עמק ספיטי

4 ימים בג'יפ בשילוב טיולים יומיים בעמק ספיטי המדברי

תאריך הטיולJuly 2018
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתיוני עד ספטמבר

רקע

עמק ספיטי המדברי מתאפיין בנופים של הרים מדבריים בגוונים שונים לצד נחל.
אנחנו התחלנו את הטיול בעמק מהכפר מוד אליו הגענו דרך טרק ה"pin parvati".
ניתן להגיע לכפר מוד גם דרך טרק ה"baba pass" או בלוקלים או באופנועים או בדרך המקובלת ביותר שהיא ג'יפ.
מרבית התיירים מגיעים לעמק ספיטי בשילוב העמק קינור בג'יפ שלוקח כ10 ימים (בעלות של כ4000 רופי ליום לג'יפ).
הכבישים בעמק אינם מיטביים והנסיעה קופצנית ואינה נוחה במיוחד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מוד

הגענו לכפר מוד בשעת צהריים לאחר טרק הpin parvati. התמקמנו בגסט האוס עליו המליצו לנו מראש בשם tara הממוקם במרכז הכפר בו יש גם מסעדה (בעלות 850 רופי לחדר עם שרותים ומקלחת). מתחת לגסט האוס ישנו טלפון לווייני ציבורי (לשיחות פנים הודו בלבד) שעובד על אנרגיה סולרית (בשעות 08:00-17:00) וממנו התקשרנו לסוכן שלנו לודא שנהג המונית שלנו בדרך למוד יחד עם יתרת הציוד שהשארנו במנאלי.
לא מצאנו בכפר עוד מסעדות מתפקדות ולכן את כל הארוחות אכלנו בגסט האוס - למרות שישנן עוד מסעדות בכפר. הכפר מדהים ביופיו ובנוף עליו הוא משקיף ולמי שלא מגיע אליו בטרק מומלץ בחום לצאת לטיול יום לעמק. ניתן לעשות זאת בגדה אחת על גבי המסלול המוביל לבאבא פאס או על הגדה השניה במסלול המוביל לפין פרוואטי.

דאנקר

לאחר התארגנות וארוחת בוקר בכפר מוד יצאנו לכיוון הכפר דאנקר ב09:30. הגענו לכפר בשעה 11:30 ועלינו למנזר והסתובבנו מעט בכפר. לאחר שאכלנו ארוחת צהריים ביקשנו מהנהג שיוריד אותנו בשביל המוביל לאגם. משם עלינו כשעה בהליכה לאגם דנקר - אגם טורקיז ליד מבנה בודיסטי מעוטר בדגלים המוקף בהרים מדבריים על רקע הרים מושלגים. הקפנו את האגם בכ10 דקות ולאחר צילומים ירדנו כחצי שעה חזרה למונית. משם נסענו לעיר קאזה.
בעיר קאזה הגענו למלון שהומלץ לנו מראש בשם le-karze בעלות 1000 רופי ללילה.
העיר אינה מעניינת במיוחד ופשוט היוותה נקודה טובה לעצירה עם אינטרנט לו היינו זקוקים לאחר 10 ימים של ניתוק - אם אין צורך באינטרנט מומלץ חום להישאר לישון בדנקר, הכפר יפיפה ובעל מספר רב של גסט האוסים ברמה גבוהה ומסעדות טובות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קי וקיבר

לאחר ארוחת בוקר בקאזה יצאנו בשעה 09:00 לכיוון הכפר קיבר. תחילה הנהג לקח אותנו לגשר מעט אחרי קיבר שהיה יפה מאוד ואז הגענו לכפר. הכפר יפה אך לא מצאנו בו עניין יותר מידי ולאחר ביקור במנזר שבו המשכנו למנזר קי. עלינו למנזר שגם בו לא מצאנו משהו מיוחד מאוד ולאחר סיבוב קצר במקום חזרנו למונית ונסענו חזרה לעיר קאזה. בשבילנו היום היה מעט מיותר אך יש אנשים שמתחברים ונהנים מהמקומות האלו מאוד. ניתן גם לעשות טיול יום בין קיבר לקי ואפילו עד קאזה חזרה.

צ'אנדרטל

שוב לאחר ארוחת בוקר בקאזה יצאנו בשעה 09:30 לצ'אנדרטל. לאחר נסיעה ארוכה ומתישה הגענו ב14:30 לכפר האוהלים ליד צ'אנדרטל. במקום לאחר התמקחויות והשוואות מצאנו אוהל עם מיטה זוגית וחדר שירותים ב1000 רופי לאדם כולל ארוחת ערב ובוקר. לאחר ארוחת צהריים הנהג העלה אותנו לתחילת השביל לאגם. התחלנו ללכת בשביל העליון ולאחר כ15 דקות ראינו את האגם. הנוף בשביל העליון יפיפה ומשקיף מצד אחד על הרים מושלגים ובצדו השני על האגם. הקפת האגם לקחה לנו כשעה וחזרנו בשביל התחתון כדי שהמסלול יהיה מעגלי. האגם גדול מאוד ויפה מאוד וכדאי להצטייד במעיל כשעולים אליו בגלל הרוחות באיזור.
לאחר הטיול באגם חזרנו למחנה האוהלים שם אכלנו לארוחת ערב טאלי והלכנו לישון.

המשך

בבוקר לאחר ארוחת בוקר וצ'אי יצאנו לנסיעה של יומיים לעיר leh. מרבית האנשים שמגיעים לספיטי בג'יפ מגיעים מקינור וממשיכים חזרה למנאלי. מי שמתכנן להגיע ללה מומלץ לשלב את העמקים עם העליה ללה מכיוון שזה מוזיל משמעותית את מחיר המונית. את הדרך ללה חילקנו ליומיים כמו מרבית התיירים על מנת לא לנסוע בלילה ולהפוך את הנסיעה לבטוחה יותר. עצרנו בלילה הראשון בjispa שאין בה יותר מידי אבל היא הנקודה האחרונה עם גסט האוסים - בעיר אין אינטרנט ואין יותר מידי מסעדות ודאבות, אלא רק מסעדות כחלק מהגסט האוסים/מלונות. ביום למחרת יצאנו ב04:00 בבוקר ולאחר עצירות לארוחות הגענו ב16:30 לעיר לה.

טיפים

  • אם אתם רוצים להגיע ללה כדאי לשלב מונית בעמק ולסוע לאחר מכן ללה - זה חוסך כמה אלפי רופי
  • על מנת לעבור בכביש בין ספיטי לקינור דרוש פרמיט בעלות 400 רופי לאדם - דרך סוכנות טיולים. פרמיט תקף ל15 יום.
  • אם עוברים בין ספיטי לקינור דרך טרק הbaba pass - אין צורך בפרמיט. הטרק בכיוון הזה לוקח 4 ימים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )