מסלול ל-4 ימים בכרתים עם רכב

נעבור באי של סופיה, בעיר הקסומה חאנייה, בחוף המיוחד אלפוניסי

גם ליוון חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2013
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתאביב, קיץ ,סליו

רקע

לכרתים כדאי להגיע בטיסה קצרה מהארץ. בשדה התעופה יש הרבה סוכנויות להשכרת רכב ואפשר לשכור רכב ישר כשמגיעים. כרתים הוא אי קסום שיש בו שילוב מנצח של חופים, עתיקות, טבע ועיירות יווניות. זוהי הפעם השלישית שלי באי, ותמיד אפשר לגלות בו דברים חדשים. הפעם בחרנו לוותר על הרקליון, ואני ממליצה על כך גם לתיירים שטרם היו באי. הרקליון היא עיר עמוסה שאין בה את השלווה של כרתים. ארמון המינוטאורוס המפורסם הוא, לדעתי האישית, משוחזר מדי ולא רואים מה עתיק ומה חדש. חוץ מזה, כמות האנשים שמבקרים בארמון הופכים אותו לסוג של קניון. אם אתם מחפשים שקט צאו מהעיר כמה שיותר מהר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הראשון - אגיוס ניקולאוס והאי של סופיה

אגיוס ניקולאוס היא עיירה חמודה כשעה נסיעה מהרקליון. יש בה מפרץ שחודר לעיר וטיילת יפה ללכת בה. מהעיר יוצאות סירות לאי של סופיה - האי ספינלונגה. זהו אי שיש עליו מבצר שעד ממש לא מזמן שימש לבידוד מצורעים. היום המבצר הזה הוא מוזיאון ואפשר לטייל בין סמטאותיו, ולראות איך חיו בו פעם.

לדעתי, ולמרות ההמלצות הרבות שקיבלתי על האי - הוא לא כל כך מרשים. בסך הכל הוא לא עתיק - הכל די חדש ויחסית לכרתים היפיפיה זהו איזור די אפור באי, כך שאם אתם בוחרים לוותר על משהו, כדאי לוותר על החלק הזה לדעתי.

היום השני - נסיעה לחאניה דרך רטימנו וחרסוניסוס

ביום השני נסענו לחאניה הרחוקה. בדרך עצרנו בכמה מקומות שווים:

1) אקוואריום הנחשים בחרסוניסוס - למרבה הפלא זהו הדבר הראשון בtripadvisor בכרתים. מדובר במקום קטן וחמוד עם אוסף מרשים מאד של נחשים ואיגואנות . בעלי המקום מאד נחמד ונותן להחזיק את רב הנחשים בידיים - חוויה, במיוחד עם ילדים, אבל גם מבוגרים. מומחי הנחשים אמרו לנו שאין נחשים ערסיים בכרתים בכלל, כך שאין מה לפחד בטיולים - עוד סיבה לאהוב את האי הזה.

2) רטימנו - עיר גדולה יחסית ויפה, יש בה איזור עתיק ומבצר-מגדל אור על המים. כיף להסתובב קצת בעיר (לא יותר משעתיים), לאכול שווארמה מעולה או באחת המסעדות על החוף.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השלישי - חאניה

ביום השלישי התעוררנו בחאניה וחקרנו את העיר המקסימה. הטיילת עמוסה מסעדות והומה ביום ובלילה, אך הדבר לא מפריע לשלווה של המקום. יש המון חנויות קטנות וחמודות בתוך העיר, בעיר יש גם בית כנסת פעיל, שכיף לבקר בו בחגים והרבה ישראלים מתאספים סביבו.
מסביב לחאניה יש הרבה מסלולי טיול קטנים שאפשר להגיע אליהם עם רכב. כמו כן יש כמובן גם חופים פסטורליים אבל לא פסטורליים כמו החוף שהשארנו ליום האחרון.

היום הרביעי - חוף אלפוניסי

ביום האחרון נסענו לחוף המרוחק אלפוניסי, שבגלל המרחק שלו וויתרתי עליו בפעמים הקודמות. מחאניה לקח שעתיים וחצי להגיע אליו, בדרכים הרריות מפותלות ויפות (וצרות!). מחנים בחניה גדולה ועמוסה ומגיעים לחוף. החוף הוא מעולם אחר! החול וורוד, המים במיליון צבעים שונים ומשונים, יש האומרים שהוא החוף היפה בעולם. מים רדודים יחסית, ואנשים מתהלכים בהם אל עבר האיים וחזרה. קשה לתאר במילים את ההרגשה המדהימה בחוף הזה והיופי שלו. החוף פשוט לא דומה לדבר שראיתי, מהרגע הראשון בתגיעו - תבינו שאתם במקום מאד מיוחד, כדאי לבלות בחוף כמה שתוכלו, ללכת לאורכו ולרוחבו, או פשוט לשבת ולהסתכל.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )