מסע אופניים מברטיסלבה לבודפשט

אורך המסלול שכתוב בספרים הוא כ-260 קמ. לנו יצא, בסופו של דבר, רכיבה של כ-300 קמ. עקב קוצר זמן בחרנו לחלק את המסלול לשלושה ימים (נדרש כושר רכיבה לשם כך). ניתן לחלק ליותר ימים ולהקל על עומס הרכיבה. ממליץ מאוד להצטייד מראש במפה של המסלול, למרות שלנו לא היה והסתדרנו (ראינו אצל אחרים דפים מתוך ספר מפות של שביל eurovelo6 ר' התייחסות להלן). איכות האופניים ותקינותם קריטית להצלחת והנאת הרכיבה לנוכח מיעוט אפשרויות תיקון בדרך.

גם להונגריה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJuly 2017
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתאביב קיץ

הקדמה כללית

שביל האופניים בין ברטיסלבה לבודפשט הוא חלק משביל אופניים ארוך מאד שנקרא eurovelo 6, שמתחיל בים הבלטי ומגיע עד לים הכספי. אנחנו, כאמור, בחרנו לרכוב את הקטע מברטיסלבה לבודפש בלבד. אנו הוצאנו לפועל את הטיול באופן עצמאי, אולם ניתן לשכור את שירותי חברות כגון איסתא וגורדון טורס (יש גם חברות מקומיות), שהן דואגות לכל הפרוצדורות (תמורת עמלה מסויימת). אנו שכרנו אופניים בבודפשט והחזרנו בבודפשט, יש גם אפשרות לשכור בברטיסלבה. בחרנו מראש שלא להזמין בתי מלון אלא להגיע לכל נקודת עצירה ושם להזמין במקום בהתאם למצאי החדרים שיש באתרים דוגמת בוקינג.

טיסה
ישראל דברצן הונגריה דרך WIZZ
נחיתה בדברצן בשעות הצהריים, משם רכבת שאורכת כשלוש שעות נסיעה לבודפשט. אחרי בירור ראשוני קיבלנו תשובה חיובית לגבי האפשרות לקחת אופניים על הרכבת מבודפשט לברטיסלבה (עלה לנו 18 יורו לאדם וזוג אופניים).
בבודפשט שכרנו אופניים מחנות Yellowzebra שמציעה מבחר של אופניים ושעות פתיחה נוחות מאוד. עלות השכרת אופניים לשלושה ימים = 45 יורו לאדם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ברטיסלבה - Gyor

לקחנו את רכבת הבוקר של שעה 5:25 מבודפשט לברטיסלבה. הרכבת מגיעה לשם ב-8 בבוקר לערך. משם, אחרי סיור רכוב קצר בעיר, התחברנו ל eurovelo 6, שמתחיל על הדנובה בקרבת מרכז העיר. הרכיבה היא על שבילים מסומנים ומסודרים בדרך מישורית ברובה. בחרנו לרכב על הגדה ההונגרית ולא הסלובקית כי להבנתנו היא יותר חווייתית מבחינת כפרים ודרכים. הרכיבה ביום הראשון מסתיימת בעיר Gyor, עיר קטנה וססגונית. ישנו בלילה במלון מעט יקר שנקרא Barokk, אבל אחרי רכיבה לא קלה ועם מעט שינה בלילה זה היה סיום מושלם ליום. רכיבה של כ-90 במשך 7 שעות כולל הפסקות

gyor - ezstergom

לאחר שנת לילה טובה וארוחת בוקר משובחת יצאנו ליום הארוך שלנו מהעיר Gyor לכיוון העיר Ezstergom . בדומה ליום הראשון הרכיבה היא מישורית ברובה וכוללת (בשונה מהיום הראשון) מספר קטעים של רכיבת שטח (סה"כ כ- 20 קמ). לאורך הרכיבה, הקושי העיקרי בניווט הוא בתוך הערים. מפה יכולה לעזור מאד (אף שחוש כיוון + תישאול של אנשים טובים בדרך + ערנות בהתייחס לסימוני המסלול הספיקו לנו, למעט התברברויות מעטות). הגענו לנקודת הלינה הבאה (ezstergom) בשעות אחר הצהריים לאחר רכיבה ארוכה של 10 שעות. העיר שופעת מסעדות ונקודות חמד. מומלץ להגיע בשעה סבירה, כדי להספיק לסייר בה - לאורך הדנובה ובבזיליקה. יום ארוך רכיבה של כ-110 קמ 8 - 9 שעות כולל הפסקות

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ezstergom - Budapest

היום האחרון לרכיבה, שמסתיים בבודפשט. בתחילת היום נצמדנו ל-eurovelo6, אשר מחייב בשלב מסויים שימוש במעבורת שמעבירה לצד השני של הדנובה (עלות של מספר יורו בודדים לאדם). בהמשך יש שתי אפשרויות שעליהן למדנו תוך כדי הרכיבה - או להמשיך על המסלול eurovelo6, כולל חצייה נוספת של הדנובה באמצעות שתי מעבורות נוספות או להיצמד לצד הנוכחי של הדנובה ולחצות את הנהר רק בבודפשט. אנחנו בחרנו באופציה השניה. היה לנו נוח יותר וחסך לנו המתנה למעבורות. השילוט טוב וניתן לסמוך עליו. הרכיבה נמשכה באותו יום כשמונה שעות ויכולה להימשך פחות. לפני החזרת האופניים קינחנו בבודפשט בטיול על האי מגריט + ביקור מרענן במרחצאות (סצ'ני, עלות של כ- 60 שח לאדם).

טיפים

  • אפשר לחלק את המסלול למספר קטעים על פי יכולת רכיבה ונקודות לינה בדרך
  • לא לחשוש לשאול בדרך - אנשים עוזרים למרות אנגלית בנונית
  • אופניים תקינים וחדשים חשוב מאוד
  • להביא כפפות רכיבה מהבית
  • המסלול אינו קשה במיוחד אם מחלקים לקטעים קצרים יותר

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )