הליכה בשביל ה- Eifelsteig

הליכה בת יומיים בשני מקטעים (מתוך 15 סה"כ), על השביל בין כפרים גרמניים בקרבת הגבול עם בלגיה

גם לגרמניה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMay 2016
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתלפי המלצות האתר הרשמי של הפארק אפריל עד אוקטובר (הייתי בסוף אפריל והיה מעט קר אז כנראה עדיף יוני-ספטמבר מבחינת מזג אוויר)

רקע ומידע כללי

נצלתי את חופשת הפסח מהלימודים והגעתי לבקר את חברה שלי שלומדת בעיר דיסלדורף במסגרת חילופי סטודנטים בגרמניה, רצינו לנצל חלק מהזמן לטיול קצרת הרעיון במקור היה לטייל באלפים הבווארים אך אחרי בדיקה קצרה מומלץ לא להגיע לשם לפני חודש יוני. אחרי בדיקה באינטרנט נתקלתי בשביל Eifelsteig, עליו לא מצאתי כל מידע בעברית ונאלצתי להעזר באתרים גרמניים שיש להם מידע גם באנגלית.
השביל עצמו:
נפרש לאורך 313 ק"מ בעל 15 מקטעים שונים ולצד הטבע היפה שאפשר לראות בהליכה בו נחשפים לכפרים יפים בו עובר המסלול.
הגעה לשביל:
גישת המוצא הכי טובה להבנתנו (אם מתחילים כמובן את השביל בסדר הכרונולוגי ולא מן הסוף להתחלה) היא העיר אאכן, עיר יפה ששווה ביקור בפני עצמה, שם ישנו לילה לפני שהגענו לשביל במלון בשם A&O עבור 50 אירו לזוג.
נעזרנו בפקיד הקבלה (לאחר שלא מצאנו מידע באפליקציות שונות לגבי תחבורה ציבורית) ולקחנו אוטובוס מאאכן אל עיירה\כפר בשם Monschau (קו 66, שעה ו10 דקות נסיעה 5.3 אירו) שם מתחיל המקטע השלישי (בחרנו לעשות את מקטעים 3 ו-4).
אין בעיית גובה כל קטעי השביל נעים בין 200 מטר ל800 מטר (מעל פני הים)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום הליכה 1 (מקטע 3) Monschau-Einruhr

לאחר שהגענו לMonschau הסתובבנו מעט בעיירה היא מעט גדולה אבל לדעתי הכי יפה שראינו בטיול.
אחרי שהסתובבנו והתאפסנו על השביל התחלנו ללכת בכיוון הכפר Einruhr, מרחק ההליכה הצפוי 24.3 ק"מ, ההליכה בהתחלה מתחלפת בין נופים של יער, נחל כפרים ושטחים ירוקים פתוחים.
עברנו את הכפר Hofen ועצרנו לארוחת צהריים ולפקל קפה (תה אם לדייק), המשכנו ללכת לאחר 16-17 ק"מ שכבר עברנו מנק' ההתחלה בדקנו את המייל של החדר שהזמנו לישון בו באותו היום או צימר (Zimmer כמו שהם קוראים לזה) שהזמנו כמה ימים לפני כדי לוודא שאכן יש לנו את הכתובת, באותו מייל גילנו שצריך לעשות צ'ק אין בין 16:00-18:00 השעה כבר הייתה 17:40 והבנו שאנחנו חייבים ליצור עימם קשר או ש-85 אירו (עלות החדר) ילכו לאיבוד וגם נצטרך למצוא מקום חדש לישון.
פתחנו טלפון עם סים מקומי אך לא הייתה קליטה.
המשכנו ללכת עוד רבע שעה הגענו לכביש שוב ניסנו להשתמש בטלפון אך לא הייתה קליטה הבנו שאין ברירה אלה לחדול את ההליכה ולנסות לתפוס טרמפים.
עצר לנו טרמפ בחור גרמני מבוגר שדיבר אנגלית טובה הוא לקח אותנו לכפר קרוב והוריד אותנו שם, גם שם לא הייתה קליטה, ראינו גרמני קשיש לבוש חרמונית מוכתמת בצבע עובד בחצר, האנגלית שלו הייתה דלה מאוד ובקשנו ממנו שיזמין לנו מונית הוא מיצדו פתח את תא המטען ואמר שהוא יקח אותנו הוא הסיע אותנו עד למקום בו הזמנו לינה עצר אנשים ווידא שאכן הגענו למקום הנכון. הודנו לו והצענו לו 10 אירו על ההסעה והזמן שלו, הוא לא הסכים לקבל את זה וברך אותנו באנגלית דלה בסופ"ש נעים ושנהנה בגרמניה.
השעה הייתה 18:30 ואנחנו מצדנו קיוונו שיקבלו אותנו במלון ולא יעשו בעיות על שעת הצ'ק אין (חשוב להבין שזה כפר קטן ואת המקום מנהלים 2 אנשים שהם העובדים היחידים בו אז הגיוני שהם לא יכולים לשבת בקבלה 24 שעות), לשמחתנו הם קיבלו אותנו בלי לשאול שאלות.
המלון עצמו(Hotel im Fachwerkhof) היה ברמה גבוהה, מים חמים, חדר נקי, מיטות נוחות נוף מדהים מהחלון, וארוחת בוקר מפנקת.
יצאנו למסעדה בעיירה אכלנו ארוחת ערב טובה, מקלחת ולישון.

יום הליכה 2 (מקטע 4) Einruhr-Gemund

ביום זה היה צפוי לנו 21.4 ק"מ של הליכה, יום זה היה בעיקר על תוואי נהר Urft.
אכלנו ארוחת בוקר מפנקת ממש התארגנו על הציוד שלמנו על החדר ויצאנו לדרך בסביבות 9:30.
בלילה הקודם ירד גשם ומרבית השביל ביום זה היה בוצי.
ביום זה ראינו קצת יותר מטיילים בשביל בעיקר גרמנים אך גם מעט בלגים (אך יחסית היו מעט מטיילים שנתקלנו בהם ביום זה בסביבות 15 מטיילים סה"כ)ת בערך בשליש מהדרך הגענו לסכר Urftdam שם גם נתקלנו במטיילות גרמניות ושאלנו אותן למשמעות הסכר, הן הסבירו לנו שהוא נועד למי שתייה לתושבי האזור ושבשנות ה-20' זה היה הסכר הגדול באירופה.
זה לא מיוחד לעבור בין כפרים בהליכה אך באמצע הדרך בערך ביום זה עברנו כפר שלם נטוש לגמרי כולל קתדרלה\כנסייה נטושה.
לקראת 5 הק"מ האחרונים התברברנו מעט (כשעה וחצי) בגלל סימון בעייתי של השביל (כל השביל פרט לנק' זו מסומן מצויין) המשכנו בטעות לכפר Marsbach אליו לא אמורים להכנס כלל (אם אתם הולכים לכיוון כפר עם טורבינות רוח לייצור חשמל תדעו שאתם טועים). כשהבנו את הטעות ניסנו להעזר ברועה צאן שכיוון אותנו חזרה בכיוון כללי מהיכן שבאנו, הוא לא הבין אנגלית וביציאה מהכפר עזר לנו תושב אחר שידע לדבר אנגלית.
הטעות הייתה ששלט הכיוון מוסתר בשלט מכיוון ההגעה המקורי שלנו ושלט דומה ללא הסימון כיוון אותנו לכיוון Gemund דרך הכפר. המשכנו את ה5 ק"מ האחרונים והגענו לGemund בשעה 19:00 בערך, זה היה סוף המקטע הרביעי וסוף הטיול בשבילנו.
נכנסנו למלון מקומי לברר על תחבורה ציבורית הבעלים שם היו מאוד נחמדים ובדקו לנו זמנים באינטרנט למזלנו היה אוטובוס 4 דקות לעיירה KALL קו 829 (10 דקות 1.9 אירו) משם יש רכבת לעיר Koln ומשם לערים מרכזיות בגרמניה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • ניתן לעשות את השביל באוהלים (לנו היה מזג אוויר גבולי מעט לאוהל אז היה פחות רלוונטי בשבילנו אבל לא ראיתי שום אזכור לכך שאסור להשתמש באוהלים. יש אתרי קמפינג מסודרים לפתוח אוהל אבל אני חושב שהם לשם נוחות ולא חייבים לפתוח אוהל בהם אלא גם במקומות אחרים.
  • לקנות אוכל באאכן או בעיר גדולה אחרת המסעדות בכפרים יקרות והחניות כנראה גם יקרות.
  • ביום הראשון השביל משיק לשביל הבלגי-גרמני בעל סימון אדום לבן, ביום השני השביל משיק לשביל הwasserland בכל מקרה להסתמך אך ורק על הסימון של הEifelsteig (סימון ירוק-צהוב+שם השביל)

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )