איך להעביר זמן בדלהי

סקירה כללית על דלהי, וכמה אטרקציות נחמדות

גם להודו חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2015
משך הטיוליומיים

מבוא

מניסיון אישי הודו זה נושא מאוד אמוציונאלי אצל אנשים, כמו לדבר על אמא שלהם. לכן אדגיש שוב שמה שכתוב בסיפור דרך הזה הוא מהניסיון האישי שלי ודרך העיניים שלי. אם אתם לא מסכימים אם משהו שכתוב פה זה בסדר גמור, אני לא מתיימר להיות כל יודע.

לרוב המטיילים דלהי זה מקום שעושים בו קניות בסוף הטיול בהודו. מה קונים? מלא שיט שלא צריכים ותבלינים שכנראה אפשר לקנות בארץ. חשוב לדעת שלדלהי יש אחלה מטרו ברמה אירופאית וזולה בטרוף עם שירות מצוין לשדה התעופה.למרות זאת, כדאי להמנע שתחבורה ציבורית בדלהי בשעות השיא כי אז היא מפוצצת עד אפס מקום, ומסריחה בהתאם. יש תחנות מטרו בפריסה טובה וכמה מהם ממש על המיין באזר, שעות פעילות מ5:30-23:30 . בנוסף יש לא מעט אנשים שחוטפים קילקולי קיבה בדלהי "Delhi belly" אז להזהר לפני טיסות לארץ או יעדי המשך.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לישון

רוב הישראלים ישנים איפשהו במיין באזר, שם המחיר לחדר סביר לרוב בין 800-1200 רופי. זה יקר ביחס לשאר הודו והתמורה היא ברובה, חדרים מגעילים ויחס לא טוב. אני בטוח שיש מקומות טובים יותר לישון בהם, שמעתי על Tibetan colony שאמור להיות שם סבבה. יש גם אופציה לישון בהוסטלים אירופאים כמו stops hostel, שם אמנם מוותרים על פרטיות אבל מקבלים רמה גבוהה ויש אופציה לסגור דרכם סיורים כמו סיורי אוכל או סיורים היסטורים ממחירים מצחיקים ביחס לישראל. זו אחלה דרך להנגיש את הטירוף שהולך ברחובות דלהי.
שורה תחתונה המיין באזאר דיי מגעיל אם יש אלטרנטיבה אז עדיף בעיני.

אטרקציות

מיין באזאר- חנויות של מזכרות, אלקטרוניקה, מעילי ודברי עור, בגדים, הכל מאוד מוכוון מטיילים עם דגש על ישראלים. זה מקום טוב לעשות קניות לפני החזרה לארץ אבל מקום מגעיל להיות בו ומאוד לא אותנטי.

קונאוט פלאיס Connaught place- כיכר ענקית שלכל היקפה חנויות מערביות ומסעדות מערביות או הודיות יקרות, ניגוד מוחלט למיין באזר. המחירים בחנויות לא מציאה בכלל, לא יותר זול מהארץ ברוב המקרים. יש חנות שקוראים לה optic palace שזה אחלה מקום לעשות משקפיים באיכות מעולה במחיר מצחיק.

שער הנצחון של הודו India gate וטיילת עד הפרלמנט- מקום בילוי של מקומיים עם אווירה וקצת ירוק בעיניים. לא מרגש במיוחד אבל נחמד.

רד פורט- מומלץ. אני מאוד נהנתי שם, מומלץ מאוד מאוד להשכיר audio guide זה ממש נחמד לקבל רקע על המקום במקום סתם להסתכל על הריסות ולא להבין כלום. שווה את העוד 5 שקל שצריך להוסיף.

העיר העתיקה של דלהי- זה פשוט שוק אין סופי, כל רחוב הוא תחום אחר. אין פה יותר מדי מה לחפש לתיירים אלא אם כן בא לך לקנות חלקים לאוטו או הזמנות לחתונה(רחוב שלם). בנוסף הרחובות מפוצצים באנשים ברמה שצריך לדחוף כדי להתקדם ולכן החוויה לא נעימה במיוחד. אין מה לעלות פה על טוק טוק כי הרחוב הוא פקק אחד גדול יותר מהר ללכת ברגל.
.
המסגד הגדול jama masjid- מסגד ענק נראה מגניב, אני לא נכנסתי כי דורשים תשלום גבוה עבור הכנסת מצלמות או פלאפונים למתחם והייתי לבד, אבל החוויה שלי ממסגדים בערים אחרות זו חוויה שווה.

מקדש akshardam- אני הלכתי לפה כי ראיתי שזה מאוד מומלץ בtrip advisor ונגיש במטרו. זה מקדש חדש שנבנה במשך עשרות שנים ופשוט מטורף. הציורים שם ועבודת הפיסול ממש מרשימים. לדעתי המקום מרשים כמו הטאג׳ מאהל וזה הדבר היחיד שאני עשיתי בדלהי שהיה וואוו. כדאי לבדוק שעות פעילות. כשמגיעים למקדש מפקידים את החפצים כולל פלאפון ונעליים. אין ממה לחשוש יש מלא מצלמות בכל מקום וההפקדה נעשית בצורה מסודרת מאוד, אין חשש מגנבות. יש למקום המון מופעים בתשלום, אני הסתפקתי בסיור במבנה בחינם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיכום

אין בדלהי יותר מדי עניין, היא תחנת מעבר למקום הבא או לפני הטיסה חזרה, כל האטרקציות בעיר הן נחמדות כדי להעביר את הזמן, לא הייתי נשאר במיוחד בשבילם. מומלץ להיות מינימום זמן בדלהי

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )