Lawn lake- טרק של יומיים בשמורת הרי הרוקי בקולורדו (Rocky mountain NP)

למי שמחפש נופי אגמים, הרים מושלגים, יערות וחיות שונות, rocky mountain np הוא המקום המושלם! השמורה כוללת מגוון טיולי יום או טרקים של כמה ימים כך שהיא מתאימה לכולם.

תאריך הטיולJune 2017
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתיוני-ספטמבר

הקדמה

שמורת ה Rocky Mountain היא אחת השמורות היפות והמפורסמות בקולורדו, זהו הקצה הדרומי של רכס הרי הרוקי אשר מתחילים קנדה בצפון. זהו national park ולכן הכניסה אליו כרוכה בתשלום. השמורה יפייפיה ורואים בה אינסוף אגמים, הרים מושלגים ואם יתמזל מזלכם גם חיות שונות (דובים, מוסים, צבאים וכו). בשמורה יש המון טיולי יום וטרקים של מספר ימים.
יש 2 כניסות לשמורה- ממזרח וממערב. בין 2 צדדים אלו של הפארק מחבר כביש 34 שמטפס לפס ועובר בין נופים מטריפים! הנסיעה בכביש זה מומלצת ביותר, אך לא למי שמפחד גבהים (הנסיעה ממזרח למערב בכביש פחות ״מפחידה״ כי זהו הנתיב שרחוק מהמצוק).

בשמורה המון אופציות לטיולי יום וטרקים ארוכים או קצרים, המגוון באמת גדול. אנו ממליצים להתייעץ במרכז מבקרים לגבי מה מומלץ לפי אופי הטיול שמתאים לכם. בשמורה יש דובים ולכן לא מומלץ להשאיר אוכל או דברי ריח באוטו (יחד עם זאת, אנחנו השארנו כי לא היה לנו איפה לאחסן, ואף דוב לא פרץ לנו לאוטו, אולי במזל...).

אנחנו אנשי טרקים ולכן אפרט בסיפור זה על טרק של יומיים שעשינו בשמורה ועל המנהלות הכרוכות בכך.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לינה בשמורה

הלינה בשטח במהלך טרקים היא בcampsites יעודיים אליהם צריך להוציא פרמיט (מפורט בהמשך).

הלינה בתוך השמורה לא כחלק מטרק היא בcampgrounds שמתמלאים יחסית מוקדם (אפשר לברר במרכז מבקרים מה מצב התפוסה). יש כאלו בצד המערבי וגם המזרחי של השמורה. במידה והגעתם וכבר אין מקום יש כמה אופציות לישון מחוץ אך קרוב לשמורה:
1. בעיירות שליד השמורה יש campgrounds שעולים די הרבה. בדרכ׳ יש בהם גם חדרים וגם אפשרות להקמת אוהל/מקום להחנות את הרכב/קרוואן ולישון בתוכו. אנחנו היינו בצד המזרחי ובדקנו בעיירה Estes Park והכי זול שמצאנו היה 50$ למקום שבו אפשר להחנות ולישון ברכב.
2. National forest campgrounds שהם יחסית זולים. אנחנו מצאנו אחד על כביש 7 שעלה לנו 12$. הוא היה ממוקם קצת רחוק מהשמורה (כ40 דקות נסיעה), אבל לא מצאנו אופציה זולה קרובה יותר.

* הלינה בcampgrounds מחייבת אוהל או קרוואן (או לישון בתוך האוטו). לגבי מקומות לינה מסודרים יותר, אנחנו פחות בקיאים אך בטוחים שהם קיימים בשפע בעיירות מסביב לשמורה (למשל בEstres park).

עונות לטיול

בגדול העונה היא יוני עד ספטמבר אך בשנה שטיילנו ירד המון שלג וגם בסוף יוני הרבה מסלולים היו סגורים. חלק מהפרמיטים ניתנים רק מה1 ביולי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מנהלות לטרקים בשמורה

אחד הטרקים המפורסמים בשמורה הוא לופ שהוא חלק מה Continental Divide National Scenic Trail. ה- CDNST הוא שביל שחוצה את ארה"ב מקנדה למקסיקו, ובחלק שלו שעובר בשמורת הרי הרוקי בקולורדו, עשו לופ שנוח למטיילים שלא עושים את כל השביל.
כשהגענו לשמורה הבנו במשרד הbackcountry שהפרמיט אל טרק זה ניתן רק מה1 ביולי ושבכל מקרה הפס לא עביר בגלל כמות השלג הרבה. הרנג׳רית ביררה לנו איזה מסלולים עבירים כרגע מבחינת השלג ולבסוף בחרנו במסלול של יומיים הלוך-חזור לאגם הLawn.

יש שני משרדי backcountry בשמורה, בהם ניתן לברר ולהוציא פרמיט לטרקים של יותר מיום טיול אחד. אחד ממוקם בצד המערבי (Kawuneeche Visitor Center) והשני בצד המזרחי (ליד ה Beaver Meadows Visitor Center).

הוצאת פרמיט לטרק של מספר ימים:
הלינה בשטח במהלך טרקים היא בcampsites יעודיים אליהם צריך להוציא פרמיט. למי שמתכנן מבעוד מועד ניתן להזמין פרמיט באינטרנט באתר של השמורה. אנחנו יותר אנשי הרגע האחרון ובכל מקרה לא ידענו איזה טרק נעשה, ובמקרה כזה צריך להגיע פיזית למשרדי הbackcountry ולהוציא פרמיט לטיול בימים הקרובים. ספיציפית לטרק שלנו כל אתרי הcampsites באגם היו תפוסים מלבד אתר הlive stock שניתן לקבל אליו פרמיט רק ביום עצמו במידה והוא לא נלקח עד אז על ידי אנשים שמטיילים עם סוסים. כך יצא, שהגענו יום לפני למשרד הwilderness ותכננו את המסלול אך יום לאחר מכן שבו יצאנו לטרק היינו צריכים לעבור שוב במשרד לקבל את הפרמיט לאותו יום ( השתדלנו לבוא מוקדם כדי שהוא לא ייתפס).
צריך לקחת בחשבון שהשמורה לא שומרת פרמיטים לאנשי הרגע האחרון ולכן אם אתם באים בעונה יש מצב שרוב הקאמפסייט יהיו תפוסים.

בשמורה יש דובים ולכן במידה ויוצאים לטרק צריך להצטייד בbear box (לנו היה אחד משלנו אך למיטב זיכרוננו היה ניתן להשכיר במרכז מבקרים).
מבחינת קניית אוכל לטיול- אפשר להצטייד בעיירות שקרובות לשמורה (כמו Estres park).

מסלול הטרק: יום ראשון- הגעה לLawn lake

את הרכב השארנו בחניון (Lawn lake trailhead) כאשר כל האוכל היה מוסתר (במרכז מבקרים אמרו שאין בעיה להשאיר אוכל ברכב כל עוד הוא מוסתר). בעיקרון צריך להשאיר את הרכב נקי מבפנים וסגור לגמרי (אפילו בלי חריץ בחלון), כדי לא לאפשר לדובים לפרוץ לרכב.

המסלול ביום הראשון כולו בעלייה ורובו עובר בתוך יער כאשר השביל ברור מאוד. לאחר כ1.3 מייל מגיעים לפיצול שלוקח שמאלה לאגם Ypsilon. אנו ממשיכים בפיצול זה ישר. לאחר כ??? שעות מתחילת המסלול יוצאים מקו העצים ומגיעים לאגם. מסביב לאגם יש הרים מושלגים והנוף מרהיב ביופיו. אתר הלינה ממוקם בסמוך לאגם. לאחר הקמת האוהל והכנסת כל האוכל לקופסת הדובים, הלכו להתפנן קצת על שפת האגם ולבשל שם את ארוחת הערב.

יום שני- עלייה לאגם crystal lake ולפס וחזרה לחניון

בבוקר קמנו, ולאחר ארוחת בוקר קלה לקחנו תיק קטן ומקלות והתחלנו בטיפוס אל הפס. את האוהל וכל הציוד השארנו במקום הלינה. השביל לפס עובר בגדה המזרחים של אגם הLawn ולאחר שעוברים אותו יש פיצול- ימינה לפס (kaddle) ושמאלה לאגם הקריסטל. אנחנו לקחנו ימינה לפס במטרה לעבור באגם הקריסטל בדרך חזור. השביל לפס ברור ברובו כאשר יש מספר מקטעי שלג שעלולים לגרום לאיבודו, אך מהר מאוד מוצאים אותו שוב. הנוף מהפס מדהים ושווה את העלייה :) את הדרך חזור עושים באותו השביל ואנחנו חתכנו ימינה קצת לפני פיצול השבילים כדי לראות את אגם הקריסטל מלמעלה. האגם מחולק למעשה ל2 אגמים שבתקופתינו היו קפואים למחצה. לאחר סשן צילומים ירדנו לאגם ולאחר מכן חזרנו בחזרה לאגם הlawn לאתר הלינה שלנו.

לאחר ארוחת צהריים וקיפול התיקים, יצאנו לדרך וירדנו באותו המסלול שבו עלינו יום קודם לכן עד לחניון.

טיפים

  • חובה מקלות הליכה להליכה בשלג. כדאי גם להצטייד בגייטרס ובקרמפונים שעוזרים בהליכה על השלג, אך זה לא חובה.
  • ניתן להוסיף עוד יום-יומיים לטרק ולשלב גם את אגם הYpsilon. צריך כמובן להתארגן על פרמיט מתאים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )