שבוע סקי בבאנסקו

באנסקו הוא אתר סקי מושלם למתחילים

גם לבולגריה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJune 2014
משך הטיולשבוע
עונה מומלצתדצמבר-מרץ , תלוי בתנאי השלג כמובן!

הגעה וארגון החופש

רוב האנשים שנוסעים לסקי בוחרים לשלם עוד קצת כסף ולקנות חבילה שכוללת טיסה, מלון, סקיפס, ציוד וכו'. אנחנו בחרנו לארגן בעצמנו את החופשה כדי לחסוך בעלויות. יצאנו לסקי שני חברים חודש לפני הגיוס לצבא. למה בחרנו דווקא בבאנסקו? כי יחסית למערב אירופה המחירים שם מאוד זולים. בסך הכל כל החופשה כולל בזבוזים וכולל הכל עלתה לכל אחד 3500 שקלים.
אז אחרי אין ספור בירורים ושיטוטים באינטרנט הרכבנו לעצמנו חבילה...

טיסה - טסנו עם אלעל בטיסה רגילה (כ400$ כרטיס) מתל אביב לסופיה.

הגעה לאתר - אוטובוס מקומי מהתחנה מרכזית בסופיה לבאנסקו. לוקח 3 שעות ועולה בסביבות ה40 שקל. האוטובוס הביא אותנו עד מרכז העיירה משם לקחנו מונית (10 שקלים בערך) למלון. הנסיעה באוטובוס נוחה, זה לא כמו האוטובוסים הישנים של אגד בארץ אלא אוטובוסים חדישים ונוחים.

מלון - הזמנו חדר רגיל במלון Banderitsa Hotel דרך Booking.com על בסיס לינה וארוחת בוקר. המחיר היה נמוך מאוד (1100 שקל לשבעה לילות) בזכות המיקום. המלון נמצא ברחוב הראשי של באנסקו, רבע שעה הליכה מהגונדולה לאתר. בבוקר ובערב יש הסעות אל ומהגונדולה. היינו מרוצים מאוד מהמלון, מלון קטן עם אווירה ביתית ואנשים נחמדים מאוד.

סקי פס - קונים בגונדולה, המחיר משתנה משנה לשנה וצריך לבדוק. יש הרבה הנחנות בסקיפס בבאנסקו לצעירים עד גיל 18/סטודנטים וכדאי מאוד לשאול בקופות אם אפשר לקבל הנחה לפני שקונים. אנחנו לא ידענו והיינו יכולים לחסוך על זה לא מעט.

ציוד - שכרנו מחנות בשם TSAKIRIS Sk. החנות מומלצת מאוד, יש קישור בסוף. ציוד סקי (מגלשיים, נעליים ומקלות) עלה 90 לבה ל6 ימים (215 שקלים. לצורך השוואה בחרמון זה עולה 170 ליום אחד). זול מאוד!

חשוב מאוד לבדוק את מצב השלג לפני שמתכננים חופשה בבאנסקו. יש עונות (כמו בחורף 2014) שפשוט לא יורד מספיק שלג והתנאים לגלוש לא טובים. באתר יש תותחי שלג על חלק מהמסלולים, אבל הם עוזרים חלקים ולא מחליפים את השלג עצמו...

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יצאנו לדרך..

הטיסה וההגעה לאתר עברו בצורה חלקה, הגענו למלון בצהרים בסביבות השעה 5. התמקמנו ועלינו ברגל למרכז העיר כדי לשכור ציוד לגלישה. בנסקו נמצאת לרגלי האתר ככה שהגונדולה נמצאת במקום הכי גבוהה בעיירה, וכל מרכז הבילויים והקניות נמצא בסביבתה.
את הציוד שכרנו מחנות ושמה TSAKIRIS שנמצאת בפלזה הגדולה של הגונדולה. לכל אורך השבוע היינו מרוצים מאוד מהציוד, וגם כשרצינו להחליף את אחד מהביינדינגס של הסנובורד שנשברו הם החליפו לנו בלי להגיד מילה.
ירדנו חזרה למלון מתרגשים לקראת יום הגלישה הראשון...

האתר והגלישה בו

יצאנו עם ההסעה מהמלון אל הגונדולה. כבר כשהגענו ראינו תור ארוך (מאוד!) בגונדולה ומאות אנשים ממתינים בתורם לעלות לאתר.. בימים הבאים יצאנו חצי שעה מוקדם יותר מהמלון (בהסעה של 8) וחסכנו את התור. אחרי המתנה של כ45 עלינו סוף סוף והגענו לאתר. הנקודה הגבוהה של הגונדולה נמצאת בגובה 1600 והרכבל הכי גבוהה מגיע ל2600. בעיקרון הם אומרים שהטווח הוא 2600-1000 בגלל שיש מסלול שיורד עד לעיירה, אבל בדרך כלל לא יורדים באמצע היום נמוך יותר מ1600.
בסמוך לגונדולה יש איזור למתחילים, שם בילינו את השעות הראשונות של היום הראשון. לשנינו זו הפעם הראשונה שאנחנו טסים לחופשת סקי רצינית ועד עכשיו גלשנו פעם או פעמיים בחרמון. אחרי כמה שעות כבר עלינו עם הרכבלים אל המסלולים הכחולים והתחלנו לגלוש כמו גדולים. תנאי הגלישה היו מעולים תודות לשלג שירד לפני שהגענו.
מומלץ מאוד להתחיל במסלול הכחול מספר 5 שנועד למתחילים שהשיפוע שלו מתון מאוד והוא גם רחב מאוד.
בימים הבאים גלשנו כמעט בכל המסלולים באתר, בהתחלה רק בכחולים ואחרי שצברנו ביטחון והפסקנו ליפול גם באדומים וקצת בשחורים. חלק מהמסלולים האדומים היו מלאים בקרח חלק מהזמן עד שלילה אחד ירד שלג והפך אותם למעולים.
אחרי שמיצינו את המסלולים עברנו לגלוש באוף פיסט. האוף פיסט בבאסנקו זה בעיקר בין המסלולים ומתחת לרכבלים. אין יותר מדי אופציות אבל בשביל חופשה ראשונה זה אחלה! הא
בסך הכל האתר יחסית קטן וממצים אותו די מהר אבל המסלולים כיפים מאוד ותמיד אפשר לשלב ביניהם. מי שזו חופשת סקי ראשונה שלו יהנה מאוד ולדעתנו לא יחסר לו כלום. האתר מעולה למתחילים. יש מסלול שיורד עד לעיירה (מסלול מספר 1) שלקראת סגירת האתר כולם גולשים בו ביחד ולפעמים יש פקקים. אחרי פעם אחת שירדנו אותו העדפנו לרדת בשאר הימים בגונדולה בגלל שהשיפוע שלו מאוד מתון, וחלק גדול מהדרך צריך להוריד את הסנובורד/להשתמש במקלות של הסקי.
הרכבלים באתר חדשים וטובים, לא נתקלנו בבעיות איתם בכלל, למעט כמה טי-ברים אלימים...

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

חיי לילה בבאנסקו

אחרי יום של גלישה ומן הסתם מנוחה במלון כולם רוצים לצאת לבלות קצת... בבאנסקו לא חסר לאן. לכל אורך הרחוב הראשי שיורד מהגונדולה יש פאבים, מסעדות ומועדונים. מחוץ לכל מקום כזה עומד דייל שינסה לפתות אתכם להיכנס למועדון/מסעדה שלו, חלקם גם יודעים קצת מילים בעברית, כמו בכל מקום בעולם שבאים אליו המוני ישראלים. פאב מומלץ שהיינו בו הוא ה Lions Bar, יש שם אחלה אנשים ואחלה אווירה.
בנוסף אם רוצים להמשיך להחליק יש מתחם גדול של החלקה עד הקרח, לא ניסינו אבל זה נראה נחמד.

חוזרים הביתה

בסוף יום הגלישה האחרון החזרנו את הכרטיס של הסקי פס (מקבלים חזרה 5 לבה) ואת הציוד. ירדנו למלון, ארזנו את הציוד והתחלנו את המסע חזרה לארץ...

טיפים

  • ככל שהמלון שתבחרו קרוב יותר לגונדולה המחיר שלו יהיה גבוה יותר. במלונות הרחוקים יחסית יש הסעה אל ומהמלון בזמנים נוחים.
  • כדאי מאוד להגיע לגונדולה מוקדם כדי להימנע מהתורים שמצטברים, במיוחד בשבתות וימי ראשון.
  • בתחילת היום (עד 9 חצי, בערך) המסלולים ריקים מגולשים! אפשר לראות בתמונות! מומלץ מאוד לעלות מוקדם להר!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )