טיול קצר בדרום טורקיה על תוואי הדרך הליקית

טיול קצר בהרים מרחק כמה שעות נסיעה דרומה מאנטליה, נוף הררי ואלפיני על רקע הים התיכון. הרבה אטרקציות ומפגשים אנושיים מעניינים בדרך הליקית

גם לטורקיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMay 2013
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתלא בחורף

היום הראשון- צ'יראלי לכימרה

הגענו לאנטליה סביבות 8:30 בבוקר ומשם מיד לקחנו מונית ל"אוטוגאר" (תחנה מרכזית), משם מיניבוס למסעף של הכפר "צ'יראלי" ומשם וואן לתוך הכפר.
כפר על חוף יפהפה שיש בו מסעדות רבות, מלונות וחנות מזון קטנה. ליד הכפר ישנו הכפר הביזנטי העתיק "אולימפוס", נראה יפה מבחוץ (לא הרגשנו צורך לשלם בשביל לראות את העתיקות:) לא מצאנו בלון גז בכפר וכדאי להצטייד בו באנטליה.

התחלנו ללכת הליכה של שעה- שעה וחצי לכיוון צפון מערב על דרך ג'יפים לצד בתים כפריים, שדות גידולים ועצי תות. הגענו ל"כימרה", האגדה מספרת שבהר שוכנת מפלצת ולאחר שמשלמים בכניסה ועולים במדרגות לאורך של ק"מ (לדעתנו זה היה יותר) נגלה המחזה הבא: משטח שטח חשוף מחורר אשר מכל חור יוצאת להבת אש שבוערת מגז טבעי, מחזה מרשים ביותר וכמובן שניצלנו את עודפי הגז מאמא אדמה לטובת מחסור הגז שהיה לנו ובישלנו על אחד החורים הקטנים את ארוחת הערב והבוקר למחרת. התמקמנו ללינה בבזיליקה שמתחת לחורים.

קצת מחירים להיום:
מונית משדה התעופה ל"אוטוגאר" 50 TL
מיניבוס לצ'יראלי 12 TL לאדם
וואן לתוך הכפר 6 TL לאדם
ארוחה מצומצמת במסעדת חוף מפוארת 40 TL ל- 3 אנשים
קנינו אוכל לטיול ב 40 TL חישבנו שזה יספיק בערך ליומיים
כניסה לכימרה 4.5 TL לאדם

נ.ב סליחה מראש על התמונות, הן באיכות פלאפון

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני- כימרה לאוכף האולימפוס

קמנו בבוקר, בישלנו שקשוקה על הגז הטבעי עלינו ברכס ל"להבות העליונות", חצינו את הרכס וירדנו לנחל שרועות בו עיזים.
יורדים עם הנחל, חוצים אותו ועלים מעט צפונה עד לכפר "אולופינאר", כפר תיירותי עם מסעדות יקרות (לא ניסינו). בכפר איבדנו את הדרך אז החלטנו לתפוס טרמפים עד לכפר הבא "בייז'יק", כפר קטן ופסטורלי ובו מכולת צנועה ומסגד יפה.
משם התחלנו העלייה הקשה להר האולימפוס. תחילה הייתה הדרך שביל ג'יפים מתון והיא הפכה לשביל הולכי רגל תלול שנכנס לאזור מיוער.

בדרך עוברים דרך הבקתה של תמקין, בחור (קצת מפחיד) שבנה בקתה ביער ומציעה למכירה עבודת יד שלו ותה, התברר לנו מאוחר יותר מחברים שעשו את המסלול ההפוך שניתן לישון בשטחו והוא נחמד ביותר:) המשכנו לעלות כאשר לאט לאט האורנים מתחלפים בארזים ודולבים והנוף נראה יותר ויותר אלפיני עם דולינות רבות. העלייה תלולה ביותר! תכננו להגיע ממש לאוכף של האולימפוס אבל החושף הגיע והחלטנו להתמקם באחת הדילנות הקרובות אליו. היה נוח וחמים גם כאשר התחיל לרדת גשם (ונכנסנו לאוהל).

היום מהשלישי- מהאולימפוס ל- (משהו בסגנון)"וולהדרקזה"

טיפסנו בנוף האלפיני מעט, מאופיין בדולינות, ארזים ומדשאות גדולות. באוכף של האולימפוס ראינו שאין לנו מספיק מים והחלטנו לרדת קצת בהמשך המסלול למלא מים ואז אולי לעלות להר. לאחר כמה מאות מטרים הגענו לבקתת קיץ נטושה שהיה לידה ברז זורם. מילאנו מים והתחיל גשם זלעפות. נשארנו מעט בבקתה ולבסוף החלטנו לא לעלות להר כי בספר שהיה איתנו היה כתוב בפירוש לא לעלות להר כל עוד אין מזג אויר מושלם לגמרי. המשכנו בירידה בוצית וכואבת בברכיים עד לכפר שלא הצלחתי לכתוב את שמו. קראנו בספר שיש בכפר זוג מבוגר שמנהל פנסיון למטיילים. ואכן פגשנו את הזוג המבוגר וקיבלנו טיפול נהדר, אוכל ביתי, יחס אישי (ישנים בחדרי הבית שלהם) ואוירה נהדרת. בנוסף פגשנו גם את חברינו שעשו את המסלול ההפוך באותו פנסיון:)
הפנסיון עלה 50 TL לינה + א. ערב + א. בוקר

נ.ב לצערי מהיום הזה כמעט ואין תמונות כי ירד גשם רוב היום...

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הרביעי- משם לגדלמה

לאחר ארוחת בוקר דשנה ירדנו מהכפר כמה שעות הליכה על דרך עפר אל הכפר "גדלמה", שם ירדנו על עץ דובדבנים ענק! נסענו במונית לעיירה קמר ומשם לקחנו אוטובוס לאוטוגאר של אנטליה. לקחנו מונית לעיר העתיקה והתמקמנו במלון sultan pernsion זול נוח ונעים. הסתובבנו קצת בעיר, מאוד צבעוני ותיירותי, עלינו על שייט לחופי אנטליה, אכלנו ארוחת שחיתות של סיום הטיול במסעדה יחסית זולה, טעימה ועם שירות נהדר בשם anis וקינחנו בביrה בפאב מקומי the hidden pub. חזרנו לפנסיון ולמחרת בבוקר טסנו חזרה.

קצת מחירים להיות:
ארוחת שחיתות 92 TL ל- 3 אנשים
וודקה רדבול בפאב 15 TL
0.5 ליטר בירה בפאב 10 TL
לינה בפנסיון בחדר ל- 3 92 TL

טיפים

  • אנחנו טיילנו עם ספר מעולה של kate clow שנקרא ST PAUL TRAIL ומפה
  • לקנות גז באנטליה
  • גשם עלול להפתיע גם בעונה חמה, כדאי להצטייד באוהל

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )