יומיים בטאם קוק- ויאטנם

טאם קוק היא עיירה במרחק 3 שעות נסיעה מהאנוי הבירה, והיא כולה קסם. למי שרוצה להנות מטבע במרחק נגיעה מהעיר הגדולה. מתאים כטיול יום עד כמה ימים שתרצו.

תאריך הטיולMarch 2019
משך הטיוליומיים

הגעה

הגענו לטאם קוק מהאנוי. את האוטובוס סגרנו דרך רוז (סוכנות טיולים שדרכה רוב הישראלים סוגרים נסיעות ואטרקציות- מקסימה ותותחית, באמת מארגנת הכל כמו שצריך). לקחנו אוטובוס שיוצא ב8 בבוקר מהאנוי והגענו סביב 11 וחצי לטאם קוק (האוטובוס אסף אותנו מהמלון, והוא אוסף מעוד מלונות, אז היציאה מהעיר קצת מתישה).
אותנו האחראי על האוטובוס קצת בלבל עם התחנה שלנו, יש כמה תחנות- מי שנוסע לטאם קוק צריך לרדת בתחנה של טאם קוק. התחנה נמצאת ליד הנהר, במין כיכר כזאת.. לא רחוק מרוב המלונות.

חזרה להאנוי- סגרנו כרטיס באחד המרקטים שמוכרים כרטיסים, עלה לנו 100,000 דונג. האוטובוס יצא ב13:30 מטאם קוק והגיע ב16 בערך להאנוי. הוריד אותנו ליד האגם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לינה

יש המון מלונות והוסטלים מכל הסוגים ומכל הרמות... הם מפוזרים לאורך הנהר ולאורך הרחוב הראשי בכפר.

אנחנו ישנו בlake view, מקום מקסים שנמצא ממש על הנהר. כשהגענו וחיכינו שהחדר יהיה מוכן נתנו לנו שייק ופירות, הצוות נחמד והחדרים מפנקים. עלה לנו 613,000 דונג לזוג (החדר מתאים ל3). המחיר כולל ארוחת בוקר.

מה אפשר לעשות?

טאם קוק הוא כפר קטן במחוז נין בין, ונמצא כ-3 שעות נסיעה מהאנוי.
באזור יש מספר דברים שאפשר לעשות, אתחיל ממה שאנחנו עשינו--
◇ שייט- יש שני מקומות שמהם אפשר לצאת לשייט- ממרכז הכפר, איפה שהתחנת אוטובוס, או מ- trang an, שנמצא במרחק נסיעה של רבע שעה באוטו/אופנוע או קצת יותר באופניים. אנחנו הלכנו על הרחוק יותר כי קיבלנו עליו הרבה המלצות. (לקחנו לשם מונית ב120,000 לכיוון).
בשייט עצמו עוברים בין מערות ומקדשים, ובדרך יש נוף מקסים של הרים, סלעים והמון ירוק.
עלה לנו 200,000 לכל אחת. אפשר לבחור מסלולים לשייט, מבין 3, כשההבדל ביניהם הוא מספר המקדשים והמערות שתראו בדרך. השייט הוא בין שעתיים לשלוש. מומלץ מאוד!

◇טיול אופניים- בבוקר השני שלנו בטאם קוק החלטנו לנסות לנסוע באופניים. קצת חששנו מכל התנועה ואיך נשתלב בה. השכרנו אופניים לשעה ממסעדה ברחוב הראשי ויצאנו לכיוון תצפית שמסומנת במפס מי. הדרך עצמה היא לא על כביש, אלא יוצאת מהכפר לדרכי עפר, מוקפת בשדות ובנוף מקסים! מומלץ מאוד!

דברים מומלצים שלא עשינו--
◇ mua cave- באותו אתר של המערה יש גם את תצפית הדרקון (שכוללת המון מדרגות, אז שווה ללכת רק ביום יפה, אם לא רואים כלום חבל על המאמץ). מרחק קצר מהמרכז, אפשר למצוא בקלות בעזרת המפס מי. (אנחנו הגענו בטיול אופניים לא רחוק משם ממש בנוחות).
◇ מקדשים- יש במרחק נסיעה קצרה ממרכז הכפר מקדשים שונים ובחלקם יש גם תצפיות.

מעבר לזה, הכפר עצמו נעים ורגועה. אפשר לשבת על שפת הנהר ולראות את הסירות והאנשים, אפשר להסתובב ברחובות ופשוט להנות מהשקט.
אנחנו היינו בטאם קוק לילה אחד, אבל אפשר להגיע גם רק ליום (יש גם סיורים בנויים למי שמעוניין, שמעבירים אתכל האטרקציות) ואפשר להישאר גם כמה ימים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )