Honeymoon-Roadtrip במערב ארצות הברית

חודש עם רכב במסלול מעגלי שעובר במדינות: California, Nevada, Arizona, & Utah, נופים דרמטיים, מזג אוויר משתנה ושינה גם במלונות וגם בשטח

תאריך הטיולAugust 2013
משך הטיולחודש ו- 5 ימים
עונה מומלצתמאי עד ספטמבר

תחילת המסע- התאקלמות ונסיעה עד לGrand Canyon

מסענו החל בנחיתה בנמל התעופה הבינלאומי של לוס-אנג'לס (LAX). הנחיתה הייתה בשעות הערב המאוחרות ולמזלנו הכרנו חברה שגרה באחד מפרברי העיר והיא אספה אותנו מהשדה. נמל התעופה עמוס מאד ואין הרבה דרכים לצאת ממנו בתחבורה ציבורית חוץ ממוניות או שאטלים שאיתם ניתן לקבוע מראש.
היום הראשון בעיר החל בחיפוש אחר רכב להשכרה (מהארץ המחירים היו פשוט לא שפויים) והתארגנות של ציוד ללינה בשטח. היינו צריכים לארגן המון דברים כי נמנענו מלהביאם איתנו. ניתן למצוא דברים שונים מאוהל ועד גזיות ומזרני שטח במחירים נמוכים שעדיפים מ overweight בטיסה.
עוד לפני שהשכרנו רכב עשינו מן ביטוח דרך עם איגוד אמריקאי AAA (מ.מ.ס.י בארץ) ב60$ שגם מספק מפות של כל ארה"ב, גם הנחה בשכירת רכב וגם הנחה במוטלים בדרך. דרך הסניף שלהם מצאנו עסקה טובה לשכירת רכב ב Hertz Pasadena בחצי ממה שהיה עולה אם היינו מזמינים מהארץ.
אז אחרי כל ההתארגנויות עשינו יום בלונה פארק המפורסם של קליפורניה 6 flags, מתאים ממש לכל הגילאים, הבעיה שאנחנו הגענו בסוף השבוע האחרון של החופשה האמריקאית לפני הלימודים, אז הטורים היו פשוט מפרכים. מוטיב סוף השבוע בארה"ב חוזר הרבה וכדאי להתחשב בו כאשר מתכננים את היעד הבא, בלינה ובפקקים בדרכים.
יצאנו לדרך אחר הצהריים לכיוון אריזונה, לגרנד קניון. הנסיעה אורכת כ7-8 שעות ומכיוון שיצאנו מאוחר מצאנו מקום על הדרך לישון. פרסנו את האהל שלנו בפעם הראשונה ליד עיירה שנקראת Lake Havasu City וקמנו מוקדם בבוקר לנוף ואקלים מדברי שהשתנה תו"כ הנסיעה. בדיאבד הבנו שיש שם אגם שנוצר מה-Colorado River, אותו נהר שגם חוצה את הגרנד קניון, וזה מקום תיירותי נחמד להעביר בו יום או יומיים אך זמננו היה דחוק במקצת.
לגדה הדרומית (south rim) והמתוירת יותר של הגרנד קניון הגענו באזור הצהריים, אחרי הפסקה והצטיידות של אוכל באחת הערים בדרך, הגענו לכניסה לפארק. שם קנינו אישור כניסה שנתי לכל הפרקים הלאומיים בארה"ב ב80$ למשך שנה לרכב, אופציה נוספת היא 28$ לכניסה לשבוע לגרנד קניון בלבד. את הרכב מחנים בחניון מסודר ומשם יש שאטלים בחינם (אחרי ששילמת לכניסה) שלוקחים אותך למקומות שונים לאורך כמה עשרות קילומטרים של כביש על הרמה מעל הקניון, ניתן גם ללכת לאורכו. כל מקום שכזה מגלה נוף קצת שונה אבל מאד מרגש של תופעת הטבע הזו. בהתחלה אתה נישאר פעור פה לנוכח הקניון אך תוך כמה שעות ממצים את העניין. יש אפשרות לעשות טיול של יום, יומיים או שלושה לתוך הקניון, או אפילו קייאקים וראפטינג של יומיים עד חודש בנהר ועוד הרבה פעילויות מרתקות אחרות, אותן לא יצא לנו לעשות, בפעם הבאה בתקווה...
בכניסה לפארק יש כמה campgrounds שעולים בין 25-35 דולר והם מספקים שירותים (לרוב כימיים), מי שתיה וחלקה לפרוס אוהל. אנחנו החלטנו לחזור כמה דקות נסיעה לכפר בכניסה לפארק ולהיכנס ליער עם שביל עפר די מסודר (ליד המקדונאלדס) ולישון בחינם. בבוקר אמנם קמנו מרעש מסוקים שיוצאים לרחף מעל הקניון אך היינו לבדנו וזאת הייתה אפשרות טובה לחסכון בכסף. אגב החוק האמריקאי מרשה הקמת אוהל, שינה ואש בכל מקום שהוא רחוק 250 יארד מכביש ראשי כך שאפילו לא עברנו על החוק. המשך הכביש ממשיך דרך הפארק אז הצלחנו לעשות ארוחת בוקר לנופו והמשכנו לדרכנו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bryce Natinal Park

לברייס קניון רצינו להגיע לאחר ביקור בעיירה Page. שמענו שיש שם נחלים יפים, קניונים ואגם גדול: Lake Powel. לצערנו הכביש הראשי לשם נסגר מסיבה לא ברורה וכדי להגיע לשם היינו צריכים לקחת כביש שעושה סיבוב של כמה שעות- אז וויתרנו. בדיעבד קצת התחרטנו כאשר דיברנו עם כמה אנשים שתיארו את המקום ואת האגם כמקום יפה, שניתן להשכיר שם אופנועי ים במחיר סביר ולטייל בערוצים ובקניונים אשר יוצרים את האגם.
ברייס הוא אזור ממש ייחודי בו נראים זקיפי סלע שמתרוממים מהאדמה בצבעי אדום וכתום עזים. גבולות הפארק הם די גדולים ואם רוצים אפשר לטייל שם טיולים ארוכים. אך מרכז העניינים הוא אזור די קטן שמספיק שם כמה שעות של טיול יום. המון שבילים מתפרסים בין זקיפי הסלע והקשתות הטבעיות ואפשר לבלות שם כל היום. הפארק ממוקם די גבוה מעל גובה פני הים ולכן דיי קר שם, אפילו באוגוסט ובמיוחד בלילה.
יש במקום מכולת לא גדולה ועם מחירים לא זולים לכן כדאי להצטייד בהתאם מראש. בסוף היום התחלנו לסוע לכיוון zion park ועצרנו באחד החניונים בתשלום על הדרך, ככל שמתקרבים לפארק כך גם המחירים עולים לכן בחרנו מקום לא קרוב מידי וסיימנו את היום עם מדורה ומקלחת טובה.

Zion National Park ולאס וגאס

Zion לפי דעתי הוא הפארק הכי מרשים שיצא לי להיות בו בזמן שהותנו בארה"ב, זה פשוט ואדי ארוך שתחום ע"י גושי אבן שנראים כמו ענקים קדמונים שצופים על הנחל תחתיהם. כמו בכל פארק, יש מסלולים רבים שניתן לטייל בהם לאורך הנחל אך לא רק. מידע ניתן לקבל בInformatio Centre במרכז הפארק, הכניסה בתשלום כמובן, וניתן גם לעשות טיולים של כמה ימים בתאום עם האתר. הפארק ידוע גם במקומות הטיפוס שבו וניתן לראות מטפסים רבים עם רתמות באזור. אמליץ כאן על 2 מסלולים שעשינו, שהיו יפיפיים, כל אחד לקח כמה שעות טובות, אם ממש רוצים ניתן לדחוס אותם ביום אחד אך זה לא מומלץ, גם בגלל המאמץ וגם בגלל לחץ הזמן.
הראשון נקרא : "Angel's Landing" , זהו טיפוס מתחתית הנחל לגוש אבן ענקי שהנחל עושה סביבו עיקוף וממנו ניתן לתצפת מגבוה (מאד) על כל הנחל, העליה בסופה מאד תלולה ומוצב שם שלט על מספר מטיילים שנהרגו מנפילה, אך אין מה לחשוש אם לא לוקחים סיכונים מיותרים.
הטיול השני נקרא : "The Narrows" ,זה טיול פשוט לאורכו של הנחל, בתוכו ובין הצוקים שגובלים איתו. ניתן ללכת כמה שרוצים, רוב המטיילים מסתובבים די מהר אך אם ממשיכים מגיעים עד מפל יפה, שם הסתובבנו וחזרנו על עקבותינו. ישנה אפשרות לשכור מהפארק מישהו שמסיע אותך או ערב לפני או מוקדם בבוקר למעלה הנחל ואז אפשר לרדת אותו ולחסוך את ההלוך חזור. בנחל חייבים להירטב והמים לא מאד חמים אז לא כדאי להשאר שם כשהשמש יורדת וגם ישנם מקומות שחייבים לשחות לכן כדאי להמנע מדברים שלא כדאי שיירטבו.
בקצה של הפארק ישנה עיירה קטנטנה עם אפשרות לקנות מצרכים וחצי שעה משם עיר קצת יותר גדולה עם יותר ציוויליזציה למעוניינים באספקה. ביניהן ישנן הרבה דרכים צדדיות עם מקומות שינה מסודרים ובחינם והנוף שם ולשם משגע. כאשר שואלים במרכז המבקרים על אפשרויות שינה כדאי לשאול ולהדגיש על מקומות כאלה, אין להם בעיה לספר עליהם אך בד"כ הם לא עושים זאת אם לא שואלים אותם..
לאס וגאס משם היא כמה שעות נסיעה, כדאי לעשות זאת באור בגלל שינוי הנוף למדברי בכזאת פתאומיות. לאס וגאס שונה בתכלית ממה שעד כה סופר והרבה ממה שרואים בסרטים שם מאד נכון. היא בנויה משני סטריפים מרכזיים לאורך הרחוב המרכזי בעיר ומסביבו המלונות המפורסמים. הסטריפ המזרחי והסטריפ המערבי. הם קצת רחוקים זה מזה בהליכה. נראה שזה המערבי יותר מתויר ויותר מפורסם ושם נמצאים המלונותNew-york New York, Tropicana, Paris, Balaggio, The Venetian וכו'. למרות שכל המלונות שם יוקרתיים ושווים, ניתן למצוא המון דילים שווים, של מלונות אדירים שנעים בין 40 עד 100 $. באפליקציה Hotel Tonight, יש כל יום מלון אחר שנשאר לו כמה חדרים שלא נמכרו ואפשר למצוא שם הצעות טובות במחירים מצחיקים. הסופ"ש יקר משמעותית מאמצעו וכדאי לקחת את זה בחשבון. המחירים שם מאד זולים כי המלונות רוצים למשוך ככה כמה שיותר מהמרים, וניתן למצוא ארוחות בופה זולות או יוקרתיות שמאד פופולרי שם.
בסופו של דבר, עוברים בין מלון למלון, זורקים כמה דולרים בכל עמדת הימורים ומקווים לא לצאת מופסדים מידי. לאס וגאס הייתה אתנחתא מאד טובה ובדיוק במקום מהקמפינג הסוחף לרוגע ולהתפנקות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יוסמיטי- Yosemite National Park

יוסמיטי הוא מבין הפארקים היותר מוכרים בארה"ב ולא סתם. הוא משתרע על שטח עצום (נסיעה בו מקצה לקצה זה בערך שעתיים) ובו עשרות מסלולי טיולים, באורכים שונים וברמות קושי משתנות. רוב הפארק זה בעצם יער (שחלק גדול ממנו נשרף ב2013 נשרף, אך לא החלק המתויר שבו) עם המון אגמים, נחלים והרים המתנשאים לגבהים מרשימים. הנסיעה אליו מלאס וגאס עוברת בחציה במדבר, כאשר ממשיכים עם הרכב צפונה מלאס וגאס לאורך הגבול עם קליפורניה, בדרך כמה עיירות רפאים חסרות ענין ואז פונים מערבה לרכס ה"Sierra Navada" לכיוון קליפורניה ופתאומיות הנוף מתחיל להשתנות ככל שממשיכים לטפס על הרכס. הכל נהיה ירוק והררי, הטמפרטורות מתחילות לרדת ובעצם נפרדים מהמדבר החם.
אנחנו עברנו דרך עיירת ספורט אקסטרים שנקראת Mammoth Lakes שידועה במסלולי האופניים שלה ובחורף מסלולי הסקי. יש שם כמה מסלולים נחמדים לטיול, בית קפה אחד וכמה סופרים להצטיידות להמשך הדרך (כדאי כי בתוך יוסמיטי הכל יותר יקר) הדרך לשם ממש יפה ומומלצת אבל אין שם המון מה לעשות אם אתם לא בענין של ספורט אתגרי למרות הדרך.
אנחנו מצאנו איזה מקום שקט קצת רחוק מהדרך הראשית פרסנו אוהל וקמנו מוקדם כדי להגיע מוקדם ליוסמיטי. ההגעה לפארק מוקדם חשובה כדי לתפוס מקום באחד מה- campgrounds בפארק. בעונה העמוסה (בקיץ) יש עומס על אתרי הקמפינג, ואסור לישון בפארק לא במקומות המסומנים. האתרים האלה מחולקים לשתי קטגוריות, 1- הזמנה מראש דרך האינטרנט או דרך המשרדים בפארק. 2- מי שמגיע ראשון (first come, first sirve). לנו האפשרות השניה היתה יותר מתאימה בגלל אופי הטיול ובגלל העונה הצפופה בה טיילנו בה כל האתרים שניתן להזמין מראש כבר נתפסו. לכן צריך להגיע כמה שיותר מוקדם ולמצוא מקום כי בצהריים או אחר הצהריים יכול להיות שלא ישארו מקומות. יש אפשרות גם ללון בבקתות יותר נוחות בתוך הפארק. מחירי אתרי השינה משתנים מאחד לשני לפי מיקומם ומה שהם מציאים (שירותים, מים זורמים, מקלחת..), מ-5 ועד 30 דולר בערך, וניתן למצוא רשימה שלהם באינטרנט או במרכזי מידע בפארק.

המסלול הכי מוכר שם הוא ה "Half dome" שזה פשוט כיפה ענקית שמשקיפה על כל הואדי המרכזי בפארק. העליה מתחלקת להליכה רגלית ולבסוף טיפוס בסולם וביזרת חבלים. בגלל הפופולריות הרבה שלו יש מלאי מוגבל של אנשים שיכולים לעלות עליו בכל יום (באמת יש פקח שעומד לפני תחילת העליה בסולם ובודק אם יש לך אישור), ולכן השיטה היא הגרלה ביום שלפני והודעה לכל מי שזכה שהוא נבחר לעלות ביום הבא. הרישום קורה בטלפון בעיקר וכולל תשלום מקדמה, והזוכים משלימים את היתרה לאחר מכן, כאשר מי שלא זכה כמובן שלא יקבל את המקדמה ששילם. כרטיס למי שזכה יעלה בערך 15$. אנחנו לא רצינו להיות מוגבלים, ולחכות לדעת אם נזכה או לא והחלטנו לעשות מסלול אחר בשם "Clouds Rest" שבעצם צופה כל ה"Half dome", ואליו לא צריך הגרלות למיניהן. זהו מסלול של יום שלם של הלוך ושוב, עליה להר וירידה ממנו באותו המסלול. הדרך יפה והעליה לא קלה אבל הנוף הפנורמי בסוף שווה כל שריר תפוס שיהיה בסוף היום. לקראת סוף הדרך חזרה החל לרדת גשם, תופעה שכיחה גם בקיץ במקום ובתוך שעה קלה החלו אין ספור מפלים לרדת מקירות האבן בסביבה, חוויה באמת מרגשת. אבל יש לסוע בזהירות מפני אבנים שיכולות להדרדר לכביש, אנחנו פגשנו בחור שנתקע שם שבועיים עד שהצליח לתקן את הרכב בגלל ..
ישנם עוד מסלולים רבים שניתן לשלב ביניהם בקלות (צריך לקנות מפה) וגם לישון באמצע המסלול. מסלולי שינה ע"פ החוק אמורים לכלול תדריך מפורט של פקח מטעם הפארק שכולל בדיקה מדוקדקת של הציוד שלכם האם אתם מוכנים לשטח. בבדיקה זו חובה להצטייד בקופסא מיוחדת "bear box" ולא זולה (ולא קטנה) נגד דובים ששם מכניסים את כל מה שאכיל והדב עלול לנסות לקחת, כולל משחת שיניים. התדריך כולל גם מקומות ספציפיים לשינה, מקומות ותהליכים ספציפים לצרכים וכו' וכו'. לפעמים זה נשמע קצת מוגזם בשביל לישון בשטח והרבה אנשים פשוט מתחילים ללכת "פירטי" בלי שום מעבר תדריך.. יוסמיטי ידוע כמובן גם במסלולי הטיפוס שלו, לכן לחובבי הטיפוס המקום הוא חובה, אחד מהם הוא ה "El Capitan" המפורסם שניתן להגיע אליו גם ברגל. וכמובן העצים האדירים, עצי הסוקויה שפעם היו פזורים בכל קליפורניה אבל עכשיו כבר רק במקומות שמורים. המקום הזה נמצא בחלק המערבי של הפארק ובו מסלולים בין הענקים האלה.
ההמלצה היא לתת כמה ימים טובים בתוך הפארק העצום ולטעום יותר מיום ממה שיש לו להציע, יש להתחחשב בכמות מטיילים גדולה אבל עדיין ניתן למצוא מקומות מדהימים במסלולים קצת יותר צדדיים באווירה יותר אינטימית. לגבי קניות- ניתן לעשות במרכז המבקרים הראשי אבל כדאי להצטייד בדברים עוד לפני.

Anderson Valley, Mendocino County, Route 1, San Francisco, Big Sur National Park

בגלל השריפה שהייתה ביוסמיטי בזמן ביקורינו כמה מהדרכים נחסמו והיינו צריכים לעשות סיבוב שעלה לנו בכמה שעות של נסיעה. יצאנו מהפארק לאחר כשלושה ימים באזור הצהריים שפננו לכיוון צפון מערב. עברנו באנדרסון ואלי, הידוע ביקבי היין הרבים והמפורסמים. לאוהבי היין ניתן לעבור מיקב ליקב, להתרשם וכמובן גם לטעום, הרוב בחינם וחלקם בתשלום, ליקבים שמות ברמות בינלאומיות. באזור גם המון כפרים קטנים (כמו Elk או Boonville) עם מבשלות בירה ופסטיבלים בימי הקיץ שיכולים להיות מאד נחמדים.
מנדוסינו זו עיירה קטנה על האוקינוס השקט, יש שם המון גלריות אומנות והמון אמנים, בתי קפה נחמדים וירידים של אוכל אורגני בימי שישי, שבו כל חקלאי האזור באים ומוכרים את תוצרתם. אפילו ראינו שם חלה אורגנית תוצרת בית לכבוד שבת קודש. כאן בעצם מתחיל הטיול בכביש 1 המפורסם דרומה לאורך הים. לרוב הכביש הוא בעל נתיב אחד וההתקדמות די איטית בגלל הסיבובים ובגלל זקנים אבל זה טוב כי זה נותן קצת אפשרות להסתכל על הנוף ולמצוא איזה כמה ליוויתנים ליד החוף שמשפריצים מים.
לאט לאט נכנסים לתוך הציוויליזציה ובערך 3 שעות נסיעה דרומה מגיעים לסן פרנסיסקו. זוהי עיר שכל מה שמדברים עליה נכון. יש שם פשוט הכל, מעיר הי-טק מפותחת עם גורדי שחקים לשכונות של היפים רק עם חנויות יד שניה, אזורים תיירותיים ופחות. ה Fisherman's Wharf הוא המקום התיירותי המרכזי ומשם אפשר להגיע לכל מקום בעיר באוטובוס או אפילו בהליכה לא מאד ארוכה. כדאי לעבור ברחובות התלולים שמשקיפים על הים ובין דוכני הדגים. יש שם (וגם בלוס אנג'לס) את מסעדת ההמבורגרים הכי טובה בכל החוף המערבי ואולי בעולם, זה מקום קטן וצנוע שנקרא "Umami Burger" ואין לו מתחרים, אפילו לצמחונים, קציצת הפורטבלו מנצחת את כולם ומעל הכל יש שם איזה קינוח שנקרא "UFO" וככה הוא גם נראה אבל הוא שווה כל דולר. אם נתקלים במסעדה מאד מומלץ להכנס. דרומית לסן פרנסיסקו יש מקום שנקרא: "Mountain View" ושם יושבת מפקדת העל של Google, המקום באופן מפתיע לא כל כך מאובטח וניתן להכנס פנימה ולהסתובב בין המשרדים והבניינים, לאכול בין שאר העובדים, ולהתרשם מרשתות הכדורעף שפרוסות שם להפסקות פעילות מהעבודה. יקח קצת זמן עד שיבינו שאינכם עובדים באמת במקום ויבקשו ממכם בנימוס רב מידי לעזוב..
בהמשך דרומה המון עיירות חוף (כמו Monterey או Morro Bay) שבהם ניתן להצטייד או לישון אם לא רוצים לפתוח אוהל, הן מאד יפות ודורשות עצירה וכניסה למים. הפארק הידוע שם באזור נקרא "Big Sur" והוא משתרע לאורך החוף עם המון מסלולי טיול יפים ובמרחקים שונים. כאשר כולם צופים על האוקינוס וחלקם גם הולכים לאורכו. באזור המון פעילות געשית תת קרקעית וניתן לשלב עם הטיולים גם מעיינות חמים (בד"כ טיול של יומיים), באזור המון Campgrounds, ואת כל המידע כדאי לקבל במרכז המבקרים בפארק. כאן בעצם נגמר הטיול, בשבילנו לפחות, זאת הפעם האחרונה שיישנו בטבע ובאמת טיילנו, המשך המסלול עד חזרה ללוס אנג'לס הוא יפה לאורך כביש 1 ועובר במקומות מוכרים כמו Santa Barbara, Malibu, Santa Monica ועוד, וכולן פשוט עיירות חוף. הלינה בהן מאד יקרה ואנחנו מצאנו מקומות לפתוח אוהל על הדרך ביניהן.
לסיכום: ארה"ב היא מדינה אדירה וענקית שטומנת בתוכה הכל מהכל: נופים וערים, הליכות עירוניות והליכות בטבע, וכל הניגודיים האפשריים מה שנותן את המתכון המושלם לחופשה שכולל מזג אוויר טוב, עצמאות ומקום לספונטניות, מקומות מעניינים עם אנשים נחמדים ואוכל טוב.

טיפים

  • שכירת רכב- כמובן שהדרך הכי טובה להתנייד זה עם רכב. זו דילמה גדולה אם להזמין את הרכב מראש או לא, אנחנו לא הזמנו מראש וזה מבחינת מחיר גם יצא יותר טוב, אבל זה בגלל שלא היינו לחוצים בזמן. אנשים יותר מסודרים ומאורגנים יעדיפו להזמין מראש וזה גם מעולה. מה שבטוח זה שהזמנה והחזרה משדה התעופה יקרה יותר בכמאה דולר ואפילו יותר. לכן אם ניתן להמנע מזה אז עדיף. לגבי החזרה, אם מראש מחזירים לשדה התעופה המחיר יקפוץ אך אם תוך כדי הנסיעה מתקשרים לסוכנות הרכב ומבקשים להחזיר בשדה הם ייקחו תוספת אבל נמוכה בהרבה, אנחנו חסכנו כך 80 דולר. האמריקאים הם עם קיטשי, עם שירות מעולה. זה בא לטובתכם אם אתם זוג, כדאי תמיד להגיד שאתם בירח דבש ובחצי מהמקרים זה משתלם- למשל בשידרוג לרכב אחר. אם שודרגתם ואם לא, כדאי תמיד לשקול לשכור רכב היברידי שיוזיל משמעותית את תצרוכת הדלק שמגיעה לסכום גדול בכזה טיול ארוך ברכב. בדרך יש המון כבישי אגרה, כדאי תמיד להחזיק ברכב מטבעות ושטרות של דולר לתשלום כי בדלפק (באמצע הכביש) הם לא מקבלים שטרות גדולים ואתם לא רוצים לגרום לפקק גדול מאחוריכם.
  • AAA- או מ.מ.ס.י בארץ, זה מועדון רכב בינלאומי שנותן הנחות יפות לשכירת רכב בארה"ב וביטוחים למיניהם, ועוד כל מיני הטבות של מפות וקופונים. יוצא משתלם לעשות מנוי בארץ ולהשתמש בזה בחו"ל.
  • freecampsite- אתר שמראה מקומות על הדרך שבהם ניתן להקים מאהל בחינם, חלקם מקומות מאד יפים בטבע שלא היינו מודעים לקיומם ופשוט היינו חולפים על פניהם בדרך, וחלקם יכולים להיות סתם חניוני משאיות מפוקפקים. צריך לקרוא טוב מה אומרים על כל חניון, בטלפון החכם מאד קל לעבוד עם האתר. ברוב המקומות שם אין שום מים זורמים או שירותים וכו'.. במקומות בהם מרכזי מבקרים כדאי לשאול על מקומות לינה בחינם, הרבה מאד פעמים הם יודעים אבל לא אומרים אם לא שואלים אותם.
  • annual pass- אם התכנון הוא להיות בשלושה פארקים לאומיים (national park, שונה מstate park) אז משתלם לקנות כרטיס שנתי לכניסה לפארקים, כרטיס שניתן להעביר\למכור למישהו וכך לחסוך עוד כמה עשרות דולרים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )