טיול לשבעת האגמים

החלטנו לצאת לחופשה קצרה ולברוח קצת מהשיגרה.חיפשנו טיול קטן של עד 5 ימים משהו לא כבד מידי. שמענו על טיול לשבעת האגמים, קיבלנו מפה מחבר והתחלנו לתכנן טיול קצר שמתחיל במסלול העוצר נשימה של שבעת האגמים, שעובר בחלק קטן של הרי הרילה ונגמר במינזר הרילה

גם לבולגריה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2015
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתיולי, אוגוסט

היום הראשון - 17.8.15 מסופיה לתחילת המסלול דרך דופניצה וספריבה בניה

הגענו לנתב"ג לטרמינל שלוש שם גיששנו את דרכנו להסעות לטרמינל אחד בו היינו צריכים לעשות צ'ק אין לטיסה שלנו, ההסעות יוצאות כל רבע שעה, הגענו למקום עשינו את הבידוק הבטחוני את הצ'ק אין והכל, ואז והסיעו אותו לDUTY FREE ומשם עלייה למטוס.

נחתנו בשדה תעופה ב Soifa חיכינו למזוודות בפחד שלא יגיעו בגלל שטסנו דרך חברת Wizz Air שלא ממש הכרנו, אבל בסוף הן הגיעו, לקחנו אותם ויצאנו משדה התעופה במטרה להגיעה לתחנה המרכזית שבה יש גם רכבת וגם אוטובוסים.
החלטנו לקחת אוטובוס (קו 84) שהוא יוצא מהתחנה שנמצאת ממש מחוץ לשדה תעופה. (בדיעבד התברר כטעות)
לאחר ניסיון כושל לדבר עם הנהג (הבולגרים המבוגרים לא יודעים ממש אנגלית) מישהי צעירה יותר עזרה לנו להתאפס איפה אנחנו, הבנו שהאוטובוס לא ממש מביא אותנו לתחנה מרכזית אלה לתחנה ליד החלטנו לרדת ולקחת מונית
המחירים של הנסיעות במוניות מאוד זולות ומשתלמות. (סה"כ עלה לנו 7 לב מונית ו-1 לב לכרטיס אוטובוס).


הגענו לתחנה מרכזית, נכנסנו לתחנת אוטובוס שם המרנו עוד דולרים ללבה לאחר שבנתב"ג שדדו אותנו לאור יום.(יותר משתלם להמיר כסף זר (דולר/יורו) בתחנה המרכזית. הדרך לתחילת המסלול היא דרך 2 עיירות, הראשונה דופינצה ואחריה ספריבה בניה, משם ניתן לקחת מונית לרכבל שמעלה אותך לביקתה הראשונה.
בחרנו לנסוע ברכבת לדופניצה ושוב...(בדיעבד התברר כטעות, כי האוטובוס מהיר יותר ונוח)
איך שנכנסנו לתחנת רכבת בולגרי "נחמד" עזר לנו לקנות כרטיסים וליווה אותנו עד הרכבת כמובן ביקש מימנו כסף נתנו לו והוא המשיך לדרכו.
הרכבת ישנה ואיטית הנסיעה לקחה לנו שלוש וחצי שעות .


הגענו לדופניצה שם היה שלט בו היה כתוב כל האוטובוסים והשעות גם באנגלית, האוטובוסים לספריבה בניה הם בתדירות של 1 לשעה ועולה 2 לב לכרטיס.
הגענו לספריבה בניה ואיך שירדנו "תפס" אותנו נהג מונית עם עוד 2 מטיילים, אמרנו לו שאנחנו צריכים לעשות קניות אז הוא חיכה לנו מחוץ לסופר עד שסיימנו והוא לקח אותנו למעלה תמורת 5 לב לאדם (היה לו כנפי צניחה צהל"יים במונית!!) (ושכחנו לקנות בלון גזז!! מה שהתברר כלא נורא מכיוון שבביקתות יש אוכל :)


הגענו לרכבל למעלה,וקנינו כרטיסים תמורת 10 לב לאדם- כרטיס חד כיווני - ועלינו לתחילת המסלול.
הבקתה הראשונה (Riliski Ezera) נמצאת ממש ליד הרכבל השעה הייתה כבר 19:00. בבקתה היה Wi-Fi ומסתבר שבבקתה הזאת ניתן להזמין מקום מראש באינטרנט, כשהגענו לא היה בה מקום, הזמנו שם אוכל והמשכנו לבקתה השנייה שהייתה במרחק הליכה של 40 דקות. הבקתה השנייה (Sedeme Ezera) היא למעשה גם אתר קיימפינק והרבה אנשים ישנים באוהלים בחוץ. מזג האוויר היה קר מאוד ורוח.
נכנסנו ושם ונתנו לנו חדר עם 2 מיטות תמורת 16 לב לאדם . ולמחרת בעצם התחלנו את הטיול.
בבקתה יש שירותים שנמצאים בחוץ,כיור שאפשר למלא מים,חדרים,מטבח וארוחות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני- 18.8.15 מסלול שבעת האגמים ובקתת Ivan Vzov

את הבוקר פתחנו בארוחת בוקר שקנינו בבקתה ב 7 לב שכללה גבינה בולגרית 2 פרוסות לחם,נקניק וקפה ותה.
לאחר ארוחת בוקר טובה התחלנו את המסלול והתחלנו לעלות ולהסתובב בין האגמים,המסלול ממש נחמד היה המון מטיילים באזור, מלא פינות נחמדות לעצור ולשבת מול הנוף,אנחנו עצרנו צילמנו ישבנו לאכול קצת חטיפים וממש לקחנו את הזמן. ידענו שאת היום הזה אנחנו מקדישים לאגמים ולא היינו לחוצים בזמן. כל המסלול של כל היום היה בערך 8ק"מ (כל המסלול בעלייה).

אנחנו את היום הזה עשינו על המסלול הצהוב ירוק עד שהתחברנו ל-צהוב-אדום-ירוק שמגיע לתצפית מטורפת על 6 אגמים (ה-7 ממש מאחורי התצפית) ומשם המשכנו לטפס ברכס עד הגעה לפיצול שבילים מגניב (מצורפת תמונה) ומשם התחברנו לשביל הירוק עד הבקתה של Ivan Vazov.

הבקתה נמצאת בתוך ואדי גדול,ירוק מלא בסוסים ופרות שמסתובבת חופשי, הלכה בירידה עד הבקתה,קצת ארוך אבל לא קשה.
הגענו לבקתה שאלנו אם יש מקום והביאו לנו חדר של מיטות עץ זוגיות - אנחנו הזוג האחרון שנכנס לחדר החדר היה מלא, כולם מטיילים,תיקים מסודרים ליד המיטות של כל אחד,נעליים מחוץ לחדר,אנשים מאוד נחמדים ואווירה טובה.
בתוך הבקתה יש מלא חדרים,יש מטבח,שירותים (בול פגיעה) כיור עם מים קפואים ומקומות ישיבה.

בבקתה פגשנו עוד מטייל ישראלי שהגיע לשם אחרי שעשה טיול עם חברים שלו ברומניה ובמקרה היה לו בלון גז ספייר,והוא היה מספיק נחמד כדי להביא לנו אותו.

לקראת השקיעה בעל המקום אמר לנו שכדי לנו ללכת ממש 5 דקות בשביל מאחורי הבקתה לראות את השקיעה ובאמת הלכנו וראינו עמק מטורף שנפרס מולנו וישבנו שם וראינו את השקיעה.

בכך סיימנו את היום השני של הטיול.

היום השלישי 19.8.15 מבקתת Ivan Vzov למזנר הרילה (Rila Monastery)

פתחנו את היום בארוחת בוקר שהבקתה סיפקה לנו - לחם מטוגן עם ריבה,היה ממש טעים ועלה כ-7 לב. עשינו קפה של בוקר (סוף סוף יש גז לערכת קפה) והתחלנו את היום.

עלינו בחזרה על המסלול הירוק במעלה הואדי שבו הלכנו אתמול עד שהגענו לחיבור עם המסלול האדום. אנחנו חתכנו קצת את הדרך בואדי והתחברנו למסלול האדום לא בנקודת הפיצול שעברנו אתמול. מה שכן חשוב להדגיש זה שיש 2 מסלולים אדומים שיוצאים מהבקתה. אנחנו לקחנו את המסלול שמתחבר אחר כך למסלול הכחול שיורד למזנר.

עלינו בואדי והגענו שוב לנקודת תצפית מדהימה על "אמבטיה" של ממש ששם כמובן איך לא ישנם עוד אגמים, ומשם הלכנו עם הסימון שבילים. נקודת איפוס מעולה במפה היא Dodov Vrah שזה מצבה שנמצאת על אחת הכיפות (מצורפת תמונה) והיא אחלה נקודה לעצור להתסכל קצת על הנוף ולהכין את עצמכם לירידה של המנזר.

אנחנו פספסנו את ההתחלה של הסימון הכחול והמשכנו ללכת מכיוון שהסימון הכחול מסומן פשוט בצורה הכי גרועה שיכולה להיות. מצד אחד הוא מסומן (כמובן לא מאיפה שאנחנו באנו) ומהצד השני לא. המשכנו ממש קצת עד שפגשנו שני מטיילים בולגרים שאמרו לנו שהלכנו קצת יותר מידי וחזרנו אחורה. (צירפנו תמונה של הנקודת ההתחלה של המסלול הכחול)

משם התחלנו את הירידה למנזר. הירידה לקחה לנו כ3.5 שעות עם קצת עצירות בדרך. השביל הכחול לא כמו שמסומן במפה, אלא הוא שביל "נחש" של ממש. המון פיתולים בהרים והוא יורד ממש לאט ובזהירות. הסימונים על הפנים, והם ממש מחוקים או שגדל עליהם דשא והם נסתרים מהעין, בקיצור. כל פעם שראינו סימון ממש נשמנו לרווחה ושמחנו שלא טעינו בדרך.
הירידה הייתה אורכה,מתישה אבל הייתה בהחלט מאוד מאוד יפה.

לבסוף - הגענו למנזר ולקחנו חדר עם מקלחת שעלה 30 לב לבן-אדם (מומלץ להגיע לפני 8וחצי שהם סוגרים את הדלתות והקבלה)
בחדר יש שירותים\מקלחת - מים חמים - מיטה - שקע חשמל ואפשר לנעול את התיקים ולצאת להתוסבב במנזר. בחוץ יש גם מסעדות
אנחנו אכלנו כבר ארוחת ערב אחרי מקלחת במסעדה לא היה כל כך יקר

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הרביעי 20.8.15 - מהמנזר בחזרה למלון בסופיה

קמנו בבוקר - לא ידענו את זה אבל מסתבר שהיה אוטובוס ב-9:00 בבוקר לדופניצה והאוטובוס הבא הוא רק ב15:00 אבל הוא ישיר לסופיה. (מצורפת תמונה של זמני האוטובוסים ב) החלטנו שאת היום הזה נבלה במנזר ואכלנו ארוחת בבוקר במסעדה ממש ליד הנהר,הסתובבנו במנזר צילמנו, פגשנו קבוצות של מטיילים ישראלים שגם זה היה מצחיק,

בדיוק גם התחיל לרדת גשם של ממש אבל אנחנו כבר היינו בפנים אז לא כל כך היה אכפת לנו, היה ממש אפשר לראות את ההתחלה של הירידה שלנו מאתמול ואיך הכל מתמלא בעננים וכמה מזל היה לנו שאת הירידה הזאת עשינו אתמול בשמש ולא בגשם של היום.

בשעה 15:00 לקחנו את האוטובוס לסופיה וכבר בשעה 17:30 הגענו לעיר. האוטובוס מוריד אותך בתחנה בדרום מערב של העיר ולא בתחנה המרכזית. משם לקחנו מונים שעלתה 20 לב וממש חצינו לקצה השני של העיר למלון הזמנו מראש ליד השדה תעופה.
מכיוון שהטיסה הייתה ב-6:10 בבוקר לקחנו מראש מלון קרוב, והיה שירות הסעות בחינם לשדה.

טיפים

  • אנחנו המרנו ככה שהיה לנו 200 לב לבן-אדם זה הספיק ואפילו נשאר לנו.
  • המרת כסף עדיף בבולגריה (ממטבע זר)
  • להזמין מקום מראש בבקתה אם אתם מעוניינים בבקתה הראשונה מפני שיש שם עומס לפעמים
  • תלוי בעונה אבל לא צריך לקחת יותר מ3 ליטר מים (תלוי אם אתם מתכננים לבשל בשטח אם כן אז צריך יותר)
  • ביגוד חם וציוד לגשם שיהיה לכם מכיוון שהטרק בגובה 2500מ לפחות
  • לבדוק מזג אוויר לפני הטיסה חשוב!

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )