Vale do pati בשפאדה דיאמנטינה

את הטרק אפשר לעשות אותו ב2-5 ימים(ככל שעושים יותר ימים רואים יותר מקומות) נסיעה של שעתיים וחצי מלנסויס לתחילת המסלול. טרק ממש מומלץ ולא מתוייר יחסית, לא קשה ורואים המון חיות בדרך.

תאריך הטיולApril 2022
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתניתן לצאת אל הטרק בכל זמן בשנה

הקדמה

שאפדה דיאמנטינה:
שמורה טבע מדהימה שכל המים שזורמים בה הם אדומים.
את הטרק אפשר לעשות אותו ב2-5 ימים(ככל שעושים יותר ימים רואים יותר מקומות)
נסיעה של שעתיים וחצי מלנסויס לתחילת המסלול.
טרק ממש מומלץ ולא מתוייר יחסית הוא לא קשה ורואים המון חיות בדרך.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1

יום 1 (11 ק"מ)
יצאנו בשעה 8:00 מההוסטל Backpackers שנמצא בעיירה lencois.
נסענו נסיעה שארכה שעתיים וחצי עד לנקודת תחילת הטרק. בדרך עצרנו בעיירה palmeiras שבה ניתן להוציא כסף ולבצע השלמות של קניות לטרק.
התחלנו את המסלול, השביל היה ידידותי ונוח, לאחר הליכה מישורית קצרה מאוד, התחלנו לעלות עלייה של כ250 מ' בגובה אל הרכס.
ברכס המשכנו ללכת כ3.5 ק"מ עד לנקודת התצפית הראשונה שנקראת "Mirante do Pati" ממנה ניתן לראות את כל העמק של הפאטי, שם עצרנו לאכול ארוחת צהריים.
מנקודת התצפית ירדנו ירידה קצרה וממנה עוד עלייה של כ100 מ' בגובה אל נקודת התצפית השנייה שנקראת "Cruzeiro" (ניתן לזהות אותה לפי הצלב שמתנוסס בראשה).
בהגעה אל נקודת התצפית השנייה סיימנו את סשן העליות ליום זה. מכאן הדרך הינה במגמת ירידה ומישורית.
ירדנו אל החיבור עם הנחל, אשר במקביל אליו המשכנו עד להגעה לפוסדה בה העברנו את הלילה.
בדרך עברנו שני מפלים יפייפים (Cachoeira dos FunisCachoeira ו das Bananeiras), ולאחריהם פיצול שבילים, האחד מציע הליכה נוחה בשביל בעיקוף לנחל והאופצייה השנייה הינה הליכה במקביל לנחל, הליכה מאתגרת אך מהנה שדורשת חצייה של הנחל מספר פעמים (המים רדודים כאשר אין גשמים קיצוניים).
הגענו אל הפוסדה "Rose Casa Aguinaldo Pati", מקום פשוט וחמוד שאפשר למצוא בו, דורמס ללינה, חשמל להטענת מכשירים ניידים (באמצעות אנרגיה סולארית), מטבח נוח מאוד לבישול (יש כלים וגז), מקלחת (מים קרים ומגבת) ומכולת קטנה להשלמת מזון. מחיר הלינה בפוסדה הינו 80 ריאל ללילה. כאשר ישנה אופצייה שמכילה גם ארוחות שמכינים בעלי ההוסטל שמחירה 200 ריאל.

יום 2

יום שני (5 ק"מ)
קמנו בשבע, אכלנו ארוחת בוקר ויצאנו אל המסלול (השארנו את כל הציוד בפוסדה ולקחנו איתנו רק מים עוגיות וקפה). עלינו אל המערה "Gruta do Morro do Castelo", בדרך אליה ניתן לעצור בתצפית "Mirante da Daçizinha" שממנה ניתן לצפות בעמק ובנקודות התצפית בהם ביקרנו ביום הראשון (מיוחד ביותר !!) העלייה אל המערה אורכה כ2 ק"מ והעלייה הינה כ430 מ' בגובה. כאשר מגיעים לפסגה ישנה מערה מיוחדת מאוד שניתן להיכנס אליה (כדאי להצטייד בפנס), וביציאה ממנה מתקדמים קצת ומגיעים לתצפית נוספת בשם "Mirante do Mofezinho" שמספקת זווית שונה ומיוחדת על העמק. משם חזרנו באותה הדרך ובסמוך לפוסדה עצרנו לצד הנחל שם בילינו את הצהריים. לאחר מכן עברנו בפוסדה, אספנו את הציוד והמשכנו בהליכה של ק"מ אחד שלאחריו הגענו לפוסדה הבאה "João Casa Pati", מקום יפייפה, מלא בעצי פרי ובצבעים (בדומה לפוסדה הקודמת גם בה ניתן למצוא מקום לינה, מטבח עם כלים וואווירה מדהימה).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 3

יום 3 (15 ק"מ)
יצאנו בבוקר והתחלנו הליכה של 5 ק"מ לעבר "Cachoeirão", הדרך הינה מישורית בתחילתה ובהמשך עולים עלייה של 520 מ'. מגיעים אל תצפית מדהימה על המפל שנשפך לתוך העמק, מחזה עוצר נשימה ! (תמונת האבן המפורסמת) משם ממשיכים בהליכה של 6.2 ק"מ אל הנחל, בו ניתן לעצור ולרחוץ, נקודה יפייפה. ממשיכים בעלייה של 100 מ' בגובה אל התצפית איתה נפגשנו ביום הראשון, ממנה יורדים 250 מ' בגובה עד לנקודת הסיום.

המלצות לסיכום

לאורך המסלול נקודות מים רבות למילוי, המים טובים לשתייה ונקיים, כמו כן ניתן גם למלא בכל ערב בפוסדה.

ממולץ להתייעץ עם מדריך/סוכנות מקומית טרם היציאה לטרק על מנת לוודא מזג אוויר ומצב עבירות שבילים/נחלים

אנחנו יצאנו לטרק בחודש אפריל, והמזג אוויר היה מושלם. מידי פעם יורד גשם מקומי אך נעים לאורך כל הזמן. והגשם לא מפריע לטייל.

הצטיידנו בחולצה קצרה, מכנסיי טיולים מתפרקים, נעלי טיולים, סנדלי שורש ומעיל גשם.

ניתן לרכוש מזון יבש (אורז, פסטה) או לקבל ארוחות מלאות (בוקר וערב) בפוסדות. אנחנו קנינו מראש בלנסיוס אוכל יבש, הגענו ללא כלים ובישלנו בפוסדות.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )