טיול יום מרהיב ב- Monk’s Cowl

טיול מדהים באזור פחות מטויל בדרקנסברג

גם לדרום אפריקה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2019
משך הטיוליום אחד

מבוא

הכניסה לשמורת טבע נמצאת בקצה של הכביש הראשי של Champagne Valley, כ35 דקות נסיעה מWinterton. לכל אורך הכביש יש ריזורטים בדרגות ומחירים שונים. קחו בחשבון שכל האזור אחרי Winterton הוא אזור כפרי בלי חנויות או סופרים בשביל להצטייד. חוץ מהמלונות שבהרבה מהם יש מסעדה צמודה ומציעים אוכל אין המון מסעדות באזור הזה, ומרחקי הנסיעה עליהם יכול להיות חצי שעה. מומלץ לתכנן את הארוחות מראש ולהתארגן על ארוחת צהריים שאפשר לאכול במסלול.

מגיעים לכניסה מסודרת לשמורה ומשלמים אגרת כניסה (אולי 85 ראנד לבן אדם). אגרה זו לא כלולה בWild card כך שגם מי שמחזיק בכרטיס יצטרך לשלם. בכל אופן תצטרכו להירש אצל הפקח ולכתוב לו לאיזה מהמסלולים אתם מתכוונים לטייל.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אופציות טיול

אם תגיעו מספיק מוקדם לשמורה (אנחנו לצערינו לא) תוכלו לעשות מסלול של סביבות 8 שעות (תחקרנו על זה זוג שחזר) אפרט קצת בהמשך על המסלול הארוך יותר. אם לא יש כמה טיולים קצרים שאפשר לשלב בשביל יום נהדר בטבע.

הספינקס

זה המסלול הכי יפה לדעתי בשמורה, אז אם יש לכם זמן למסלול אחד מומלץ לעשות את זה. מדובר בסלע ענק שמזכיר בצורתו ספינקס. הספינקס נמצא בנקודה שולטת שממנה רואים נוף מתורף. מהחניון לספינקס יש עליה של 250 מטר על פני 1.5 קילומטר. בערך ב3/4 דרך יש מפל נחמד שאפשר לשטוף בו את הפנים ולנוח. כתוב שדרך זו לוקחת 1.5 שעות לכיוון, אנחנו הלכנו יחסית מהר והגענו ב45 דקות. אם בוחרים לרדת חזרה לחניון הירידה לוקחת בערך חצי מזמן העלייה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

נחל Sterkspruit ומפל

מסלול חצי מעגלי שיוצא מהחניון ויורד לנהר. במפגש הבשיל עם הנהר יש גישה לבריכות נחמדות שאפשר להשתכשך ולנוח. משם חוזרים לשביל וממשיכים כ10 דקות במורד הנחל עד תצפית על מפל יפיפה. אחר כך משלימים את המעגל עד הנקודה שבא חוזרים על עקבותיכם עד החניון. מסלול קליל של בערך 1.5 שעות ברגוע.

הגרסה הארוכה

ממשיכים מהספינקס עוד 250 מטר במעלי השביל עד שמגיעים לפיצול עם שביל שיורד חזרה לכיוון העמק (אפשר להמשיך גם עוד טיפה עד לתצפית שקוראים לה blind man’s corner). אחרי מרבית הירידה יש פיצול שבילים נוסף שם אפשר לחזור לחניון, או להאריך ולרדת לכיוון הנחל ולחזור דרך הבריכות והמפל.

סיכום

האזור הזה לדעתי היה הכי יפה באזור דרקנסברג. ממליץ לא לוותר עליו ולעשות את המסלול הארוך אם יש לכם זמן.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )