טיול כפרים וטירות בוולוניה

ולוניה הוא החבל הדרומי בבלגיה ובעל אוכלוסיה דוברת צרפתית, רוב החבל מורכב מכפרים ציוריים ועיירות קטנות ועשיר בהיסטוריה. אנחנו עשינו טיול קצר בו דרך כפרים ציוריים, מנזרים שמייצרים בירה וטירות.

גם לבלגיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולNovember 2018
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתאנחנו היינו בסתיו עם צבעי שלכת מדהימים, אבל אני בטוח שיפה שם בכל עונה. קחו בחשבון שקר שם גם בסתיו (הטמפרטורה יורדת מתחת לאפס בלילות).

הקדמה

מאיפה הבאתי את הטיול הזה?
הכל קרה כשאשתי ואני ראינו כרטיסים זולים בטירוף (מאיזה מבצע) של ראיינאיר לנמה"ת בריסל דרום (שרלרואה) והחלטנו לקנות כי שנינו לא היינו בבלגיה והכרטיסים היו לזמן שהתאים לשנינו, כשהתקרב מועד הטיסה הבנו שפחות בא לנו טיול עירוני ויותר משהו אחר ומשיטוט קצר גיליתי שבאזור שרלרואה יש המון טירות, ארמונות, מבשלות בירה מהידועות ביותר וכן כפרים קטנים וחמודים. החלטנו לשכור רכב ולטייל באזור דרום בלגיה, חבל ולוניה. אנחנו היינו קצת מוגבלים בזמן אבל בהחלט אפשר להרחיב את הטיול הזה לצפון- מזרח צרפת ולוקסמבורג ולהכיר את אירופה שפחות נמצאת על מסלולי הטיולים המוכרים.

אין מה להרחיב כל כך על הנהיגה, הכבישים רחבים ונוחים יותר מבארץ, מי שמגיע בסתיו/ חורף שידע שלפעמים יש ערפל עד שעות הבוקר המאוחרות ומעטה של קרח על הכביש בשעות הבוקר המוקדמות.

הערה קטנה- יש טירות שהן פרטיות, בעלות גדר עצים גבוהה ובשל כך לא רואים את המבנה עצמו. צריך להשתמש בכלים ברשת (אינסטגרם, גוגל maps ואפילו ויקיפדיה) בכדי לדעת איזו טירה לנעוץ במפת הטיול. לא שילמנו ולא נדרשנו לשלם כניסה עבור אף טירה שהיינו בה (לא נכנסנו פנימה).

אגב זה הטיול היחידי שלי בחו"ל שלא ראיתי אף לא תייר אחד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דינאן Dinant

אנחנו לנו בדינאן. דינאן שוכנת על נהר המז לא רחוק מהגבול הצרפתי. מיקומה האסטרטגי חשף אותה לקרבות שונים במהלך ההיסטוריה ואירוע הטבח הגדול במלחה"ע הראשונה אירע בעיר, כאשר הגרמנים כבשו את העיירה וחשבו את תושביה למשתפי פעולה עם הצרפתים, 674 תושבים נהרגו בטבח זה והעיירה נהרסה. בגדה המערבית של העיירה ישנה אנדרטה עם מוזיאון פתוח לזכר הנרצחים.
בצוק שמעל העיר ישנה מצודה שמשקיפה על כל האזור (10 יורו לכניסה+ עלייה ברכבל) וכן כנסייה גותית מתחת. העיירה עצמה מלאה במאפיות ובוטיק שוקולד ונחמד להסתובב ברחובות שלה.
בעיר נולד אדולף סאקס, ממציא הסקסופון ובעיירה מפוזרים פסלי סקסופון רבים, בבית שלו נפתח מוזיאון בשם Mr Sax's House והוא מומלץ לחובבי מוזיקה.
צמוד לעיירה מצפון שוכנת לף (Leffe ) המוכרת בזכות המנזר במקום, מנזר לף, המנזר נוסד המאה -11 ואני לא יודע אם הוא פתוח לביקורים אבל בגדה השנייה בגבעה שצופה על העיירה ישנו מוזיאון של הבירה בשם Maison Leffe המציע סיור וטעימות ומקבלים כוס זכוכית של לף (7 יורו).

סיור טירות

קמנו מוקדם בבוקר ונסענו מדינאן ליעד הראשון שלנו- Château de Fontaine, מדובר בטירה גדולה ויפיפיה שאין לי מושג למה היא משמשת היום (שמענו אנשים וראינו אורות, כמובן לא נכנסנו) וצמודה לה יש בריכה וחורשה חביבה שהייתה בצבעי שלכת משגעים. משם המשכנו ל- Château d'Ostemerée שהייתה עטופה בערפל ששיווה לה מראה מסתורי, קרוב לשם ישנה חורבה גדולה של טירה על גבעה בשם château fort de Montaigle. כרבע שעה נסיעה משם שוכן מנזר בשם Maredsous המייצר גם כן בירה טובה ומוכרת, יש שם מעין מרכז מבקרים ואני מאמין שגם סיורים וטעימות אבל אנחנו הגענו מוקדם בבוקר ולא הספקנו לבדוק מה יש למקום להציע לנו, בכל מקרה המנזר עצמו בנוי מכמה מבנים בסגנון גותי וכך או כך שווה ביקור. משם עברנו חזרה בדינאן להצטיידות בסופרמרקט ונסענו דרומה על כביש לאורך נהר לס (Lesse. יובל של המז) לתצפית על Château de Freÿr, התצפית לא הייתה משהו אבל הארמון נראה מרשים עם גנים מעוצבים. משם המשכנו לאחת הטירות שמתחרות בתואר הטירה היפה של הטיול, Château de Walzin שנמצאת בתוך יערות על שפת צוק למרגלות נהר לס, המראה של הטירה על הצוק עם השלכת היה מרהיב והבנו שבקיץ יש גם קייאקים למרגלותיה. משם נסענו כ20 דקות עד שהגענו לעוד אחת הטירות היפות, Château de Vêves, הטירה מהממת בעלת מראה קלאסי, לא נכסנו אבל אני חושב שיש בה מסעדה. משם המשכנו בנסיעה של 30 דקות ל- Château de Leignon, לצערנו כשהגענו לשם הטירה הייתה מוקפת בגדר עצים גבוהה ושלט בצרפתית שאמר שמודבר בשטח פרטי ולא להיכנס, התאכזבנו וצפינו על הטירה מגבעה סמוכה. משם המשכנו בנסיעה של 25 דקות ל- Château de Jemeppe, הטירה יפה מאוד, עם חצר פנימית, גן חיצוני מטופח וחפיר סביבה, בתוכה יש כנראה מוזיאון (לא בדקנו) ואולי גם מסעדה כלשהי. הטירה הזו רחוקה יחסית לשאר והגעה אליה מהווה יציאה מהמסלול המעגלי אבל לחלוטין שווה ביקור. משם המשכנו בנסיעה של 30 דקות לכפר Durbuy שהוא כפר קטן על נהר עם סמטאות קטנות וציוריות והרבה בתי קפה. על צוק במרכז הכפר יש טירה שבתוכה מוזיאון. משם המשכנו ל Chateau de Tinlot, ארמון נחמד וחביב שגרם לנו לעשות בחזור עיקוף מעט גדול יותר מהמתוכנן. אחרי כן המשכנו בנסיעה של 20 דקות לLe Château de Faulx-les-Tombes שלצערנו גם הוא היה מגודר ולכן לא התאפשר לראותו מזווית נוחה. משם כרבע שעה נסיעה ל- Château-ferme de Crupet שנראה כמו מגדל שניצב בתוך אגם/ חפיר, כשאנחנו הגענו הוא היה בגמר בשיפוצים והתחילו להסיר ממנו פיגומים ומשם כשבע דקות נסיעה לטירה האחרונה בטיול- Château de Spontin, טירה ממש יפה ומתוחזקת.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )