מקזבקי לטושתי

טרק יפה ומומלץ של 6-7 ימים בצפון מזרח גאורגיה, לינה באוהל ואפשרות בחלק מהלילות לגסטהוס. עדכון ורשמים שלנו מאוגוסט 2018

גם לגאורגיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2018
משך הטיול6 ימים
עונה מומלצתיולי-אוגוסט-ספטמבר

כללי

גאורגיה נעימה ומזמינה, מקומיים נחמדים , ומחירים נוחים.
באתר יש כמה סיפורי דרך לטרק זה שאפשר לדלות מהם עוד מידע. כתובות כאן בקצרה התובנות שלנו , עדכני לאוגוסט 2018.

הטרק הולך בין כפרים, על דרך ברורה מאוד, ויש גם סימוני שבילים מדי פעם. מומלץ לקנות מפות טופוגרפיות.

סה"כ 8 ימים: יום נסיעה, 6 ימי טיול ויום חזרה, 3 לילות בשטח ושלושה בכפרים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

נחיתה בטיביליסי ונסיעה ל Juta

שדה תעופה סים מקומי ב 25 לארי. אוטובוס מספר 37 לעיר ב- 50 cent. ישנו באזור כיכר ליברטי, נראה כמו מרכז העיר.
למחרת מונית ב 10 ל' לתחנה המרכזית (didube)
מרשוטקה ב 10 ל' לקזבגי (Stepantsminde) נסיעה של 3 שעות. בקזבגי לפחות שתי מקומות של אינפורמיישן ואפשר לקנות מפות גז ולקבל הדרכה. וכן להצטייד לטרק במזון.
נסענו בג'יפ שמצאנו ברחוב המרכזי (לא חסרים) ב- 60 ל' לjuta. משם התחלנו את הטרק.

יום 1-תחילת הטרק (חצי יום הליכה)

יום 1: עלינו מג'וטה עד מקום לינה די מסודר עם סככות שנמצא לפני העלייה לפס בגובה של 2600 לקח לנו שעתיים הליכה רגועה, יש שם מים. חילק לנו את העליה לפס ביום למחרת- מומלץ

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2

יום 2: עלינו ל Chaukhi pass לקח לנו כ- 4 שעות עלייה של 700 מטר. פס יפיפה. ירידה חזקה. * חשוב מאוד מהפס יש להיצמד לשביל שיורד שמאלה על השלוחה. זו ירידה הרבה יותר ידידותית. עם זאת הירידה מאוד סיזיפית וקשה. ירדנו 700 מטר בקצת יותר משעתיים. אנו חווינו יום קשה ולכן ממליצים ללכת לישון באגמים שלמרגלות הפס. יש גם דרך שנראה כאילו היא הולכת לכיוון Roshka ישר לתוך הוואדי אבל הדרך לא טובה ואנו ממליצים ללכת דרך האגמים. אנחנו המשכנו עוד שעתיים שעשו עלינו ווידוי הריגה, בסוף היום היינו גמורים. ברושקה יש גסטהוסים וניתן לרכוש אוכל.

יום 3

יום 3: אנחנו יצאנו בשביל היוצא מרושקה מצפון לנחל. עד מפגש הכביש עם הנחל. ההליכה נחמדה אך תלולה בסופה. יש אפשרות ללכת על דרך הרכב עד לנקודה זו. דרך ג'יפים נוסעת עד לMutso. הנסיעה לוקחת שעתיים וחצי. העיירה הציורית Shatili היא שילוב של העולם החדש עם הישן. עתיקות מהמאה ה 12 ובנייה מודרנית משתלבות זו בזו ומסמלות את תמציתה של גיאורגיה.. במוטסו יש עמדת בידוק ומקבלים פרמיום. הולכים במעלה הנחל כשעה. ואז מתחילה העלייה לאוכף. עלייה ידידותית אך קשה. עלייה של 600 מטר מ-1850 עד 2450 לנו לקח שלוש שעות. זה האוכף הראשון שבו יש עמדת בידוק של חיילים עם נקודת מילוי מים. המשכנו עוד שעה עד האוכף הגדול ב 2700. יש מים חצי שעה לפני ששווה לעשות שם מילוי אחרון.

יום 4

יום 4: לקח לנו כשעה עד תחתית ה- Atsunta pass, הליכה נוחה שקצת יורדים בגובה. בתחתית הפס יש קמפ עם ערוץ למילוי מים. העלייה לפס לקחה לנו בערך שעה וחצי מ 3000 עד 3500. עלייה נוחה אין מים בדרך שביל ברור. הפס יפה, ירידה נוחה לאחר כשעה מגיעים לנחל עם מים. ואז היה מקום לינה ב 2900 ומקום לינה ב 2700 בפיצול נחלים גדול מעיין אי משולש. יש מים בשפע. ניתן גם להמשיך עוד 4 ק"מ לקאמפ מסודר נוח עם חנות קטנה (בישולים בסיסיים ומעט מצרכים.

יום 5

יום 5: מ-2700 עד הכפר Girevi, יש כמה חציות מים אבל יש לנסות לעקוף אותן כי לא כולן נחוצות (אנחנו מצאנו פעמיים שביל שלא דרש חצייה). באמצע יש איזה גזלן עם חצ'פורי מגעיל. משם השביל מאוד נוח ויפה אשר הולך על הגדה הצפונית של הנחל. לרוב השביל עם שיפוע ידידותי ויש המון מים בדרך. מהגזלן עד גירווי לקח לנו ארבע וחצי שעות של הליכה מהירה. בקצב רגיל היה לוקח חמש וחצי שעות. בגרווי יש את תחנת הבידוק האחרונה של הצבא, שם נותנים את המסמכים בפעם האחרונה.

י

יום 6

יום 6: מ-Grevi ל-Dartlo, מגרווי אפשר לקחת ג'יפ עד Omalo. אנחנו הלכנו על דרך הג'יפים שלא עברו בה כמעט מכוניות. לנו לקח 5 שעות הליכה של 14 ק"מ בערך. הליכה נוחה לאורך הנחל המרכזי. בדרך עוברים כפרים. מדרטלו לקחנו מונית ב 100 ל' לאומלו. הדרך היא דרך ג'יפים תלולה וארוכה שנראתה כמו דרך קקל בהרי ירושלים. אומלו (העתיקה) גבוהה ויפה. אומלו תחתית גדולה הרבה יותר.

נסיעה חזרה לטביליסי

מאומלו ל-telavi נסיעה קשוחה ויפה שלקחה 3-4 שעות ועלתה 60 ל' לאדם. ממליצים לקחת מונית טובה ונהג רגוע.
מ-telvi לטביליסי לקחנו מרשוטקה ב10 ל' נסיעה של שעתיים וחצי.
ב-telvi שוק נחמד ומסעדות.
בהצלחה

טיפים

  • כדוריות כלור לטיהור המים.
  • גם בעונה בהחלט יתכן גשם , להתכונן.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )