מסע לילי לפאפאגיו

מדובר בטרק לילי באי איליה גרנדה שבברזיל, מסלול הליכה של כשלוש שעות מתוך העיירה עד לפסגת סלע הפאפאגיו שמהווה שיא גובה באי. הטרק מתבצע בלילה על מנת לראות את הזריחה המסלול מעט מאתגר אבל בהחלט שווה את זה.

תאריך הטיולFebruary 2019
עונה מומלצתכל השנה

איליה גרנדה

האי איליה גרנדה היינו יעד מאוד פופולרי בקרב המטייל הישראלי בברזיל, בדרך כלל מצטייר כמקום בילוי בעל חיי לילה לא רעים ובעיקר כמקום עם חופי ים נהדרים.
אך הרבה מאוד אנשים לא מודעים לקיום סלע הפאפאגיו שניצב בשיא הגובה של האי שמאפשר תצפית 360 על כל האי ועל האיים מסביבו. המסלול אל קצה הסלע היינו מסלול מעט מאתגר שמצריך הליכה בשטח בעל אופי של ג'ונגל כלומר סבך ואדמה לחה עד רטובה, פרט חשוב לציון כי אין במקום חיות טורפות או כאלה שמסכנות אדם.
אל האי ניתן להגיע על ידי מעבורת מכמה נקודות שונות בקרבת האי, הנקודה בנפוצה ביותר היא מהעיר ריו דה ז'ינרו השם הרשמי של העיירה אליה צריכים להגיע הוא vila do abraao השייט במעובורת עורך כ- 3 שעות.
חשוב לציין שרוב האנשים לא מגיעים אל האי במיוחד בשביל הטרק אך אם כבר הגעתם אל האי הטרק הזה הוא חוויה שאסור לוותר עליה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היציאה לפאפאגיו

על מנת להגיע לתחילת המסלול יש ללכת לאורך החוף של העיירה לכיוון מערב דרום, עד תחילת שמורת הטבע של האי שם תפגשו שלט שמציע כמה מסלולים בתוך השמורה מתוכם גם הדרך לסלע הפאפאגיו.
קיימת אפשרות לשכור מדריך במחיר של 100 ש"ח +- לאדם אך לדעתי המסלול היינו מסלול ברור ומסומן שבעזרת יכולות ניווט בסיסיות ואפליקציית maps me ניתן להגיע בבטחה מהעיירה עד לפסגה.
שם התצפית הוא pico do papagaio peak כלומר פסגת מקור עוף הפאפאגיו, השם ניתן למקום בגלל שצורת הסלע מזכירה את צורת המקור של עוף הפאפאגיו אשר נפוץ בברזיל. גובה הפסגה הוא 982 מטר מעל פני הים ואורך המסלול היינו כחמישה קילומטרים, רוב המסלול מתאפיין בעליה יחסית מתונה שלפרקים הופכת ליותר משופעת, הקרקע מעט בוצית בגלל הנחלים והלחות של האי מרבית הדרך מוקפת בצמחיה סבוכה של ג'ונגל אך אינה בית גידול של חיות טורפות ומסכנות.
ההליכה עורכת בין שעה וחצי לשעתיים בממוצע (אפשר גם בפחות תלוי בכושר הגופני), למסלול יצאנו שני ישראלים ובחור צרפתי לקחנו איתנו שני ליטר מים לאדם,נישנושים לדרך ופקל קפה שהוסיף לאווירה, הגענו חצי שעה לפני הזריחה צפינו בשמש זורחת בערך שעה וחזרנו באותן מסלול לעיירה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )