יומיים ב-Cederberg Mountains

גיחה של יומיים לרכס ה-Cederberg, האזור המדברי שבדיוק מחוץ לרדאר של Cape Town, וטיול להר השולחן מהצד השני לקינוח

תאריך הטיולMarch 2018
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתכל השנה

כללי

ללא ספק, קייפטאון התעלתה על כל הערים אליהן זכיתי להגיע בחיי. שילוב של אוכל טוב ונוף מדהים מכל עבר עשו את שלהם. לכל אלו שקצת מאסו בנוף של הגרדן רוט, או מחפשים לגוון בנוף מדברי נוף מדברי - Cederberg Mountains הם המקום המושלם! על המקום שמענו כאמירת אגב מטייל מקומי, והחלטנו לנסות מזלנו. ההימור בהחלט השתלם. מדובר ברכס מדברי ענק שבו אינספור טיולי-יום, מים בשפע, מערות עם ציורי-קירות ועוד (מאמין שגם אפשרות לטיולים ארוכים יותר, אך לא בדקנו).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה

האזור ממקום כ-250 ק"מ מקייפ-טאון, משך הנסיעה תלוי בסוג הרכב שבבעלותכם. לנו הייתה קיה פיקאנטו שלא חיבבה יותר מדי את 60 הק"מ האחרונים ליעד שעוברים על דרך עפר. הדרך אפשרית למעבר של פרייבטים, אך עשויה לקחת זמן. על הלחץ מהדרך המשובשת מפצה שלט מרשים ביותר "YOU'RE NOW IN LEOPARDS LAND". חרס, המנהל של הבאקפקר אמר שראה ב-27 שנותיו במקום נמר אחד, אבל אם אומרים שזו ארצם מי אני שאתווכח (וזה לא שיש בדרא"פ חילוקי דעות בנוגע לבעלות על הקרקעות)...

לינה ועלויות

אנחנו התארחנו באואזיז בקפקרז, שהיה ללא ספק אחד הבקפקרים הכי שווים שישנו בהם. מתחם דשא עצום, אוהלים מובנים, דורמז, ואופציה כמובן להקים אוהל משלכם. מאוד מומלץ לישון באוהלים, הם מרוחקים יחסית והכוכבים מדהימים. בנוסף יש הרבה פינות ישיבה, ערסלים, מסעדה ובריכה. חרס, המנהל של המקום, אדיב ומסביר פנים. ישמח לספק לכם את כל המידע שתצטרכו על האיזור, עם מפות נחמדות והסברים מצויינים. ממליצים בחום להקדיש למקום לפחות יומיים ואפילו יותר.
* 160 ראנד לאדם לאוהל מובנה כשאנחנו היינו. כעת באתר כתוב שעולה 200.
* 80 לאדם לאוהל משלכם.
* יש גם אפשרויות לדורמס ולחדרים, אך לא ביררנו על העלות שלה
* השכרת רכב מ-Tempest Car (קיה פיקנטו), כולל ביטוח וכולל דלק עלתה 540 שקלים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיול יום ראשון - מערות הבושמנים

הגענו יחסית מאוחר כך שלא נותר לנו מספיק זמן לטיול רציני. התייעצנו עם חרס והוא היה נחרץ בדעתו שהעיתוי מושלם לביקור במערות עם ציורי הקיר הייחודיים של הבושמנים. צירף לנו מפה קטנה עם הוראות הגעה, אך ניתן למצוא אותן גם בקלות דרך גוגל. פונים ימינה מהיציאה מהבאקפקר, ואחרי 2.5 ק"מ פונים שמאלה בצומת. עולים בזהירות עם הרכב בדרך קצת יותר משובשת (העליה עדיין אפשרית לכל רכב) וממשיכים עוד 3.7 ק"מ עד לפניה שמאלה. 800 מ' נוספים ואנחנו ביעד. מכאן פשוט להסתובב וליהנות הנוף המיוחד הנשקף סביב.

יום שני - טיול ל-Maltese Cross, גיחה לבריכה Maal Gat וחזרה

נסענו צפונה לכיוון יקב/כפר בוטיק, שקצת אחריו יש פניה שמאלה לחניה ממנה יוצאים לטיול הראשון לMaltese Cross. תכלס, הלכנו לראות סלע ונהנינו מכל רגע. טוב, יש לו צורה של צלב אז אולי זה מצדיק את המאמץ. הנוף המדברי פשוט לא מפסיק להדהים, ונותרנו מאוכזבים שלא שמענו על המקום הזה לפני כן. סה"כ כ-3 שעות להגיע לסלע/צלב ולחזור לרכב. קצר וקולע.

בחלק השני המשכנו לבריכה עליה סיפר לנו חרס. הליכה קלילה, כחצי שעה על בסיס הנחל הגדול ומגיעים. כדי להגיע לנקודת ההתחלה חפשו בגוגל: Sanddrif Holiday Resort, Cederberg
מיקום: https://goo.gl/maps/exeCUde7RV...
אחרי הליכה מהנה וקלילה מגיעים לבריכה ענקית ועמוקה בטירוף. מילים לא מסוגלות לתאר את האושר שחווינו כשניצבת מולנו בריכה כה מרשימה באמצע המדבר. זו ללא ספק הבריכה הכיפית ביותר שזכיתי לראות בטיול. ההרפתקנים יכולים גם לקפוץ מהצד, כשסלע הגבוה ביותר ניצב כ-11 מ' מעל הבריכה.

לקייפ טאון חזרנו מהדרך הצפונית שמצבה דומה לזה של הדרך איתה הגענו.

יום שלישי - טיפוס למאגרי המים שעל הר השולחן

יש המון שבילים שעולים להר השולחן (ניתן אפילו לעלות ברכבל), וגם עליו ניתן למצוא לא מעט מסלולים. גם מידע יש בשפע, אך רובו על העליות מהצד הצפוני ולא מהמערבי.
בקייפ טאון ישנו אצל משפחה מקסימה שפגשנו ב-Otter Trail. אחרי שחזרנו הם לקחו אותנו איתם ליהנות מהליכת הבוקר ה"קלילה" למאגרי המים שעל הר השולחן. צירפתי קובץ של המסלול עליו הם לקחו אותנו שיוצא מ-Camps Bay. הדרך ברורה מאד, וגם ההגעה יחסית פשוטה (רכב/"מונית שירות" שמגיעה ל-Camps Bay ויורדים ממנה בכניסה) וניתן לראות הרבה מקומיים שמטפסים להנאתם למעלה ההר בפעם המי-יודע-כמה. אחרי כשעה מגיעים למעלה ולאחר כמה דקות נוספות מגיעים לשני מאגרים מרעננים. המים לא צלולים ואפילו בגוון צהוב/שחור, אך מקומיים הסבירו לנו שזה בגלל מרכיב כימי לא מסוכן שיש במים ומעניק את הגוון המפוקפק. לשכונה חזרנו באותה הדרך. סה"כ 4 שעות מסלול ברוטו.

טיפים

  • ניתן למצוא את כל הפרטים על הבקפקרז בספר ה-coast to coast, או באתר https://www.cederbergoasis.co.za/Accommopdation.html
  • פשוט להגיע! מהחוויות היותר מהנות שהיו לנו בטיול!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )