ביקור במקדש Haeinsa, דרום קוריאה

עמוק בלב הרי גאיה מסתתר אחד מהמקדשים הבודהיסטים החשובים בעולם. ספרייה ענקית מהמאה ה-12 היא המקור לתואר הרם, אך קיימות סיבות רבות שלשמן הוא שווה את הביקור

גם לדרום קוריאה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולApril 2013
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתבזמן השלכת בסתיו

תוכן עניינים

המקדש

Haein-sa הוא כנראה המקדש הבודהיסטי המפורסם ביותר בדרום קוריאה, ואחד מהחשובים בעולם. הוא ממוקם בלב Gaya Mountains National Park, מוקף בהרים וביערות אורנים מזוותים. הוא מפורסם בזכות ספרייה אדירה מהמאה ה-12 בשם Tripitaka Koreana, שכוללת יותר מ-80,000 טבלאות עץ הנושאות טקסטים בודהיסטים בסינית. המקדש עצמו נבנה לראשונה בתחילת המאה התשיעית והצליח לשרוד את מלחמת קוריאה, בה הוא היה אמור להיות מופצץ על ידי כוחות האו"ם וניצל בזכות טייס קרב דרום קוריאני שסירב פקודה.

העיר גיונגג'ו (Gyeongju) שימשה בשבילי כבסיס ליציאה למקדש. יצאתי ממנה וחזרתי אליה באותו היום. זאת אולי לא נראית כמו בחירה טריוויאלית מאחר והשניים לא קרובים כלל, אך התחבורה הציבורית במדינה מאפשרת לעשות דברים כאלה, ולא היה משהו נוסף בסביבה שרציתי להתעכב עליו. מהתחנה המרכזית בגיוננג'ו עליתי על אוטובוס לאחת מהתחנות המרכזיות בעיר הענק דאיגו (Daegu, משך נסיעה – שעה וחצי. תתייעצו עם מרכז המבקרים שליד התחנה לאיזו תחנה בדאיגו צריך להגיע. רק מאחת מהן יוצא האוטובוס הבא). מדאיגו עליתי על אוטובוס נוסף שלאחר שעה וחצי נוספות עצר בכניסה לפארק, סמוך למקדש. בכניסה לכל פארק לאומי בדרום קוריאה קיים מרכז תיירות הכולל בתי מלון ומסעדות. המקדש נמצא כחצי שעה הליכה מהתחנה הסופית, ומדי פעם נתקלתי בשלט או במפה בקוריאנית שהצביעה על הכיוון הכללי. בסוף מגיעים!

האווירה במקדש הזה הרבה יותר רגועה ומכובדת מרוב המקדשים האחרים בהם ביקרתי, והצלחתי להנות ממנו כמו שרציתי. הסיבה לכך היא שהוא נידח יחסית ולא ממוקם סמוך לאף עיר גדולה, ולכן לא הגיעו אליו הכמויות האסטרונומיות של תלמידי בית ספר וקוריאנים רועשים שפוקדים כל אתר תיירות אחר במדינה. המבנים במקדש גדולים וצפופים, וניצבים על גבי מדרון. הם מקושטים בציורי קיר נאים המתארים סצנות דתיות של מוארים, וברחבה המרכזית הותקן מבוך של מנורות צבעוניות שלא הצלחתי ללמוד את משמעותו. הספרייה העתיקה ממוקמת במבנים מיוחדים בראש המקדש, ואפשר להציץ עליה דרך חרכי האיוורור הרבים. כשאני ביקרתי במקום מכרו הדפסים של שניים מלוחות העץ, ועכשיו הם תלויים על הקיר כאן לידי. זהו מקום שאהבתי מאוד.

הפארק הלאומי Gayasan בתוכו שוכן המקדש מציע מסלולי הליכה רבים, וההליכה הקצרה אל המקדש נתנה את הרושם שהן צריכות להיות יפהפיות. כשנכנסים ברכב לפארק נוסעים לאורך נהר קטן שעל הסלעים בו חרוטים טקסטים בסינית, ואני מצטער שאפילו את ההליכה לאורכו לא הספקתי לעשות. ההורים שלי הלכו בה לפני שלושים שנים והם עדיין מספרים עליה בהזדמנויות רבות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • לדעתי העונה היפה ביותר לבקר במקדש היא בסתיו, כשעצים בשלכת.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )