טרק הסינגלילה לסנדקפו

טרק קצר על הגבול בין נפאל להודו, באזור דרג׳ילינג. המסלול עובר דרך כפרים ומנזרים נפאליים, ועצי רודדנדרון פורחים. ביום טוב רואים מפה את הקנצ׳נדזונגה

תאריך הטיולApril 2013
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתמרץ-מאי, ספטמבר-נובמבר

הכנות

את הטרק מתחילים בכפר Mahne Bhanjang, הנמצא שעה וחצי מדרג׳ילינג, על הגבול מנפאל. ג׳יפים משותפים יוצאים בשבע בוקר מתחנת האוטובוס ליד השוק בדרג׳ילינג. ישנה גם תחבורה מ-Siliguri ו-Jorthang.

חייבים מדריך כדי ללכת בשמורת הסינגלילה בה עובר הטרק, ואי אפשר להתחמק מכך. אפשר לשכור מדריך בסוכנות בדרג׳ילינג - תמורת מחיר גבוה, תקבלו חבילת הכל כלול. הדרך הזולה היא להגיע ישירות למאנה בהאנג׳אנג. בג׳יפ מוריד בתחנת הרישום לדרכונים, ומולה נמצאת האגודה המקומית המצוותת מדריכים ופורטרים. אחרי מו״מ קצר סיכמנו על 650 רופי ליום למדריך (כולל מזון ולינה עבורו). מומלץ לנסות לשלם מחצית מהסכום מראש, ומחצית עם סיומו המוצלח של הטרק.

אחרי ששוכרים מדריך, יש לשלם דמי כניסה של 200 רופי לאדם, ו-400 למצלמה (אם תחביאו אותה בתיק, לא תצטרכו לשלם).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הראשון - Mahne Bhanjang ל-Tumling

לאחר סידורים וארוחת בוקר במאנה בהאנג׳נג, יצאנו בדרך הסלולה העולה בסרפנטינות תלולות. בסוף העליי המכובדת מגיעים למנזר גדול ויפה ב-Chitre. מעליו מקום חמד לשתות תה. הדרך ממשיכה בעלייה מתונה, בנוף של גבעות ירוקות לא מיוערות, עם רודדנדרון פורח (באפריל). עברנו בסיס צבאי והגענו לאחר כ-17 ק״מ לכפר Tumling. הכפר, שנמצא בעצם בנפאל, הוא האופציה הנחמדה יותר ללינה בלילה הראשון (השנייה היא הכפר ההודי הסמוך Tanglu, בו רק גסטהאוס ממשלתי). ישנו בגסטהאוס הראשון משמאל עם הכניסה לכפר, היה חם, נעים, טעים ובעלת הבית היתה נחמדה מאוד. חדר זוגי עלה 300 רופי, ארוחת ערב 100 רופי לאחד, ובוקר 50 רופי.

היום השני - Tunmling ל-Sandakphu

היום מתחיל בהליכה לכיוון נפאל לכפר נחמד נוסף. מכאן הדרך ממשיכה בעליות וירידות דרך בסיס צבאי, שני כפרים (באחד מהם - Kala Pokhari - בריכת מים קטן וקדושה שנתנה לו את שמו). לטעמנו ההליכה ביום השני היתה קצת משעממת וחדגונית.

לאחר כ-17 ק״מ הגענו לסנדקפו (גובה של כמעט 3700 מ׳). בכפר שני גסטהאוסים ממשלתיים זולים, אך קצת עלובים, וכמה גסטהאוסים פרטיים יקרים. ישנו בממשלתי, שהצוות והאוכל בו היו נחמדים. המחיר הכללי של לינה ואוכל היה דומה ללילה הקודם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השלישי - מ-Sandakphu ל-Sri Khola

קמנו מוקדם כדי לראות את רכסי הקנצ׳נדזונגה והאוורסט בזריחה. דרך האובך ראינו לכמה דקות את הקצ׳נדזונגה (לא היה מסעיר). בתמונות ראינו שביום טוב - הנוף יפה.

מסנדקפו ירדנו בשביל הולכי רגל דרך היער (בפעם הראשונה), ולאורכו המון רודדנדרון פורח. במזג האוויר האביך, הירידה הייתה יפה יותר משיא הרכס. ההליכה במהלך היום נחמדה וקלילה, כולה בירידה, ועוברת כפרים יפים, גינות ירק, נחלים זורמים וחלקות יער ושרכים.

לאחר כ-15 ק״מ זריזים הגענו לכפר Sri Khola, שיושב על הנהר. כל הגסטהאוסים בו נראים נחמדים, במחירים הגיוניים.

היום הרביעי - Sri Khola ל-Rimbick ונסיעה

ההליכה ל-Rimbick מסרי קולה היא על דרך עפר מישורית, קלה ומהירה. מרימביק יוצאים ג׳יפים משותפים מדרג׳ילינג בין 6:30-7:30 ובין 11:00-12:30. משם הנסיעה אורכת ארבע שעות לדרג׳ילינג. ישנה גם תחבורה ל-Siliguri ו-Jorthang.

טיפים

  • ניתן להאריך את הטרק, ולהמשיך על הרכס יום נוסף, של 21 ק״מ ל-Phalut, ממנו אפשר להשקיף על ההרים ממעט קרוב יותר. אם אתם מתכננים להמשיך לשם, דרשו מאגודת המסרים להתקשר ולהזמין לכם מקום מראש בגסטהאוס היחיד (הממשלתי) שנמצא שם. אנו תכננו להמשיך, אך גילינו ערב
  • ניתן לרדת מסנדקפו עד רימביק באותו היום - אם תזמינו ג׳יפ פרטי משם הלאה, או שתזמינו טלפונית מקום על בג׳יפ האחרון של 12:30 ותלכו מהר מאוד. אם לא תגיעו לג׳יפ, עדיף בהרבה לישון ב-Sri Khola.
  • תוכלו לנסות להשאיר ציוד אם תצטרכו באגודת המדריכים במאנה בהאנג׳נג - בג׳יפ חזרה מרימביק עובר שם.
  • הטיול כנראה הרבה יותר מרשים בראות טובה - היינו שבועיים בחודש אפריל באיזור, ובמהלכם היה אובך כבד כל יום. פריחת הרודדנדרון פיצתה קצת על כך. רצוי לברר על מזג האוויר הצפוי אם אתם מתכננים לצאת לטרק.
  • אם ביכולתכם לטייל לגוצ'ה לה בסיקים הקרובה - תהנו הרבה יותר

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )