טיול אופנים של שלושה ימים באיזור Kenting בדרום טאיוואן

טיול מגוון ויפה בחלק הדרומי ביותר של טאיואן. רכיבה קלילה של 40 ק״מ ביום, סתלבט בחופים יפים לאורך הדרך, תצפית על שיא נדידת העיטים וטיול הליכה קצר בשמורת קנטינג

גם לטאיוואן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2017
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתמומלץ להגיע בסתיו (אוקטובר - נובמבר) אז הרכיבה לא חמה מדי במהלך היום, יש פחות גשם והנדידה בשיאה.

רקע

עשינו את הטיול ארבעה צעירים בכושר טוב אבל בלי נסיון רב במיוחד ברכיבת כביש. התכנון בגדול - לקחת רכבת מהירה מטאייפי לדרום טאיואן, להמשיך עוד דרומה באוטובוס, לשכור אופנים לשלושה ימים ולעשות מסלול מעגלי של בערך 100 ק״מ. בדרך לישון בהוסטלים, לבלות בים, לטייל קצת בשמורות הטבע המסודרות (מדי) ולעשות תצפית על שיא נדידת העיטים שקורה כל שנה ממש בשבוע השני של נובמבר (ב- 10 לחודש ליתר דיוק).

קנטינג זה הכינוי לחצי האי שבדרום טאיואן ולסביבתו, אך גם שמה של אחת משמורות הטבע שבו וגם שם של אחת העיירות שבאזור.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום א׳ - מטאייפי לאיזור קנטינג

לקחנו את הרכבת דרומה מהתחנה המרכזית של טאייפי ב- 06:30 בבוקר. את הכרטיסים לרכבת המהירה הזמנו כמה ימים לפני כן דרך האתר של ה- HSR, במחיר של 1350NT$ לכרטיס (אם מזמינים מוקדם יש הנחות משמעותיות). הרכבת אומנם לא אחת משיאניות המהירות הנוכחיות בעולם אבל נוסעת דיי מהר, סביב 300 קמ״ש ועושה את המרחק הגדול בין Taipei ל- Kaohsiung בפחות משעתיים. הנסיעה ממש נעימה והנוף אחלה. ירדנו בתחנה האחרונה, ב- Kaohsiung, העיר הגדולה ביותר בטאיואן ב- 09:30 ומשם לקחנו אוטובוס לכיוון העיירה Hengchun. הנסיעה אורכת שעה וחצי והאוטובס מפנק במיוחד. ב- Hengchun הלכנו ישר לכיוון החנות של Giant כדי להשכיר אופניים. דיברנו איתם כמה ימים מראש והם אמרו שאין להם אופניים פנויות להשכרה בתאריכים שלנו, אבל החלטנו לנסות בכל זאת וזה הצליח. תוך כמה דקות יצאנו עם ארבעה זוגות Giant Escape2 חדשות, כל אחד במידה שלו, עם קסדות, מדי מרחק, פנסים ותיקים קטנים. הם לוקחים 500NT$ לזוג אופניים ל- 24 שעות.
עצרנו לארוחת צהריים קטנה בעיירה ומשם התחלנו את הרכיבה מזרחה על הכביש הראשי. אין שביל אופניים מסודר אבל גם אין המון תנועה והרכיבה נוחה בסה״כ. דיי מהר התחיל מבול והנסיעה הרגועה הפכה למלחמה ברוח ובגשם.
אחרי 20 ק״מ בערך הגענו לגסטהאוס שהזמנו מראש בבוקינג - חדר לארבעה ב- 3200NT$ כולל ארוחת בוקר. זה גסטהאוס/הוסטל גולשים קטן עם אווירה אחלה שנמצא ממש קרוב לחוף. הגענו במקרה לפסטיבל גלישה של שלושה ימים שהיה בשלבי ההכרעה. השארנו קצת ציוד בגסטהאוס ויצאנו לעיירה Manjhou בה מומלץ לצפות בעופות הדורסים בנדידה.
קצת על הנדידה - טאיואן, קצת כמו ישראל נמצאת על נתיב נדידה חשוב של עופות רבים וביניהם ה- Gray-faced Hawk. בקצה הדרומי טאיואן נעשית צרה מאוד וכך רוב העופות מתרכזים באזור קנטינג ממש. זה קורה בכל סתיו, וכל מין מגיע בתאריכים מעט שונים. הזמן הטוב ביותר לצפות בדורסים הגדולים ובעיקר ה- Gray-faced Hawk הוא ב- 10 בנובמבר (פלוס מינוס). מחפירה באתרי צפרים שתי הנקודות המומלצות הן אגם Longluantan והגשר בעיירה Manjhou.
אחרי רכיבה קצרה של 8 ק״מ הגענו לגשר המדובר לקראת השקיעה. בנקודה התרכזו דיי הרבה מקומיים נרגשים עם משקפות ומצלמות גדולות מתצפתים לעבר ענן ציפורים גדול מרחף מעל גבעה סמוכה. המראה היה דיי מרשים, אבל לא זכינו למעבר קרוב ממש של העופות.

סה״כ 45 ק״מ רכיבה.

יום ב׳ - מ- On Board Hostel לעיירה קנטינג

התחלנו את היום קצת לפני הזריחה בשעה 05:30 ברכיבה קצרה צפונה לשמורה קטנה בשם Jialeshuei scenic garden. במשך היום הכניסה בתשלום (40-80NT$ לאדם) אבל בשעות הבוקר המוקדמות השער היה פתוח ולא לקחו מאיתנו תשלום. השמורה הקטנה היא שביל אבנים יפה ונוח לרכיבה של כמה ק״מ, ממש על הים. ראינו הרבה ציפורים, חזיר בר אחד, יופי של זריחה ומפל גדול. נסיעה שווה. אחרי שעה וחצי של בילוי בוקר יצאנו חזרה לבדוק מה המצב בגשר ב- Manjhou ומשם חזרנו לארוחת בוקר בגסטהאוס, שהייתה מערבית אבל מושקעת (חביתות, גבינה צהובה, נקניקיות חזיר, dragon fruit מעולה).
יצאנו סביב השעה 09:30 לרכיבה העיקרית של היום, בכביש שממשיך לאורך החוף דרומה לנקודה הכי דרומית בטאיואן ומשם עולה צפונה לעיירה קנטינג.
הדרך יפה במיוחד, עם מעט עליות לא קשות במיוחד והמון נקודות תצפית אדירות. עצרנו במפרץ קטן לארטיק בוטנים מעולה והמשכנו לקנטינג.
הגענו לעיירה המתויירת מדי בצהריים. מחירי האוכל זינקו פי שלושה ממה שאנחנו רגילים אליו והכל תיירותי מדי. לקחנו מלון זול (24$ לחדר זוגי) אבל נקי ונוח בשם Kenting 115, השארנו ציוד ואחרי ארוחת צהריים יקרה אבל מעולה במסעדה תאילנדית רכבנו לכיוון השמורה קנטינג. הדרך לא ארוכה אבל בעליה רצופה. לאוכך הכביש הרבה מפלים קטנים, הצמחיה מאוד יפה וראינו על עץ קרוב עיט גדול במיוחד. השארנו את האופניים בשער של השמורה, ושילמנו 75NT$ לאדם כדי להכנס (בלי הנחת סטודנט המחיר הוא 150). השמורה דיי מבאסת - מאוד מסודרת, תיירותית ומיופיפת (כמו שמורה סינית קלאסית). היא כוללת אוסף אטרקציות כמו מערות נטיפים, מעוקים צרים, גני קקטוסים, מצוק קופים ועוד… הכל מאוד נחמד, אבל הנקודה הכי יפה הייתה דווקא מסעדה שנמצאת בקצה מגדל במרכז השמורה עם נוף משגע.
יצאנו מהשמורה אחרי שעה וקצת והתגלגלנו חזרה לעיירה.

סה״כ 50 ק״מ רכיבה (כולל הנסיעות מההוסטל לכפר וחזרה לפנות בוקר)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ג׳ - מהעיירה קנטינג חזרה ל- Hengchun דרך הים

התחלנו את היום על החוף ליד המלון. אחלה מים, פריחה ונוף יפה. אחרי שעתיים סתלבט במים חזרנו לארוחת בוקר במסעדה מקומית (בניגוד למסעדות התיירים המצ׳וקמקות ברחוב).
ב- 11:00 עזבנו את המלון ויצאנו לרכיבה לאורך החוף. הרכיבה ממש יפה ונוחה על שביל אופניים מסודר לצד הכביש. חלפנו את החוף היפה ה- South Bay Recreation Area והמשכנו ברכיבה. ב- 12:30 הגענו ל- White Sand Bay. זה חוף יותר יפה מכל הקודמים והתאים בדיוק לסתלבט בשעות החמות. שכרנו שמשייה במחיר מופקע של 200NT$ לשעה ואכלנו ארטיקים מנגו ובוטנים מעולים ממש ב- 40NT$ לאחד. היו גם ארטיק אורז, ארטיק שעועית אדומה וארטיק טארו (שורש דומה לבטטה).
המשכנו את הנסיעה צפונה ב- 14:00. חלפנו על פני כמה כפרים יפים שקטים וחמודים מאוד על הים וחיפשנו מקום לאכול. כולם היו בהפסקת צהריים והמסעדות היו סגורות. הסיאסטה הספרדית הגיע גם לדרום טאיואן איכשהו… אז קנינו תה קר ונשארנו רעבים.
לקראת 16:00 חלפנו על פני המוזיאון התת ימי שנראה דיי כיף אבל נסגר ב- 17:30 אז דילגנו והמשכנו לכיוון העיר. הגענו ל- Hengchun מורעבים ומצאנו מסעדה קטנה בייתית ובה רק שני שולחנות. אכלנו לנו נודלס מעולה עם שומשום ושתינו בירה טאיואנית סטנדרטית.
החזרנו את האופניים בשעה שהבטחנו ועשינו טעות עם בית קפה מערבי למראה עם קינוחים גרועים. משם לקחנו את האוטובוס חזרה ל- Kaohsiung קו 9189.
ב- Kaohsiung יש שוק לילה מאוד מומלץ לא רחוק מהתחנה של ה- HSR, אז נסענו לכיוונו. כשהגענו הבנו שהוא סגור היום, אבל קיבלנו טיפ טוב ממוכר באחת החנויות שם שיש הלילה שוק מסביב לאגם שנערך רק פעם בשנה. היה פשוט שוק מטורף! מלא אוכל טעים ואוירה מעולה. בין השאר אכלנו ״דיונון-שניצל״ ענק וטעים בטירוף ב- 110NT$ ושתיתו שתי כוסות גדולות של ברד אננס טרי ב- 50NT$.
סיימנו את הטיול מבסוטים, קצת שרופים, מפוצצים אוכל טעים ועם שרירים תפוסים מעט - תענוג.

סה״כ רכיבה 45 ק״מ בערך

טיפים

  • להגיע מוכנים לגשם
  • לקחת כמה שפחות ציוד - מבאס לסחוב הרבה על אופניים ואין באמת סיבה לקחת הרבה. סט בגדים נוסף וכמה דברים קטנים זה מספיק. כל השאר היה בגסטהאוסים - מגבות, סבון, מברשות שיניים חד פעמיות וכו… אנחנו רכבנו עם סנדלים היה מצוין לרכיבה על כביש, ים וגשם.
  • כסף - אשראי / מזומן תופס
  • להעביר כמה שפחות זמן בקנטינג העיירה - מלאה מסעדות יקרות, מועדונים רועשים וגרועים, עמוסה תיירים. לפני ואחרי יש מקומות נחמדים בהרבה!
  • יש הנחות סטודנט בפארקים וברכבות בהצגת תעודה בין לאומית ודרכון.
  • easy card- כמו רב קו תופס לתחב״צ, חנויות נוחות ורשתות. בגדול לא נותן הנחות אבל ברכבת קיבלנו הנחה משמעותית איתו (לא יודעים בדיוק למה ואיך). ניתן להוציא ב 7ֿֿ/11.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )