עמק ספיטי בג'יפ - מידע לתכנון טיול

מידע על הכפרים בעמק ספיטי וטיפים לתכנון מוצלח של טיול ג'יפים של 5 ימים

גם להודו חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2015
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתמתי שהכביש פתוח - קיץ עד תחילת סתיו

מבוא

המטרה של העמוד הזה הוא לתת מידע שיעזור לתכנן טיול לעמק המדהים הזה. מכיוון שזו מדינה מתפתחת יש לבדוק מקורות אחרים של מידע ולנסות להבין אם דברים השתנו בשטח. אדגיש שההמלצות פה הם מהחוויה האישית שלי ולא מתיימרים להיות אמת אבסולוטית.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אזהרה

לי הייתה חוויה ממש לא טובה עם סוכן במנאלי. הלכתי על הסוכנות שהוציא לי את המחיר הכי נמוך לג׳יפ 5 ימים לספיטי 12,000 רופי בסוכנות שקוראים לה rainbow true life adventure.
הוא שלח אותנו עם נהג שבחיים שלו לא היה בספיטי והתברבר מלא בדרך, ולפי הנהיגה שלו גם לא היה לו נסיון עם ג׳יפ. שחזרתי להתלונן אצל הסוכן הוא קרא לי שקרן ואפילו איים עלי באלימות כשביקשתי פיצוי. בקיצור בשום פנים לא לסגור שם, וכדאי גם ללכת על מקום עם המלצה ולא על המחיר הכי זול.

לו"ז מומלץ ל4 לילות בעמק ספיטי

יום 1: אגם צ׳נדר טל ושינה בלוסר,
יום 2: נסיעה לטאבו ושינה בדנקאר.
יום 3: בוקר הליכה לאגם בדנקאר, נסיעה למוד, לישון במוד
יום 4: נסיעה לקיי וקיבר, שינה בלוסר.
יום 5: נסיעה למנאלי, אופציה לנסוע לפרוואטי באותו יום.

חשוב לישון במקום שנותן לכם יתרון כלשהו כלומר שיש ממנו נוף יפה בבוקר או מסלול הליכה. רוב הזמן בספיטי פשוט נוסעים ונהנים מהנוף מהחלון. אל תתביישו לעצור בנקודות נוף בדרך. גם עדיף שתהיה לכם מפה כדי לדעת איפה אתם, מה המרחק למקום הבא וכאלה

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

כפרים

טאבו tabo- כפר שיש בו מקדש בן 1000 שנה. המקדש מרשים מאוד וצמוד אליו יש בית קפה/מסעדה נחמד. חוץ מזה אין יותר מדי מה לחפש שם ותאכלס לא רואה סיבה לישון שם.

דהנדר dhankar: כפר ממש יפה שממוקם על צוק מעל העמק. גם בכפר הזה יש מנזר בן 1000 שנה ומצודה עם נוף מפגר (מחייב פקל קפה ). בכפר יש גם מנזר חדש שיש בו אחלה גסטהאוס עם מים חמים. אפשר להוריד אותם למחיר סבבה לחדר זוגי, המקום נקי ויש בו מסעדה טובה. מהמנזר החדש יוצא שביל של 45 דקות עליה לאגם דהאנקר. ממש ממש שווה.
לסיכום דאנקר מקום חובה לישון בו. יש שם תנאים מעולים לשינה. מסלול הליכה נחמד של שעה וחצי שעתיים ונוף מפגר. ממליץ מאוד לישון שם וללכת לאגם על הבוקר.

מוד: בדרך/בחזור למוד תעצרו במנזר של kangri. ממש יפה שם ונקודת נוף יפה. כל הדרך למוד ממש ממש יפה. בכפר עצמו יש מקומות לינה ואפשר ללכת ברגל באזור. עוד אופציה זה להמשיך עם הכביש שבבניה אחרי mud עד שהכביש נגמר ולעשות קפל קפה שם. נוף משוגע.
כל הנסיעה למוד זה הלוך חזור

קאזה kaza- הכפר הכי גדול בספיטי. כאן תוכלו למצוא ווי פי. יש שם שוק שמגניב להסתובב בו ומקומות לאכול. תנסו לא להגיע לכאן בראשון כי אז הכל מת וסגור. יש הרבה מקומות לישון בקאזה אבל תאכלס אין יותר מדי סיבה לעשות את זה.

קיי וקיבר kee khiber- בקיי יש מנזר על כיפה שולטת על כל הוואדי. מנזר מרשים ונוף ממש יפה. במנזר אפשר גם לראות נזירים קטנים שזה גם ממש חוויה.
הכפר קהיבר נמצא בגובה 4000 עם נוף שולט. בסך הכל מקום נחמד עם הרבה גסטהאוסים ומקומות לאכול אבל מקום דיי תיירותי.

הכפר לוסר losar- כפר עם נוף מטורף שממש כיף להתעורר שם בבוקר ולהסתכל החוצה מהחלון. כדאי לישון שם בלילה האחרון בספיטי כי הוא הכפר האחרון לפני החזרה למנלי ואגם צ׳נדר טל.

אגם צ׳נדר טל- אגם קדוש להינדים וסיקים שנמצא על הכביש בין ספיטי למנאלי. נוסעים לאגם ומהחניה יש הליכה של 15 דק עד האגם. אפשר ללכת לאורכו או להקיף אותו. ממש יפה

טיפים

  • חשוב לסגור עם הסוכן הגעה למוד!! המניאקים חותכים את זה מהמסלול
  • גם בספיטי יש מלא הודים עשירים שעושים טיולי אופנועים או ג׳יפים ומדברים אנגלית אש, אז אפשר לשאול אותם שאלות בדרך.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )