טיול אקטיבי של יומיים בסנטוריני

מסלול של חצי יום בנופי האי, השקיעה היפה בעולם וביקור בהר געש פעיל

גם ליוון חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2013
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתאביב, סתיו (קיץ פשוט עמוס מדי)

רקע - קצת על האי

סנטוריני הוא אולי האי הכי מפורסם ומיוחד ביוון. זהו אי שנוצר כתוצאה מהתפרצות געשית והוא בצורת חצי סהר כאשר במרכזו יש אי עם הר געש פעיל. האי הוא אתר נופש מאד יוקרתי - יש מלונות בוטיק מדהימים עם בריכות צלולות שממוקמות על הסלעים השחורים וצופות אל הסהר של האי. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם - הייתי מציעה להתפנק בסנטוריני קצת יותר ולהזמין מלון קצת יותר יקר מאשר בדרך כלל, כי באמת שהמלונות שווים את זה.

חשוב לציין שסנטוריני הוא אי מאד מאד מיוחד ומאד תיירותי. גם לא בעונה הוא מפוצץ בתיירים ולכן חשוב מאד להזמין מקום לינה מראש.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה לעיר המרכזית - פירה.

לסנטוריני כדאי להגיע במעבורת מכרתים או מאתונה (פיראוס). המעבורת מאתונה לוקחת 7 שעות ומכרתים 3 שעות בלבד. אפשר גם להגיע בטיסה. המעבורת מגיעה לנמל בעיר פירה (THIRA) ועולים באוטובוס לעיר עצמה, שנמצאת על ההר (חצי שעה, לא יותר). בעיר אין חוף ים - רק צוק משגע אחד. יש סמטאות צרות ותלולות, מסעדות בוטיק וחנויות.

היום הראשון - מסלול הליכה מפירה לאויה

מפירה יש מסלול הליכה של כ-4 שעות לעיירה המפורסמת לא פחות - אויה. שואלים כל אחד מהמקומיים והוא יצביע לכם על הדרך. החלק הראשון של המסלול עובר על הרכס ממש בין מלונות בוטיק קטנטנים עם בריכות כחולות מרהיבות.

לאחר שיצאנו מתחומי העיר פירה, עזבנו את המלונות והמשכנו עם השביל שעובר ממש על הרכס, מעל המים. ככל שהמשכנו ללכת על הסהר יכולנו לראות את העיר פירה מרחוק - גם מחזה יפיפה - הבתים הלבנים על הצוק השחור והמים והשמים הכחולים.

אויה היא עיר חמודה מאד, על השפיץ של הסהר. והיא מפורסמת בשקיעות שלה (דורגה הראשונה בעולם!) לקראת שקיעה כולם רצים למרפסות, מרימים כוסית, מתנשקים, מצלמים ונאנחים. טיפה המוני, אבל ללא ספק הרגשה חגיגית!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני - אל עבר הר הגעש

מפירה יוצאים מספר סיורים ביום אל הר הגעש. תחילה יורדים מההר. אפשר לרדת על חמורים, אבל הירידה מאד תלולה, ואני לא כל כך סמכתי על החמורים והעדפתי לרדת ברגל. אחרי שיורדים נכנסים לסירה קטנה שלוקחת אותנו לאי הסמוך עליו נמצא הר הגעש. המדריכה שהייתה לנו הייתה מאד מקצועית, ידעה אנגלית מצויין ולכן הטיול היה מאד מוצלח. ירדנו באי, עשינו סיור בשבילים, ראינו אבנים בצבעים שונים ומשונים ואף הגענו להר הגעש עצמו, שם היה ריח חזק מאד של גופרית. הייתי כבר בהרי געש, אבל אחד באמצע הים זה בהחלט מיוחד מאד!

לאחר מכן אפשר לנסוע לאחד החופים המיוחדים של האי - הלבן/האדום או השחור. אנחנו נסענו לחוף השחור - חוף שהחול בו שחור. החוף היה מאד יפה - סלעים שחורים יורדים ממש אל המים, אווירה ממש מחשמלת!

טיפים

  • יש אוטובוס שנוסע בכל סנטוריני בין כל החופים והערים ועולה ממש מעט - כדאי להשתמש בו!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )