טיול יום למעיינות החמים ב- Wulai

טיול אופניים (או אוטובוס) אל המפלים, אל הרחוב העתיק ואל המעיינות החמים היפים בפרבר Wulai

גם לטאיוואן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2018
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

רקע

פרבר Wulai נמצא מרחק נסיעת אוטובוס (או אופניים) קצרה ממרכז טאייפי, בדרך רצופת נחלים רחבים, סכרים ואגמים בצבעים יפים. בכפר רחוב עתיק עם אוירה טובה ואוכל מיוחד (כולל מנת דבורים בדבש) והוא נמצא על נהר גדול בעמק תלול. ואולי החלק הכי כיף - לצד הנחל כמה נביעות חמות עם בריכות טבעיות במגוון טמפרטורות, פתוחות וחופשיות.
זה יעד מעולה לטיול יומי מטאיפיי, אבל אפשר בכיף גם לבלות בו לילה במלון נחמד עם ספא של מים חמים טבעיים ולהספיק לראות כל מה שיש לאיזור להציע.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה

עשיתי את המסלול עם חבר שחיי בטאיפיי כבר כמה שנים. לשנינו אופני כביש אז לא היינו צריכים להשכיר. השכרה של אופניים טובות היא בכל מקרה עסק פשוט ולא יקר בטאיפיי, ואפשר אם מוכנים לאתגר לנסוע אפילו על uBike (אתגר בעליות).
אפשר כמובן להגיע גם באוטובוס, נסיעה של כחצי שעה.

הרחוב העתיק

ברחוב העתיק ב- Wulai, שוק אוכל קטן מוקף בתי מלון ונוף נהדר לנהר ולהרים מסביב. רוב המלונות מציעים בריכות חמות ממקורות טבעיים. לא עצרנו הפעם לאכול, אלא המשכנו לאיזור המפלים ואכלנו שיפודים בדוכן נחמד וגם ישבנו לשתות תה קר במרפסת עם תצפית יפה למפלים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיול קצר במפלים

לאורך הגדה הדרומית של הנחל הראשי, כמה מפלים שחלקם מהמרשימים שראיתי בטאיוואן. את המפל הגדול והיפה מכולם, מפל Wulai, נמצא מרחק הליכה קצר מהרחוב העתיק. את האחרים אפשר לראות בהליכה קצרה על דרך מסדורת וקלילה של ק״מ או שניים שמתחילה במעלה הכביש. אפשר לנסוע לנקודת ההתחלה ברכבת תיירותית בסגנון עתיק בהיעדר אופציה אחרת.

המעיינות החמים

המעיינות החמים נמצאים על גדת הנהר הראשי (ראו מפה). מגיעים אליהם בירידה קצרצרה מהכביש והכניסה חופשית. היו איתנו במקום שני מקומיים שהגיעו להתרחץ והם גם דאגו לסדר את הבריכות. הנביעות עצמן חמות ברמה מטורפות, אז צריך לדאוג לזרימה מסוימת של מים מהנחל כדי לאזן את הטמפרטורה. כיוון שהבריכות נמצאות ממש בנחל, אפשר להיות עם חצי גוף במים החמים וחצי בזרימה הקרה ולהינות מכל העולמות.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )