יפן - טיול באיים נאושימה ושודושימה

ביקור באי המוזיאונים והאומנות נאושימה וקצת טבע באי שודושימה

תאריך הטיולMay 2018
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתמרץ עד ספטמבר

רקע

לאחר שסיימנו את טיול האופניים במסלול השימאנאמי (מפורט בסיפור דרך נפרד) מצאנו עצמנו באי שיקוקו.
היעד הבא היה קיוטו וכדי להפוך את המסלול למעגלי ולהוסיף עוד קצת דברים בדרך בחרנו לעבור באיים נאושימה ושודושימה.
האי נאושימה מפורסם מאוד ביפן כאי של מוזיאונים ואומנות בעוד האי שודושימה קצת פחות מוכר אך מציעה לא מעט אטרקציות טבע קצרצרות.
המעבר בין האיים נעשה באמצעות מעבורות גדולות ונוחות מאוד כשבכל מרכז מידע וגסטהאוס ידעו לתת לכם מפה עם השעות והנתיבים של כלל המעבורות באיזור.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1 - נאושימה אי האומנות

האי נאושימה ידוע במוצגי האומנות שלו ובמוזיאונים ומושך אליו תיירים רבים מכל העולם.
תפסנו את המעבורת של 08:12 דקות מטאקאמצו לנאושימה והיא לוקחת כ50 דקות.
מיד פנינו לסוכנות האופניים והשכרנו אופניים חשמליות ב1500 יין לאדם. זו הדרך המקובלת ביותר להסתובב באי שכן הוא לא גדול מידי וכך עם אופניים חשמליות גם לא קשה לעלות את העליות שלו. ישנם אנשים העושים את הסיור בעיר במיניבוס או מונית באופן מודרך, אך המחיר בהתאם.
לאחר שהשכרנו אופניים התחלנו בנסיעה למוזיאון הראשון chichu שכניסה אליו עולה כ2060 יין לאדם. המזיאון הוא מאוד מודרני והוא בין הנחשבים ביותר באי.
לא ניתן לצלם בפנים את המיצגים אך לרוב המוזיאונים יש ברושורים עם מעט תמונות בהם תוכלו להסתכל ולהחליט מה מושך אתכם יותר. הבנייה המודרנית היתה יפה ובין המייצגים תוכלו למצוא ציורים אבסטרקטים, חדרים של מיצגים מודרנים עם משחקים באור וזוויות בניה משונות. המיצגים עובדים כל כלל החושים והם מיוחדים מאוד.
משם המשכנו למוזיאון הבא - benesse house שעלה 1030 יין לכניסה לאדם. המוזיאון הזה קצת פחות אחיד במייצגים שבו. המייצג שהכי טפס את עיינינו אך לא יכולנו לצלם הוא קיר שלם המורכב מקופסאות פרספקס עם דגלי מדינות המחוברות ביניהן עם צינורות קצרים והיוו בעבר בית לנמלים. הנמלים חפרו תעלות במייצג כך מספר דגלים התערבבו בצבעם עם דגלים אחרים. המייצג היה מרשים בביצוע וברעיון העומד מאחוריו ותפס אותנו למשך זמן רב. ישנם עוד מייצגים רבים אך לא נרחיב עליהם.
משם המשכנו ברכיבה לדלעת הצהובה המנוקדת המפורסמת.
לאחר מכן עצרנו לארוחת צהריים ואיך אפשר לותר על מאצ'ה לאטה ועוגה?! את ארוחת הצהריים אכלנו במקום שנקרא aisunao ויש להם מנות צמחוניות אך היו רק 4 סוגי מנות שמהם נשארו רק 2 לבחור - היה בסדר ולא יותר מכך.
את המאצ'ה והעוגה אכלנו בcafe salon nakaoku - ללא ספק המאצ'ה לאטה הכי מושקע והכי טעים ששתינו בכל יפן. מקום קטן ומקסים עם אווירה נעימה ושתיה ועוגות מצויינות - בדיעבד הצטערנו שלא אכלנו שם ארוחת צהריים.
משם המשכנו לסיור בבתי האומנים - קונים באי כרטיסים בעלות 1030 יין לאדם ומקבלים כרטיסייה לכניסה לכל בתי האומנים עם מפה. בכל ביתן מייצג משונה ומיוחד אחר ולאחר הכניסה יסמנו לכם בחותמת את הכרטיסייה. חלקם היו טובים יותר וחלקם טובים פחות ולאחר שסיימנו את הביקור כמעט בכלל הביתים רכבנו חזרה לאיזור המעבורות על מנת לתפוס את המעבורת חזרה לטאקאמאצו. תפסנו את המעבורת ב16:10 ובטאקאמצו יצאנו לאכול אוקונומיאקי לארוחת ערב וחזרנו לגסטהאוס לישון.
מבחינתינו יום אחד באי מספיק בהחלט ואנו לא רואים סיבה להישאר לישון בו.

יום 2 - טיול אופניים לקצת טבע באי שודושימה

לקחנו את המעבורת של 08:30 לאי שודושימה - ההפלגה לוקחת כשעה.
באי הזה תכננו לישון לילה ולכן פנינו למלון שהזמנו (kokuminshukusha) על מנת להניח בו את התיקים. בדיעבד מיקום המלון היה לא נוח ועדיף להתמקם במלון הקרוב למעבורות. מיד לאחר מכן השכרנו אופניים חשמליות שוב. בשעה 11:00 התחלנו את הרכיבה על האופניים לכיוון הרכבל.
הרכיבה לקחה כשעה וחצי ושם החננו את האופניים ועלינו לפסגת ההר ברכבל. הנסיעה ברכבל עולה 1350 יין לאדם הלוך וחזור. ישנם אנשים רבים העולים ברכבל והופכים את הירידה לטיול יום רגלי אך אנחנו ויתרנו על זה. (כשהגענו לפסגה ראינו הרבה אוטובוסים שמגיעים מצדו השני של האי - זו אופציה למי שלא מעוניין באופניים אם כי הרכבל הוא אטרקציה עם נוף מדהים בפני עצמו).
לאחר הסתובבות בפסגה ומעבר בין התצפיות וארוחת צהריים ירדנו שוב ברכבל ומשם רכבנו חזרה למלון - הפעם לקח לנו שעה להגיע כיוון שמדובר בירידה.
לאחר מקלחת באונסן ביקשנו מהמלון שאטל לאיזור המעבורות ומשם לקחנו אוטובוס לאנג'ל רוד בtonosho. כשהגענו הגאות כבר החלה ולכן לא הספקנו לחצות לאי ומשם פנינו למסעדה קטנה ומקומית בה אכלנו יאקיסובה. ב19:15 לקחנו אוטובוס חזרה לikeda ומשם שאטל של המלון אסף אותנו חזרה למלון והלכנו לישון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 3 - טיול יום לשדות האורז בשודושימה ונסיעה לאוסקה

לאחר שלקחנו שאטל לikeda תפסנו אוטובוס ב07:52 לnakayama במחיר 250 יין לאדם כרבע שעה נסיעה.
משם התחלנו טיול רגלי בכפר לאורך הכפר ובין שבילים העוברים בין שדות האורז המדהימים. לאחר טיול של כשעה וחצי תפסנו טרמפ חזרה לikeda (יש גם אוטובוס מאוחר יותר).
בikeda ישבנו לארוחת בוקר בבית קפה ומשם לקחנו אוטובוס
לfukuda לשם מעבורת שתקרב אותנו לקיוטו. האוטובוס לוקח כ35 דקות וב11:40 עלינו על מעבורת לhimeji שלוקחת 40 דקות. משם המשכנו התניידות באוטובוסים ורכבות עד שהגענו בערב לקיוטו.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )