טרק ממנאלי למלאנה

טרק של שלושה ימים, קל לניווט ונמוך יחסית (צ'אנדראקני פאס 3,650). מתאים להתאקלמות לגובה, בדיקת ציוד ובכללי כניסה חלקה לטרקים בהודו

גם להודו חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJune 2016
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתמאי-ספטמבר

רקע

טרק של שלושה ימים, קל לניווט ונמוך יחסית (צ'נדריקני פאס 3650). מתאים להתאקלמות לגובה, בדיקת ציוד ובכללי כניסה חלקה לטרקים בהודו.
את הטרק מתחילים מנגר, כפר שנמצא שעה נסיעה באוטובוס מניו מנאלי דרומה. בנגר יש גם מבצר עתיק ומקדש להרי קרישנה מעל הכפר. בקיצור אפשר לעשות יום יומיים בכיף. אפשר גם למצוא מדריכים ופורטרים וציוד להשכרה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1

מתחילים את הטיפוס לכיוון החלק הצפוני של נגר. מעט אחרי היציאה מהכפר עוזבים את הכביש ועולים במדרגות ימינה (מזרחה) לכיוון הכפר רומסו. מרומסו ממשיכים בטיפוס תלול לתוך יער. בדרך אל הפאס כארבעה או חמישה מחנות לילה, שבכולם מים מנחל קטן ובתחתונים ביניהם אפילו קנטינה קטנה שאפשר לשתות בה צ'אי. העליון שבמחנות נקרא צ'קלאני, בגובה של 3550 מטר ובמרחק שעה הליכה מהפאס. אנחנו ישנו במחנה אחד מתחתיו וכשעה וחצי הליכה ממנו. השביל ברור מאוד, ובדרך פגשנו קבוצות גדולות של סטודנטים הודים והפורטרים שלהם, ככה שיש את מי לשאול אם מרגישים חוסר ביטחון. בגדול יום ארוך של טיפוס רב- כקילומטר וחצי הפרש גובה.

יום 2

ממשיכים בטיפוס לכיוון הפאס. הנוף מתחיל להתגלות כשהיער מדלדל לקראת קו העצים. כשעוברים אותו נוף מדהים של עמק קולו וההרים התוחמים אותו ממערב מתגלה ומלווה את השעה וחצי הליכה שנשארה עד הפאס. בפאס הליכה של כמה מאות מטרים על הרכס ונוף מרשים משני צדדיו-לעמק קולו ולעמק פרווטי.
מעט אחריו פיצול. הירידה התלולה ימינה ודרומה מגיעה ישירות למלנה, והמשך ההליכה על הרכס תביא אותכם למחנה הלילה נגרוני. המשכנו בדרך שיורדת עוד כשלוש שעות מהפאס אל המחנה בגובה 3100 בערך. במחנה מים מנחל ונוף מטורף אל החלק העליון של נהר מלנה. צריך להודות שהיה די צפוף שם והיינו שכנים לקבוצה של שישים הודים ושני עדרי עיזים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 3

מהמחנה ממשיך שביל לכיוון מזרח. אחרי שעה וחצי של הליכה בערך השביל יורד בתלילות לעבר חציית נחל ליד מספר מפלים מרשימים. הדרך מטפסת בצד השני של הנחל ואחר כך ממשיכה בירידה הסופית לנהר מלנה. לצערינו לא המשכנו בה והקשבנו לעצה של מקומי שטען שירידה לאורך הנחל מקצרת. כמובן שנתקענו בסבך ובשיפועים לא אפשריים שממש לא קיצרו... לכן מומלץ בחום לדבוק בדרך הברורה!
אחרי שמגיעים לתחתית העמק ולמפגש עם הנהר ממשיכים למטה עד הסכר וחוצים לצד הנגדי. מכאן הליכה קלילה של חצי שעה על הדרך לכיוון מלנה ונגר. מגיעים אל השער המוביל לדרך החוצה את הנחל ועולה למלנה, ומי שרוצה להמשיך יכול לתפוס מפה מונית או טרמפ לג'ארי.

חשוב להגיד שאפשר לעשות את הטרק גם בכיוון ההפוך, וראינו לא מעט קבוצות שעשו את זה. אפשר לקצר את הטרק ביום אם יורדים מהפאס ישירות למלנה, אבל נגרוני והדרך אליו מומלצים בחום.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )