובוסים, פריסת התחנות מאוד נוחה ותדירות הקווים גבוהה (ולא זכורים לי פקקים).
• דמי כניסה: חינם.
• עוד באזור: טירת ניג'ו וארמון סנטו שמפורטים בהמשך. מוזיאון המנגה המפורסם של העיר ושוק נישקי.

טירת ניג'ו (二条城, Nijōjō) -
טירת ניג'ו היא טירה מבוצרת היטב שנבנתה ע"י השוגון הראשון של בית טוקוגאווה, איאייאסו טוקוגאווה. היא אתר מורשת עולמי ונחשבת לדוגמא טובה לארמון מבוצר יפני. בארמון עצמו יש גם גן יפה. אפשר לבלות שעות רבות בטירה, היא גדולה מאוד ומורכבת מהרבה גנים ומתחמים.

• הגעה- כמה דקות הליכה מתחנת JR (למחזיקי JR Pass) מתחנת Nijojo או במטרו תחנת Nijojo-mae. באוטובוס קווים 9,12, 50 או 101 מגיעים אליה.
• דמי כניסה: 600 יין.

ארמון סנטו (仙洞御所, Sentō Gosho) -
ארמון סנטו נמצא בצמוד לארמון הקיסרי ונבנה בחילת המאה ה-17 כארמון לקיסר הפורש גו- מיזונו ומאז שימש כארמון לקיסרים הפורשים (דבר נדיר בכרונולוגיה היפנית). כיום הוא משמש בית הארחה לאורחים רמי דרג שמבקרים בעיר, המדריכים במקום סיפרו לי שיומיים לפני שהגעתי הארמון היה סגור כשבוע בשל שהות של הנסיך צ'ארלס בו. לדעתי זהו הארמון המרשים ביותר בקיוטו ויש לו גן גדול ומטופח, יתרון נוסף שלו זה שהביקור בו אפשרי אך ורק דרך סיורים (ביפנית בלבד, חמישה כאלו ביום) כך שההמוניות מווסתת ואפשר ליהנות מביקור שקט.

• הגעה- כמו לארמון הקיסרי.
• דמי כניסה: בחינם, כדאי לבדוק באתר מתי יוצאים סיורים.
אתר הארמון- http://sankan.kunaicho.go.jp/o...

פרק שני: מקדשים

יפן מלאה בהמון המון מקדשים, כאן אשתדל להביא את המרכזיים מביניהם בכל אזור.

מקדשי טוקיו-

אסאקוסה (Asakusa 浅草) -
אסקוסה זהו רובע בצפון טוקיו ובו נמצא מקדש סנסוג'י, מקדש בודהיסטי מהגדולים בטוקיו. האזור מסביב תיירותי מאוד ומפוצץ ועדיין מרשים לראות את המבנים הגדולים והעתיקים בניגוד למודרניות של טוקיו עצמה.

• הגעה: תחנת Asakusa ,לקחת Ginza Subway Line .
• דמי כניסה: חינם.
• עוד באזור: מגדל עץ השמיים (Tokyo Skytree), אחד המבנים הגבוהים בעולם עם תצפית נהדרת על העיר ומפרץ טוקיו.

יאסוקוני (靖国神社, Yasukuni Jinja)-
זהו מקדש לזכר חיילי הצבא היפני, כולל אלו שהורשעו כפושעי מלחמה אחרי מלה"ע השנייה ולכן הוא שנוי במחלוקת. זהו מעוז של לאומנות יפני, דבר חריג מאוד בחברה היפנית העכשווית. האווירה במקום לטעמי מעט נוקשה וסביר להניח שלא תמצאו יפנים שישמחו לדבר על מורכבות המקום.

• הגעה: כמה דקות הליכה מתחנת המטרו Kudanshita .
• דמי כניסה: חינם.
• עוד באזור: מוזיאון המלחמה היפני צמוד אליו, לחובבי היסטוריה.

הטושוגו של טוקיו -
באואנו, ליד שלל המוזיאונים וצמוד לגן החיות מצוי הטושגו של טוקיו. טושגו הוא השם לאחר המוות שקיבל השוגון הראשון לבית טוקוגאווה, איאייאסו טוקוגאווה, וביפן ישנם כמה עשרות מקדשים המנציחים את זכרו. מקדש אלו מתאפיינים בצבעי זהב ואדום כהה ומקושטים בעושר ופאר. המקום הכי טוב בטוקיו לצפייה בפריחת הדובדבן נמצא בצמוד אליו, בפארק אואנו.

• הגעה: תחנת אואנו על קו ה JR יאמנוטה (הקו הירקרק).
• דמי כניסה: החצר בחינם, כניסה למקדש עצמו עולה 200 יין.
• עוד באזור: המוזיאונים המעולים באואנו (המוזיאון הלאומי, מוזיאון לאמנות מודרנית, מוזיאון הטבע וכו'- שווים ביקור, 300-600 יין לכניסה) כמו כן גן החיות של טוקיו צמוד ממש למקדש ומומלץ לבקר בו, יש פנדות ודובי קוטב! (כניסה עולה 600 יין ).

מקדש מייג'י (明治神宮, Meiji Jingū) -
מקדש שנמצא בתוך פארק עצום, פאר יויוגי, ומוקדש לקיסר מייג'י ואשתו הקיסרית שוקן. נמצא קרוב מאוד לאזור האראג'וקו ולא רחוק משיבויה ומומלץ לשלב אותו בביקור שם. בימי ראשון האזור של תחנת הארג'וקו מלא בפנקיסטים וצעירים מחופשים, משהו שכדאי לראות.

• הגעה: תחנת הארג'וקו על קו ה-JR יאמנוטה .
• דמי כניסה: החצר בחינם, כניסה לגן הפנימי ולבית האוצר עולה כסף.

מקדשי קיוטו-

לפני הכל אני חייב להדגיש- קיוטו מלאה במקדשים מרהיבים! הבחירה כאן היא קשה ויש עוד המון מקדשים ששווים ביקור. יש הקיומיזודרה שלצערי הייתה תחת פיגומים כבדים כשהייתי ויש עוד כאלה שממש יפים בשלכת (ואני הייתי בקיץ), בקיצור אני ממליץ לעשות סקר מקדשים משלכם טרם ביקורכם בכדי לראות מה בשיפוצים ומה מתאים יותר לעונה.

מקדש שוגונזוקה (将軍塚, Shōgunzuka)
מקדש שנמצא על גבעה מזרחית לקיוטו וצופה על העיר. במקדש עצמו יש גני זן (גן אבנים וסרטוטים בחול) ומרפסת עם תצפית מרהיבה לעיר.

•הגעה: אין תחבורה ציבורית למקדש והגעה אפשרית רק עם רכב. מונית עולה כמה אלפי ינים, אני רציתי לחסוך ולכן לקחתי רכבת תחתית לתחנה Higashiyama ומשם חיפשתי שבילי טיפוס אליו לפי הסבר שמצאתי, לאחר חיפוש מאומץ לא מצאתי את השבילים והתחלתי לטפס בתוואי שנראה הכי נח, תוך מלחמה סיזיפית בסבך. בכל מקרה ישנם שני שבילים- אחד אמור להתחיל מהפינה בין Shorenin Temple לבין מסעדת Awata Sanso שנמצאת בHotel Okura. שביל שני אמור להתחיל צמוד למקדש Chionin בכל מקרה אני לא מצאתי אותם וטיפסתי כ50 דקות עד שהגעתי למעלה.
•דמי כניסה: 500 יין, משלמים בכניסה כך שאין הבדל בין המבנה לחצר.

פושימי אינארי (伏見稲荷大社, Fushimi Inari Taisha)
אחד המקדשים הכי מיוחדים ביפן, המקדש נמצא בתחתית גבעה וממנו מתחיל טיפוס עליה העובר בתוך אלפי שערי טורי (המסמלים כניסה למקדשי שינטו). האווירה במקום שונה, מיסטית כזאת והחוויה בביקור שם שונה מחוויה מביקורים במקדשים אחרים כך שגם אם מיציתם את עניין המקדשים עדיין שווה להגיע אליו. בראש הגבעה יש תצפית לעיר ומומלץ להגיע בזמן בין הערביים.

•הגעה: צמוד לתחנת פושימי , קו JR. אני ממליץ לשלב את הביקור בפושימי אינארי אחרי/לפני ביקור בנארה, המקדש נמצא על קו הרכבת נארה- קיוטו.
• דמי כניסה: חינם.

מקדש הזהב (Kinkakuji, 金閣寺)
מקדש זן הנמצא בצפונה של קיוטו ונחשב לאתר חובה ולסמלה של העיר. המקדש עצמו נבנה לפני 600 שנים כארמון הפרישה של השוגון אשיקאגה יושימיצו, ונהפך למקדש לפי צוואתו לאחר מותו. הביקור במקדש כולל מסלול מעגלי בגינה שלו וממנו נשקף ביתן הזהב (שלא נכנסים אליו).

•הגעה: קווי האוטובוסים 101 ו-205 מתחנת קיוטו או במטרו בירידה בתחנת Kitaoji Station ומשם כמה דקות הליכה.
• דמי כניסה: 400 יין.

מקדש הכסף (Ginkakuji, 銀閣寺)
מקדש זן הנמצא במזרחה של קיוטו . מקור שמו לא ברור- לפי סברה אחת הוא נקרא כך כי המטרה הייתה לצפותו בכסף לאחר בנייתו (בדומה למקדש הזהב) ודבר זה לא קרה מעולם, סברה נוספת אומרת כי בלילות ירח מלא הוא נצבע בצבע כסוף וסברה פשטנית יותר אומרת כי הוא נקרא כך ככינוי בניגוד לשמו של אחיו בצפון העיר, מקדש הזהב. גם מקדש זה נבנה לפני 600 שונים כמקום מגורים לשוגון הפורש אשיקאגה יושימיצו ונהפך למקדש לפי צוואתו לאחר מותו. המקדש עצמו נמצא בקצה הצפוני של דרך הפילוסופים (נחשבת כמקום המרשים ביותר בקיוטו לצפייה בפריחת הדובדבן) וכדאי לשלב אותו בביקור באזור גיון והיגאשיימה על שלל המקדשים שם. למקדש עצמו גינת זן חביבה וגן גדול מסביבו ואין כניסה למבנה עצמו.

•הגעה: כ40 דקות נסיעה באוטובוס מתחנת קיוטו בקווים 5,17 ו100. אין תחנת מטרו קרובה אבל מי שמתכנן להגיע לצבר המקדשים בדרום לו ולהגיע למקדש הכסף דרך שביל הפילוסופים (כך א ני עשיתי) יצטרך לרדת בתחנת Keage.
• דמי כניסה: 500 יין.


ריואנג'י (龍安寺, Ryōanji)
מקדש זן הנמצא בצפון העיר ויש בו את גן האבן המפורסם ביותר ביפן. המקדש עצמו פשוט מאוד אך בעל קסם רב, זהו המקדש שבאופן אישי הכי נהנתי בו- השלווה, מראה גן האבנים ומדיטציה בו של רוב המבקרים וכן גן מרהיב פשוט תמצתו לי את חווית המקדשים היפנית. המקדש עצמו נבנה ב-1450 לאחר שביסודו היה וילה של אחד מעשירי העיר.

•הגעה: אני לנתי בבית שלום בקיוטו ומשם ההליכה היא רבע שעה אליו (ועוברת דרך מקדשים אחרים באזור) אז אני פחות מכיר דרכי הגעה בתחב"צ. בזמנו הבנתי שיש אוטובוס של חברת JR (שמכוסה ע"י הפאס) שעובר דרכו.
• דמי כניסה: 500 יין.

נארה- טודאיג'י (東大寺, Tōdaiji)

פירוש שמו הוא המקדש המזרחי הגדול והוא המקדש המפורסם ביותר בעיר האיילים, נארה. המקדש נוסד במאה השמינית וההיכל הראשי שלו הוא מבנה העץ הגדול ביותר בעולם (למרות שהמבנה הנוכחי הוא רק שני שלישים מהמבנה המקורי שלו), בהיכל זה נמצא בודהה בגובה 15 עשוי ברונזה. אזור המקדש הזה מלא במקדשים אחרים ככה שביקור בו כולל ביקור ברוב מקדשי נארה. מאחורי המקדש ישנו שביל טיפוס לגבעה הצופה על נארה. אנחנו הגענו לנארה, אחרי האכלה של האיילים בפארק (רצונית- בקרקרים מיוחדים להם שקנינו בפארק ב-150 יין, ולא רצונית- אכלו לנו את המפה) וביקור בטודאיג'י טיפסנו על הגבעה הצופה לעיר, מומלץ מאוד.

• הגעה: ברגל כ-45 דקות מתחנת JR נארה.
• דמי כניסה: 600 יין.

אוג'י (Uji ,宇治)

אוג'י נמצאת על הדרך בין נארה לקיוטו והיא מפורסמת בתה הירוק האיכותי שלה (העיר עצמה מלאה בבתי תה). בעיר נמצא מקדש מפורסם ויפיפה, מקדש ביואודין (平等院 Byōdōin), ועוד מספר מקדשים שאחד מהם הוא המקדש הפעיל הקדום ביותר ביפן, מקדש אוג'יגאמי (宇治上神社, Ujigami Jinja).

•הגעה: כל המקדשים בהליכה של כ 20-15 דקות מתחנת JR אוג'י.
•דמי כניסה: ביואודין- 600 יין, אוג'יגאמי בחינם.

ניקו- הטושגו של ניקו (東照宮, Tōshōgū)

בטושגו הזה קבור מייסד שוגונות טוקוגאווה, איאייסו טוקוגאווה וזה ללא כל הספק המקדש היפה ביותר ביפן, מדובר בקומפלקס של מבנים בחיפויים של פיתוחי עץ ועיטורי זהב ומכל פינה נשקף הוד ופאר. בראש גבעה בתוך הקומפלקס מצוי קברו של איאייסו. בסביבתו ישנם עוד מקדשים אך אם הזמן שלכם בניקו קצר הייתי ממליץ לבקר רק במקדש/מוזליאום זה ולאחר מכן לעלות למעלה לאגם צ'וזנג'י ולבקר במפלים שם. ניקו מדהימה והטבע שמעליה מרהיב וכדאי לשלב אותה בביקור ביפן.

•הגעה: לטושגו ניתן להגיע ברגל כ-40 דקות מתחנת JR ניקו. אבל בניקו כדאי לקנות את ה-Nikko All Area Pass בתחנת הרכבת, הפאס הזה מקנה עלייה חופשית לכל האוטובוסים בעיר ושעולים לאגם והמפלים למעלה והוא עולה מאפריל עד נובמבר 4500 יין ומנובמבר עד אמצע אפריל 4200 והוא תקף ל4 ימים רצופים. מי שרוצה רק את אזור המקדשים ישלם רק 2000 יין, לא מומלץ לדעתי.
•דמי כניסה: הטושגו- 1300 יין, הכי יקר ביפן לדעתי אבל שווה כל יין.

מקדשי קמאקורה -

קמאקורה (Kamakura, 鎌倉) נמצאת מעט דרומית לטוקיו ויש בה מקדשים רבים. המקדש המפורסם ביותר הוא מקדש קוטוקואין בו נמצא הבודהה הגדול של קמאקורה (鎌倉大仏, Kamakura Daibutsu) העשוי ברונזה ובעל גובה של 11.5 מטרים, במקור היה הבודהה בתוך מבנה אך לאחר שהמבנה נהרס מטייפונים וסופות מספר פעמים, הוחלט לפני 500 שנים להותירו בחוץ. ניתן להיכנס לתוך הבודהה. סמוך אליו נמצא מקדש הסה (Hasedera 長谷寺) עם גינת זן נחמדה. מקדש נוסף ששווה ביקור הוא מקדש צורוגאוקה (鶴岡八幡宮, Tsurugaoka Hachimangū) שנחשב למקדש החשוב ביותר בעיר, ממקדש זה יוצאים מספר שבילי הליכה בגבעות שמסביב לעיר, ההליכה בהם לא קשה בכלל ומומלצת למי שמחפש קצת טבע.
יעד נוסף שנמצא קרוב להעיר הוא האי אנושימה (Enoshima, 江の島), האי בעל טיילת עם המון דוכני מזון ומסביבו חופי רחצה.

•הגעה: אני הגעתי מתחנת שינג'וקו בטוקיו בEnoshima Kamakura Free Pass של חברת Odakyu Railways. הפס עולה 1470 יין והוא כולל נסיעה הלוך- חזור מתחנת שינג'וקו עד קמאקורה והאי אנושימה, הפאס הוא חד יומי.
•דמי כניסה:
קוטוקואין (הבודהה הגדולה)- 200 יין +20 יין לכניסה לתוך הבודהה.
מקדש הסה: 300 יין
צורוגאוקה: חינם.

האי מיאג'ימה (Miyajima ,宮島)

האי מיאג'ימה מצוי מעט דרומית להירושימה וכדאי לשלב באותו בביקור בעיר. באי עצמו נמצא מקדש מפורסם, מקדש איצוקושימה (厳島神社, Itsukushima Jinja) עם שער הטורי המפורסם שלו בים (שנחשב אחד משלושת המראות היפים ביותר ביפן), על האי עצמו עוד מקדשים רבים וכן הר בשם הר מיסן (Misen ,弥山) שמפסגתו ישנו נוף מרהיב של מפרץ הירושימה,ההר בעל גובה של 500 מטר וניתן לטפס עליו או לקחת רכבל. אני ממליץ להקדיש לביקור באי יום שלם, אנחנו התחלנו את היום מוקדם בביקור במקדש איצוקושימה וראינו את השער טורי בגאות, אח"כ התחלנו את הטיפוס על הר מיסן אגב ביקור במקדשים הרבים שעליו, אני מאמין שנטו זמן הטיפוס לקח כ1.5-2 שעות. חשוב לציין שלאורך השביל היו אזהרות על המצאות צפע יפני ארסי מאוד בשם Mamushi, אנחנו לא ראינו אף לא אחד ובכל זאת כדאי לקחת לתשומת הלב, גם לא ראינו קופי מקוק יפני שחיים על ההר.
הטיפוס לא כל כך קשה ולמי שיעדיף לוותר עליו ישנו רכבל ב1000 יין לכיוון ו1800 יין להלוך-חזור. אחרי שירדנו מהר מיסן כבר התחיל השפל ואז היה ניתן ממש להגיע לשער הטורי עצמו.

•הגעה: בכדי להגיע לאי מהעיר הירושימה יש לקחת מתחנת הרכבת הירושימה את קו JR Sanyo לתחנת Miyajimaguchi ( עשרים וחמש דקות נסיעה), משם יש הליכה קצרה למזח המעבורת לאי שגם כן שייכת לחברת JR וההפלגה לאי לוקחת עשר דקות. הנסיעה כולה מכוסה ע"י ה-JR Pass.
• דמי כניסה: מקדש איצוקושימה- 300 יין.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )