יומיים בפורט ברטון

עיירה קטנה ושקטה, חופים לבנים, קייק ושנירקולים

תאריך הטיולFebruary 2019
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתדצמבר עד יוני

רקע

פורט ברטון הפכה ליעד פופולארי בקרב תיירים רבים ובהם גם ישראלים (ראינו לא מעט ישראלים יחסית למקום כזה קטן).
המקום נמצא כשעתיים נסיעה מפורטו פרינססה ומהרגע שהגענו התאהבנו והבנו למה הוא כל כך פופולארי. ניכר שהתיירים מגיעים לכאן מפה לאוזן - חבר מביא חבר. המקום קטקטן, מבודד, כמעט ולא תמצאו מקומות עם וואיפאי ויש פה אווירה אחרת. שקט, לא המוני עדיין, חופים לבנים ושלל איים קטנטנים קרובים. תוכלו להנות מה"טורים" הרגילים בין האיים, משנירקולים, קייקים או סתם רביצה על חוף לבן ויפיפה לצד מסעדות מעולות באווירה צעירה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה

אנחנו נחתנו בשדה התעופה של פורטו פרינססה ומשם לקחנו וואן בעלות 500 פזו לאדם. ניתן גם לקחת טרייסיקל ואוטובוס אך זה יחסוך ממש מעט ולנו היה שווה את הנוחות של לעלות בשדה תעופה ולרדת בפורט ברטון. בפורט ברטון הגענו לתחנה המרכזית ומשם לקחנו טרייסיקל בעלות 40 פזו לזוג עד המלון שלנו.

מה עושים פה?

אנחנו בחרנו להשכיר קייק זוגי בעלות 500 פזו ליום וכן זוג מסכות לשנירקול (100 פזו למסכה ליום)
לאחר שארזנו לנו סנדוויצים לארוחת צהריים, בירות ופירות יצאנו לדרך באיזור 12:00.
החתירה עד לאי הראשון שרואים לקחה לנו בערך שעה שם עצרנו למנוחה וארוחת צהריים. כשעלינו לחוף ראינו שבין שני האיים אליהם הגענו מחברת רצועת חוף צרה והחלטנו לאכול צהריים באי השני. השארנו את הקייק על החוף והלכנו לאי השני לארוחה צהריים ובירה בצל. לאחר ההפסקה שאלנו מקומיים שהגיעו לשם עם סירה, איפה כדאי לשנרקל? הם אמרו לנו שמסביב לאי שבו היינו יש שונית עם צבי ים. החלטנו לנסות.
עלינו על הקייק וחתרנו בין האיים (אחרי רצועת החוף) עד שהגענו לאי קטן נוסף - הgerman island. אי מפורסם מאוד שפעם היה בבעלות של גרמני ורוב ההפלגות של התיירים בפורט ברטון מגיעות אליו.
הנחנו את הקייק על האי ויצאנו לשנירקול. איך שנכנסנו למים ראינו צב ים ענק ואיתו קבוצת משנרקלים שבדיוק קפצה למים מסירה קרובה.
המשכנו לשנרקל מעל אלמוגים ודגים יפיפיים ולפתע פגשנו בצב ים גדול נוסף - רק שהפעם היינו לבדנו עם הצב! חווייה מדהימה!
לאחר שסיימנו לשנרקל חתרנו לאי קטן ליד להפסקת פירות ואחריו המשכנו בחתירה עד לפורט ברטון חזרה. בדרך עברנו ליד קבוצת מצופים המסמנת ריף. החלטנו לקשור את הקייק לאחד המצופים ולקפוץ לשנירקול קצר נוסף. שונית האלמוגים שם והדגים היו מדהימים! אין חיות גדולות או דברים מיוחדים אבל האלמוגים והדגים היו שווים את זה. משם עלינו לקייק וחזרנו לחוף להחזיר את הציוד ששכרנו.

אופציה נוספת ומאוד פופולרית היא לעשות "טור" בין האיים עם שנירקולים בסירה. העלות היא כ700 פזו לאדם לפי מה ששמענו (לא בררנו ולכן קחו בערבון מוגבל) וזה אמור לכלול כ3 שעות הפלגה בין האיים - יש כל מיני סוגי טורים שעוברים בין איים שונים אך זה כנראה לא מאוד משנה.

אופציה נוספת היא יום צלילות. יש מועדון המספק 3 צלילות עם ציוד וארוחת צהריים ב4000 פזו, אך כל הצלילות באיזור רדודות (עד 15 מטר) ואם אתם מתכוונים לצלול באל נידו אז קצת מיותר.. השנירקולים מספיקים בהחלט.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אוכל ולינה

מלון-
אנחנו ישנו במלון אל דורדו. הוא ממוקם בקצה העיר על חוף פרטי ויפיפה. האווירה מדהימה והנוף מדהים. החדרים בינוניים ואין מים חמים במקלחת ב1500 פזו ללילה - כן יקר פה..

מסעדות-
גורגונזולה פיצה. פיצרייה עם פיצות עצומות. סלטים ופיצות מצויינות ממה שיצא לנו לטעום. המקום תמיד עמוס ותמיד יש תור. יקר מאוד יחסית לפיליפינים אבל שווה ביקור.

Mabuti
בית קפה. קפה יחסית טוב לפיליפינים. ארוחות בוקר מעולות. נהננו מאוד.

Gacayan
מסעדה מקומית עמוסה מאוד. אחלה אוכל במחירים זולים, אם כי השירות מעט איטי (כנראה כי כל כך עמוס).

לאן ממשיכים

אנחנו המשכנו בוואן לאל נידו בעלות 600 פזו לאדם. אין אוטובוס מפורט ברטון לאל נידו ישיר ולכן העדפנו לא להסתבך. כמובן שהכל תלוי לאן אתם ממשיכים. ישנו אוטובוס לפורטו פרינססה ישיר.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )