מקירגיסטן לטגיקיסטן

הדרך בה עברנו בין המדינות

גם לטג'יקיסטן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJune 2015
משך הטיוליום אחד

הכנות למעבר

הדרך המפורטת בה עברנו בין המדינות.
כדי להיכנס לטגיקיסטן יבשתית מקירגיסטן יש לעשות ויזה מראש בבישקק, בשגרירות של טגיקיסטן. כתובתה- karadaryhskaya 36. הנהג מונית לא הכיר את המקום והיה זקוק לעזרתנו כך שמומלץ להצטייד גם במפה או gps . שעות הפתיחה- 9:00-17:00 סגור בשבת וראשון.
ניתן לעשות ויזה ביום אחד, לשים את הדרכונים בבוקר ולחזור לקחת אותם אחה״צ- יעלה 45 דולר אמריקאי ו-100 סום.
בנוסף, אפשר לחזור כעבור 4-5 ימים לאסוף את הדרכונים, בעלות של 25 דולר אמריקאי ו-100 סום.
אם ברצונכם להוציא פרמיט למקומות שונים בטג׳קיסטן כדוגמת הרי הפמיר, ניתן לעשות זאת יחד עם הוצאת הויזה בעלות של 20 דולרים לפרמיט.
בשגרירות ממלאים שני טפסים במקום עצמו, נדרשת תמונת פספורט- חשוב להצטייד מראש. משאירים את הטפסים והדרכונים בשגרירות ומקבלים מהם צילום דרכון ואישור שהדרכון בידיהם (במקרה בו תתיקלו בשוטרים/מציקים). התשלום מתבצע בעת איסוף הדרכונים ויש צורך להציג את צילום הדרכון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום המעבר מקירגיסטן לטגיקיסטן

נסיעה מאוש לבטקנט: לקחנו מרשוטקה 131 לתחנה ממנה יוצאת המרשוטקה לבטקנט, ביקשנו מהנהג להגיד לנו איפה לרדת. המקום היה קצת מוזר, סתם תחנת אוטובוס על הרחוב אבל אכן הייתה שם מרשוטקה לבטקנט מס537. מחכים שהרכב יתמלא ויוצאים לדרך בעלות 300 סום, זמן נסיעה 4 שעות. אנחנו יצאנו ב12:00 הגענו לבטקנט ואחרי ארוחת התרעננות ואבטיח יצאנו עם מונית שמצאנו בתחנה המרכזית לעבר הגבול שהיעד הוא העיר חוגאן. מחיר- 500 סום לאדם, הנסיעה ערכה שעתיים+שעה לחציית הגבול. היציאה מקירגיסטן עברה חלק ולעומתה בכניסה לטגיקיסטן אחרי שהחתימו לנו את הדרכונים ביקשו שנמלא טופס נוסף ונשלם עוד עשרה דולר לאדם, זה לא נראה לנו ולא הסכמנו לשלם, וזה אכן התברר כשקר של השוטר במעבר. בגלל שלא הסכמנו לשלם עיכבו אותנו בגבול ופשוט חיכינו ברכב כחצי שעה , עד שהנהג שלנו הלך לשוטר ושילם לו בעצמו כמה מאות סומים (שוחד) ואז הורשנו להיכנס לטגיקיסטן. בנסיעה ניסינו להסביר לנהג שזה לא עניין של כסף אלא עניין עקרוני ושזה לא קבלת פנים נהותה למדינה ולעומת זאת הוא הסביר לנו בהבעות פנים ורוסית קלוקלת שככה זה...
אחרי עשר דקות נסיעה הגענו ליספרה שם עצרנו להחליף כסף והמשכנו בנסיעה. אחרי עשרים דקות נוספות של נסיעה עברנו לרכב של האח של הנהג שלקח אותנו, שמתגורר בטג׳קיסטן. המעבר התבצע בעקבות הגבלות על נסיעת רכבים עם לוחית קירגיזית בתוך טג׳קיסטן. כשעה נוספת של נסיעה והגענו לחוג׳אנד.
ניתן מבטקנט לקחת מונית לייספרה ומשם להמשיך נסיעה במרשוטקה וכן ניתן לקחת מונית לפנגיקנט ולא לחוגאנד (יקר יותר, ארוך יותר וממולץ יותר- מפורט בהמשך).
מחוגאנד יצאנו במונית מ"אפטר וואגזאל" ב-100 סומיני לאדם. סה״כ לפנג׳ינקט נסיעה של בין חמש לשבע שעות. הנסיעה יפה ונוף משתנה במהלכה מס פעמים. לנו היו המון עצירות בגלל שיפוצים בכביש וזה עיכב אותנו מאוד.

good luck

טיפים

  • שווה לצאת מאוש מוקדם בבוקר במטרה להגיע באותו היום לפנגינקנט ולא לעצור בחוגאנד כי אין מה לחפש שם וגם לחסוך בזמן.
  • חשוב לוודא עם הנהגים שלוקחים אתכם שהם לא נוסעים דרך המובלאות האוזבקיות אלא מיקיפים אותם. הקירגים עוברים בהם בלי בעיה אבל ישראלים צריכים ויזה! לפי מה שנאמר לנו בCBT הכביש החדש לא עובר במובלאות ולכן הסיכוי שיסעו בו קטן, אך חשוב לוודא.
  • אם תיהיה לכם מפת כבישים קטנה של קירגיסטן וטגיקיסטן זה יעזור לכם להבין את הדרך שאתם עושים, המספר הרב של הנסיעות והמקומות יכול קצת לבלבל.
  • אנחנו עברנו במעבר גבול שקרוב להרי הפאן שם רצינו לטייל. ישנו מעבר נוסף למי שרוצה לטייל בפאמיר ( אזור אחר שמצריך פרמייט) המעבר ליד העיירה סרי טאש.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )