3-4 ימים על מסלול סיינט פול (צפונית לאנטליה)

חיפשנו טרק קצר לחופשת פסח. הגענו בלי יותר מדי ציפיות והופתענו לטובה מהנופים, מהאנשים, מהנוחות ומהתכנון הקל והפשוט.

תאריך הטיולApril 2022
משך הטיול6 ימים
עונה מומלצתאפריל-ספטמבר

יום נחיתה + התארגנות

אי אפשר לכתוב את סיפור הדרך הזה בלי להתחיל בהיכרות עם ארדינצ׳. ארדינצ׳ הוא מדריך טיולים מקומי שגדל וגר כל חייו באזורים הכפריים מצפון לאנטליה. הוא דובר אנגלית מעולה, מקצוען ומכיר את השבילים, ההרים, הנחלים והצמחיה כמו את כף ידו. חוץ מהדרכת טיולים הוא מנהל גסטהאוס כפרי מקסים (Erdinç Pansiyon), עם חדרים נעימים ואוכל מצוין שמכינה אמינה, אשתו. זו גם נקודת מוצא מעולה להרבה טיולים ארוכים וקצרים בסביבה. בזמנו הפנוי ארדינצ׳ הוא גם המוכתר של כפרי האזור, כך שהוא מסתחבק ומחליף כיפים עם כל אחד ואחת שתפגשו בדרך.
יצרנו עם ארדינצ׳ קשר לפני הנסיעה, והוא הגיע לאסוף אותנו מהשדה של אנטליה. התחלנו את הנסיעה לפנסיון שלו, שנמצא בכפר שקט ופסטורלי (Çaltepe) כשעתיים נסיעה צפון מזרחה לאנטליה.
בדרך לכפר עצרנו בסופר לקנות אוכל לטיול, בלון גז, סים מקומי ולאכול צהריים. ארדינצ׳ מכיר את כל האיזור ויודע להסביר ולענות על כל שאלה באנגלית, ממש כיף להסתובב איתו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ראשון (בטרק)- מצ׳וקורצ׳ה (Çukurca) לשימנובה (22 ק״מ)

את היום מתחילים לאחר הקפצה של 40 דקות של ארדיצ צפונה לכפר צ׳וקורצ׳ה, נקודות ההתחלה של הטרק.
במהלך היום ישנה דרך ג’יפים אשר הולכת באופן מקביל לדרך המסומנת. אנחנו התקשינו למצוא את הסימונים בהתחלה, וגם נהנינו מההליכה על דרך הג’יפים אז נשארנו עליה לאורך כל היום (גורר דרך יותר ארוכה עם זיגזגים ועליות יותר מתונות מאשר השביל להולכי רגל).
במהלך היום מגיעים לכפר ממש יפה ונידח בשם ביידלי. בדיעבד היינו נשארים לישון שם, גם אווירה ממש נחמדה והמקום מהמם, וגם קצת מפצל את העליה שהיא יחסית קשה וארוכה.
אנחנו ישנו באותו יום באיזור המסומן במפה כקאמפ סייט, מעט לפני שימנובה. טרסות ירוקות שיושבות בלב יער ארזים, מקסים.
22 ק״מ, 1300 מ׳ עליה.

יום שני שימנובה לבלובה (Belova) (20 ק״מ)

לאחר שעה של הליכה יפה בחורשת הארזים מגיעים לשימנובה, כפר נחמד ויחסית מפותח שבו אפשר למלא מים וגם להצייד קצת בקניות בסיסיות (יש שם מכולת שהיא סוג של קיוסק, תשאלו על market ויכווינו אתכם), ואם לא צריך כלום, אז אפשר ליהנות מסודה קרירה.
משם יורדים לכיוון הכפר קוזדרה (Kuzdere).
לאחר חלקו הראשון של היום (בגדול דרך ג׳יפים רחבה) מתחיל החלק השני של היום אשר בו הולכים במגמת עליה על צלע ההר לכיוון הפס (בלובה). חלק זה יותר מאתגר ובעונה שאנחנו היינו היו מספר מעברים אשר הצריכו הליכה על שלג על מנת לחצות את הערוץ להמשך המסלול (יכול להיות מעט מסוכן בהתאם למצב השלג, אבל שאנחנו היינו היה בסדר גמור. אין צורך בציוד מיוחד).
בסוף היום מגיעים לפאס אשר בו יש הרבה בתי רועים (Shepherd House), באישורו של המדריך מראש נכנסו לאחד ועשינו בו את הלילה, חוויה מגניבה! השארנו קצת כסף כי השתמשנו בעצים שהיו שם, בדיעבד כנראה לא היה בכך צורך וארדינצ׳ צחק שעכברים יאכלו את השטר…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שלישי - ירידה חזרה לצ׳אלטפה(לפנסיון של ארדינצ׳)

ביום הזה היה לנו מזג אוויר גשום, התלבטנו אם להישאר עוד יום על ההר ולרדת למחרת, אבל החלטנו ללכת על זה ולצעוד במזג הגשום.
ההליכה הינה בתוואי יפה ופשוט להליכה במגמת ירידה, היה יחסית גשום אז אין המון תובנות מבחינת טיב הנוף, אבל זהו יום יפה ורגוע יחסית.
19 ק״מ.

יום רגיעה אצל ארדינצ׳

קצת לקרוא ספר ולייבש את הציוד שנרטב

יום נסיעה חזרה לאנטליה

ביום האחרון נסענו עפ ארדינצ׳ חזרה לאנטליה, בחצי היום הראשון עברנו דרך אתרים ממש ממש יפים (אם כי מתוירים להחריד) לאורך הדרך (כנראה די מפורסמים בטורקיה) והגענו לאנטליה באיזור 1400~.

עלויות בלירות

לינה 350 לאדם ללילה
נסיעה להרים 1000
אוכל לטרק 150
ארוחת צהרים לאדם 50
סים עם אינטרנט 300
ובקיצור זול…

טיפים

  • - דברו עם ארדינצ׳, הוא יעשה לכם את הטיול!
  • 00905436332599
  • - לשקול לפצל את העליה ביום הראשון, במיוחד אם יש לכם 4 ימים בשביל הטרק ואתם זורמים על קצב הליכה יותר איטי.
  • - המסלול שעשינו הוא חלק מטרק באורך מאות קילומטרים, אפשר בהחלט להוסיף ימי טיול לפני/אחרי.
  • חוץ מארדינצ׳ אין בכלל דוברי אנגלית, המקומיים מקסימים וחמודים אבל בגדול תקשורת מילולית היא בגדר בלתי אפשרית. הרגשנו בטוחים לגמרי ולא היו שום סיבות להרגיש אחרת.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )