טרק 4 ימים בהרי הפירין, בולגריה

מסלול בין בקתות בהרי הפירין

גם לבולגריה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2014
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתמאי - ספטמבר

הקדמה: סופיה-> בנסקו (עיר היציאה לטרק)

נוחתים בסופיה ולוקחים מונית/ אוטובוס לתחנה המרכזית.
כדי להגיע לבנסקו לוקחים אוטובוס שעלותו כ16 לבה, מרחק של 3 שעות נסיעה. האוטובוס לא ישיר והוא עובר בין כל מיני כפרים ועיירות אז להיות ערניים ולשאול מדי פעם. בתחנה המרכזית יש שמירת חפצים ואפשר להשאיר חפצים שלא תצטרכו למהלך הטרק אם אתם חוזרים לסופיה ונוסעים לעוד מקומות אח"כ.
בנסקו היא עיירה תיירותית ויש בכיכר המרכזית tourist information שיוכל לעזור לכם (ושם כדי להצטייד במפה של הטרק- חשוב מאוד ), מרחק כמה דק הליכה משם יש חנות טיולים שבה אפשר להצטייד בציוד לטרק (בלוני גז וכו'..) אם כי עדיף כבר סופיה, וכמובן סופר לקניית אוכל. בערב אפשר לצאת להסתובב בעיר.

הטרק הוא טרק בקתות, משמע הולכים במסלול מסוים וכל לילה ישנים בבקתה. משלמים תשלום עבור הלינה בבקתה (או שישנים באוהל במתחם הקמפינג ליד הבקתה, כנראה תמורת תשלום סמלי) ואפשר לשלם גם עבור ארוחת ערב וארוחות בוקר. את ארוחת הצהריים במהלך היום תצטרכו להכין בעצמכם. מבחינת מים: אפשר למלא מהנחלים בדרך אבל כמובן בחוכמה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1: יציאה לטרק: בנסקו – ויחרן (קאזאנה)

ערב קודם סגרנו עם המוכר בחנות של הציוד מטיילים שיקח אותנו לנק' תחילת הטרק שנמצאת מדרום מערבית לעיירה רזלוג מרחק של 20 דק נסיעה מבנסקו. אופציה טובה יותר היא לסגור רכב 4X4 שיקח אתכם ואז הוא יוכל לעשות את העלייה לבקתת יבורוב ביום הראשון לטרק. או, שאפשר להגיע כבר יום לפני בצהריים לנק' ההתחלה ואז לעלות ליבורוב ולישון כבר שם את הלילה הראשון ולמחרת להתחיל את הטרק מיבורוב.
אם לא הצלחתם כמו במקרה שלנו, התחלנו ביום הראשון לטרק מנק' ההתחלה טיפוס של 600 מ' גובה שערך לנו כמעט שעתיים עד לבקתת יבורוב.
מבקתת יבורוב התחלנו לטפס במסלול האדום לכיוון ויחרן ( הר בצורת סכין שהולכים על ה"להב" שלו ). אחריו ישנו את ה vihren peak שאליו לא טיפסנו עקב חוסר בזמן והמשכנו לכיוון בקתת ויחרן. הדרך הארוכה באותו יום (כ 22 קמ) הביאה לכך שהבנו שלא נספיק להגיע לבקתת ויחרן ולכן החלטנו לסטות וללכת קצת בחושך ולעצור בבקתת קאזאנה ולהעביר שם את הלילה. ישנם מספר בקתות כאלה לאנשים שנתקעו בדרך (הבקתה היא חדר קטן מאוד ל5 אנשים).
היום הראשון (ביחס לאחרים) הוא היותר קשה: כ 22 קמ הליכה ו 1900 מ' עלייה בסהכ. לכן כדי להערך בהתאם.

יום 2: בקתת קאזאנה- בקתת טבנוטו אזרו

טבנוטו אזרו (זה שם האגם שצמוד לאגם, שם הבקתה לא מופיע במפה).
יצאנו על הבוקר מהבקתה הארעית קאזאנה והמשכנו לכיוון בקתת ויחרן (ששם היינו אמורים לעשות את הלילה אלמלא העיכוב) כששעתיים של ירידה פחות או יותר אחרי עלייה קטנה. אכלנו ארוחת בוקר בבקתה, הצטיידנו במיים והמשכנו במסלול האדום לבקתת טבנוטו אזרו. הבקתה מספקת אפשרויות לינה, ארוחה ובירה נחמדה. היום הוא גם יחסית ארוך אז כדאי לצאת די מוקדם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 3 : יצאנו מבקתת טבנוטו אזרו לבקתת בזבוג

לאחר טיפוס קצר בתחילת היום והליכה לאורך נחל הגענו לאגם. כדאי להמשיך הלאה במסלול לצידו השני של האגם יש שם שטח יותר גדול ונוח עם דשא. ישבנו בשפת האגם כשעתיים, הכנו ארוחת צהריים ונכנסנו למיים. לאחר מכן המשכנו בטיפוס די קצר עד לנק' שיא שממנה רואים את בקתת בזבוג ואז ירדנו לכיוון הבקתה (שהיא צמודה גם לאגם קטן אחר). זו הבקתה היחידה שהיתה בה מקלחת לאורך הטרק (מקלחות משותפות לכולם למשך כשעתיים). יום קצר יחסית לכן אפשר לקחת את הזמן באגם.

יום 4: בקתת בזבוג עד באנייה

היום הרביעי הוא בעצם הדרך חזור מהטראק לעיירה בניה שממנה ניקח אוטובוס להמשך. אחרי א.הבוקר בבקתה התחלתנו ללכת בתוך יער הליכה של כ15 קמ בירידה מתונה עד לבאנייה . בערך באמצע הדרך ישנו אתר סקי שאפשר לעשות עצירה לאוכל ובירה. אפשר לנסות לתפוס משם טרמפים לעיירה אם אתם קצרים בזמן. (הנוף לא משתנה בחצי השני של הדרך), או אפילו ישירות מהבקתה בבזבוג.
כשהגענו לבניה הלכנו למין מרחצאות מינרליים (בסגנון חמת גדר). מבאנייה אפשר לקחת אוטובוס לסופיה שעובר גם דרך בנסקו ועוד עיירות בדרך.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )

קבלו שק שינה מקצועי, תרמיל יום משובח וגרבי טיולים

ציוד טיולים של Mountain Equipment, Gregory ו- Bridgedale בשווי כולל של מעל 2500 ש״ח מתנת Gravity ישראל בתחרות החודש