הטיפוס להר יאריגאטאקה

טרק בן שלושה ימים באלפים היפנים לפסגה החמישית בגובהה ביפן

גם ליפן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJune 2014
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתבין סוף יוני לתחילת ספטמבר

יום 1

ההגעה אל שמורת קמיקוצ'י Kamikōchi 上高地 ביפן:
מידע כללי בנוגע לטיפוס להר יארי: ניתן לישון ולאכול בתשלום לאורך ההליכה, אין צורך בהצטיידות בכמות רבה של מים, יש מים צלולים לאורך ההליכה ומקומות למלא (3 ליטר ליום מספיקים לאדם) אפשר ללכת קלים אך זה יפגע יותר בכיס, אפשר להגיע עם אוהל ואוכל מראש ולטייל ללא תשלום.
הטיול לקראת הר יארי התחיל אצלי בהגעה לנאגאנו nagano עיר יחסית גדולה ומוכרת ביפן, יש בה תחנה של JR וניתן להגיע אליה ב"שינקאנסן" (הרכבת המהירה). יש גסטהאוס יחסית זול (2500 ין בערך) ממש קרוב לתחנת הרכבת moritomizu backpackers" info@moritomizu.net מנהל המקום שם מבין מאוד בטרקים ביפן ויכול לעזור בנוגע לטיולים ברגל בכל יפן.
יש בעיר גם חנות לציוד טיולים בשם "אישי ספורטס" (הציוד ביפן יקר, מחירים דומים לישראל) מנגאנו יש לקחת רכבת JR למטסמוטו Matsumoto ושם להחליף לרכבת (חברה פרטית, לא כלולה בJR פס לשינשימהשימה (Shinshimshima) משם יש אוטובוס לשמורה.

שמורת קמיקוצ'י נחשבת לאחת השמורות היפות ביפן, בעונה מגיעים יפנים רבים לטייל בה, חלקם מטפסי הרים שעולים לפסגות.
חשוב מאוד: ביציאה לטיפוס להר יש לברר את כמות השלג בשמורה , סביר מאוד שיש להגיע עם קרמפונס (סנדלי שלג) וגרזן, רצוי שיהיה.
רצוי להצטייד במפה הרלוונטית, המפות ביפן דומות לסמ"ש רק מחולקות ע"פ שמורות. נוחות מאוד לעבודה.
בהגעה אל השמורה יש ביתן מודיעין נוח בו אפשר להתייעצץ על מזג האוויר עלויות וכו'
לאורך ההליכה ישנם צריפי אירוח. לינה עולה בין 6000 ין ללא ארוחה ל9000 עם ארוחת ערב ובוקר(הצריף הוא ברמה מאוד גבוהה, כמו מלון יש מקלחות בנמוכים שהם ומיטות נוחות) כמובן שניתן להגיע עם אוהל ולישון בחניונים סמוכים לצריפים (מסומנים במפה)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2

אחרי שינה ראשונה בצריף התחיל הטיפוס לפסגה, משך ההליכה ביום הראשון לוקח כמה שעות לכן לא כדאי לצאת מאוחר משעות הצהריים המוקדמות. חשוב להתייצץ במודיעין מראש. (לי התייעצות זו שינתה את התוואי להלוך חזור מתכנון מקורי של מסלול הקפה מכיוון שהיה מסוכן מידי)
לא משחקים עם מזג האוויר ביפן, ההרים מסוכנים וחבל לטפס מבלי לראות את הנוף חשוב לברר לעומק את מזג האויר, ישנם אתרי אינטרנט שמגיעים לדיוק של שעה במקומות מדוייקים.
היום מתאפיין בטיפוס תלול לפסגה, חשוב להבין את תוואי ההליכה כי לפעמים השבילים מתכסים בשלג. טיפוס של בין שלוש לארבע שעות אל 3180 מטר, לא גובה מטורף, אך מלווה בנופים מרהיבים, ניתן לראות את פסגתו של הר פוג'י מיאריגאטאקה.
בפסגה (קצת מתחתיה) ישנו צריף נוסף. ניתן להמשיך ממנו את ההליכה על קווי רכס להרים נוספים או לחזור ממנו מטה. אני חזרתי למטה מכיוון שהיה מסוכן מידי להמשיך משם בגלל תנאי השלג.

חשוב להבין את תוואי ההליכה ולא לצאת בלי מפה.
מומלץ להשלים את ההקפה ולא לעשות הלוך חזור, תלוי מז"א.

יום 3

את כל הדרך חזרה ניתן לעשות ביום אחד של ירידה מההר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • במידה ואתם מתכננים להגיע לטיול ביפן מומלץ מאוד לרכוש JRPASS לפני ההגעה, התחבורה ביפן מאוד יקרה וזהו כרטיס שמאפשר נסיעות ללא הגבלה לתקופה מסויימת בכל יפן, אפשר לקנות אותו רק מחוץ ליפן! ורק לזרים! כך שרצוי לעשות זאת במדינה אחרת לפני שמגיעים, אם אתם כבר ביפן, לא כ"כ נורא, אפשר לקנות כרטיס דומה שתקף רק לאיזורים מסויימים- (JR east pass, Hokaiddo pass וכו')
  • "בית שלום" היא רשת של כמה כנסיות של נוצרים אוהבי ישראל, מאחרים אצלם בחינם כולל ארוחת בוקר, אנשים טובים ועוזרים יש לתאם איתם מראש במייל sophia@u00.itscom.net או בטלפון 00-81-3-37007077 (טוקיו) ישנם בתי שלום בטוקיו, קיוטו, הירושימה ונארה יכול להיות שישנם עוד...
  • הורדת שיחון או מתרגם ליפנית לטלפון או לקחת ספרון קשה לדבר אנגלית ביפן!
  • לקחת כדורי כלור
  • לקנות מנות חמות שצרך רק להוסיף מים חמים הם אחלה ביפן

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )

קבלו שק שינה מקצועי, תרמיל יום משובח וגרבי טיולים

ציוד טיולים של Mountain Equipment, Gregory ו- Bridgedale בשווי כולל של מעל 2500 ש״ח מתנת Gravity ישראל בתחרות החודש