ה-בייבי טרק (Baby Trek)

טרק של יומיים - שלושה בלדאק שיוצא מהכפר Likir ונגמר בכפר Temisgam. טרק ברמה סבירה ובגבהים נמוכים יחסית לאזור, מתאים להסתגלות לגובה.

גם להודו חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2018
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתיולי-ספטמבר

באופן כללי

הבייבי טרק הוא טרק שאפשר לעשות ביומיים או שלושה, במדבר של לדאק. הוא עובר בין כפרים ירוקים, שממוקמים בתוך המדבר הצבעוני של לדאק. בסוף כל יום מגיעים לכפר שבו ניתן לישון ב"הומסטיי" הכולל ארוחות ערב ובוקר, וא.צהריים ארוזה. רב הטרק הולך במקביל לכביש הראשי באזור, אך יש בו מספר נקודות שבהן אפשר להתבלבל, ונשתדל לציין אותן.

הגעה לתחילת המסלול: כדי להגיע לנקודת ההתחלה לוקחים אוטובס ב8 וחצי מהתחנה המרכזית בלה, לכפר ליקיר. כדאי להגיע כבר לפני 8 כי המקומות מתמלאים. אחרי כשעתיים וחצי נסיעה יורדים באמצע הכביש מול הכפר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הראשון- מהכפר ליקיר לכפר יאנגטאן

יום יחסית ארוך אך לא קשה, לוקח כ6-7 שעות הליכה. רב היום חשוף לשמש.

מנקודת ההורדה של האוטובוס הולכים בין הבתים במטרה לעלות על הכביש שממוקם מימינכם, ונכנס לתוך הכפר- סוג של רחוב אספלט שבהמשך מתעקל שמאלה.
הטרק מתחיל בהליכה של כשעה על הכביש, שמקיף את העמק מתחתיו בסיבוב גדול- לא לדאוג אם נראה לכם שאתם בכיוון ההפוך, הוא עושה פרסה וחוזר לכיוון הנכון. ממשיכים ללכת לאורך הכביש עד שמגיעים לנקודה שבה תלויים הרבה דגלים- זו הנקודה שבה יורדים למסלול ועוזבים לעת עתה את הכביש.
יורדים מהכביש אל שביל צר שהולך במקביל אליו, ועוקבים אחרי הרוג'ומים. לאחר הירידה הולכים בנחל די צר, עד לצומת איקס שמסומנת עם דגל אדום- שם יש להמשיך באותו כיוון (ולא ללכת לכיוון הדגל הצהוב), ולעלות עד לפאס עם דגלים.

מהפאס ממשיכים ללכת בשביל עפר רחב, עד לחיבור עם הכביש. ברגע שמתחברים לכביש יורדים ממנו שוב, גם כאן על פי הרוג'ומים, והולכים לכיוון הכפר הקטן sonju. בכניסה לכפר יש ביתן שבו אפשר לקנות מים מינרלים, תה או קפה. אחרי ההצטיידות פונים שמאלה כדי לחצות את הנהר, ומשם מתחילים עלייה שמסומנת ע"י עמודים כחולים, אדומים וצהובים. העליה לא תלולה אבל די ארוכה. בסוף העלייה מגיעים לפאס נוסף שמסומן בדגלים, וממני עולים על הכביש עד שמגיעים לכפר יאנגטאן.

*לאורך כל היום הראשון עליכם ללכת תמיד במקביל לכביש, ורק עליו או משמאלו. אם מצאתם את עצמכם לימינו- תחזרו אליו!

*שימו לב שבשלב מסוים ביום הראשון ישנו חץ כחול שמפנה ימינה, אם הולכים בעקבותיו סוטים מהמסלול! מי שמעוניין להאריך את היום יכול ללכת בעקבות החצים, שעולים עד לגבעה המשקיפה אל העמק ומשם להתחבר חזרה לכביש.

היום השני- מהכפר יאנגטאן לכפר טמיסגם, דרך המיס שקוצ'פן

זהו יום ארוך של כ-8 שעות. יש מטיילים שמעדיפים לחלק אותו לשני חלקים:
1. מהכפר yangtan עד הכפר מhemis shukpachan- הליכה של כשעתיים וחצי.
2. מ hemis shukpachan עד סוף המסלול- הליכה של כ6 שעות.
אנחנו התחלנו אותו מוקדם בבוקר כדי להספיק ביום אחד.

תיאור שני החלקים:
1. מהכפר יאנגטאן יורדים לכיוון הנהר שממש מתחתיו, ואחרי חצייה שלו מתחילים עליה די ארוכה עד לפאס יפהפה, ממנו כבר רואים את הכפר המיס. מהפאס יש ירידה של 40 דקות בערך עד לכפר. הכפר יחסית גדול, מי שיבחר לישון בו יוכל להסתובב ולעלות למקדש.

2. מי שבוחר להמשיך צריך לחצות את הכפר, ולהתחבר אל דרך עפר רחבה בצידו השני. על דרך זו הולכים כעשרים דקות עד לפאס נוסף. מהפאס יורדים בשביל העפר הימני, שביל רחב יחסית שיורד אל הנחל בירידה תלולה. מיד בסוף הירידה יש להתחבר לשביל שמטפס אל ראש ההר שממול, בעלייה תלולה אך קצרה- עד לפאס האחרון.
*שימו לב שבסוף הירידה קל להתבלבל ולהמשיך עם כיוון הנחל, טעות זו תוביל אתכם לבסיס צבאי...
*אם הגעתם לפאס שאחרי המיס ואתם רוצים לקצר את היום, אפשר לוותר על הירידה והעלייה התלולות ובמקומן ללכת על הכביש. ההליכה על הכביש לוקחת בערך עשרים דקות, עד לפאס האחרון.

מהפאס האחרון יורדים בשביל צר עד לכפר ang, ירידה של שעה בערך, שגם לאורכה יש רוג'ומים ויש לעקוב אחריהם. מהכפר אנג הולכים על הכביש הראשי בערך שעה עד לכפר temisgam- סוף המסלול.

מהכפר טמיסגאם יש אוטובוסים ללה רק בבקרים- אחד בשעה 8:00 והשני ב9:00.
אפשרות אחת היא לישון בהומסטיי בכפר ולקחת בבוקר את האוטובוס.
אפשרות שניה שרלוונטית רק למי שמסיים בשעות הצהריים, היא לקחת טרמפ לכפר nurla ומשם לקחת אוטובוס ללה, אך אוטובוסים אלו נגמרים בשעות אחה"צ המוקדמות.
אפשרות שלישית היא כמובן לתאם עם ג'יפ שיאסוף אתכם מסוף המסלול.

תהנו!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )

קבלו שק שינה מקצועי, תרמיל יום משובח וגרבי טיולים

ציוד טיולים של Mountain Equipment, Gregory ו- Bridgedale בשווי כולל של מעל 2500 ש״ח מתנת Gravity ישראל בתחרות החודש