9 ימים ברכב מניו יורק לטבע ולהרים

מניו יורק לורמונט לניוהמפשיר דרך מיין ובוסטון וחזרה

תאריך הטיולAugust 2015
משך הטיול9 ימים
עונה מומלצתקיץ

ורמונט - 3 ימים

בלילה הראשון בו שכרנו את הרכב נסענו עד BENNINGTON שנמצאת כבר בורמונט צמוד לפארק GREEN MOUNTAINS NATIONAL FOREST. הנסיעה לקחה לנו שלוש וחצי שעות. בדרך עצרנו לאכלנו המבורגרים נהדרים ברשת ROY ROJERS - מומלץ ביותר אם תפגשו. בבוקר שאלנו בתחנת דלק לאן כדאי לנו לנסוע והמליצו לנו על אחד מהמקומות הקסומים שהיינו בהם - DORSET QUERY - מחצבה גדולה שפגעה במי תהום ולכן היום מלאה במים צלולים ועמוקים ומלא מקומות לקפוץ מהם למים! המשכנו ביום הזה לנסוע עד HANCOCK - נסיעה יפיפיה תחילה בכביש 7 ואז בכביש 100. ביום השני טיפסנו על פסגת הר CAMEL'S HUMP - הפסגה שלו עולה מעל העצים ויש נוף מהמם על ההרים מסביב. זה ההר הכי גבוה בורמונט שאין לפסגתו כביש. הטיפוס היה מאתגר, לא מתאים לילדים קטנים (אלה אם כן הם ממש נינג'ות), עלינו דרך BURROWS TRAIL וחזרנו באותה הדרך - כל הסיבוב לקח 4 שעות. בערב אכלנו במסעדה מומלצת THE BENCH בעיירה STOWE - גם כן עיירה מקסימה ומומלצת. ביום השלישי היה גשום בבוקר אז נסענו למפעל של בן אנד ג'ריז - הסיורים עולים 4$ לאדם, ולדעתי היה די משעמם, וגם בטעימות בסוף לא נותנים לטעום את כל הטעמים אלא רק טעם אחד. אז לדעתי זה מיותר ואם כבר אתם מגיעים לשם אז כדאי פשוט לקנות גלידה בחנות בחוץ. מה שהיה נחמד שם זה בית קברות לטעמים שכבר לא מייצרים. לכל אחד יש שיר וזה מקסים. בגדול, לא בטוח ששווה ביקור. ואז לפתע התבהר אז החלטנו לטפס גם את ההר MANSFIELD - ההר הגבוה בורמונט וגם אתר סקי בחורף. טיפסנו משביל ה-LONG TRAIL - שהיה מאתגר ומהנה (שוב, לא מתאים לילדים קטנים) וחזרנו דרך HASELTON TRAIL - שכלל הליכה על הרכס - מה שהיה פשוט מדהים ביופיו. הסיבוב הזה לקח לנו 5 וחצי שעות. אפשר לעלות לשם גם עם רכב וזה עולה 26$ למכונית + 6 $ לכל אדם נוסף (יקר בקיצור). אחר כך ישנו ב-AIRBNB מהמם - אצל Judith Henkin בורמונט - 40 דקות נסיעה משם - 55$ לחדר לזוג. משם נסענו לניו המפשיר וכל זה - בפרק הבא....

ורמונט באופן כללי מדינה מאד מיוחדת - אין בה כל כך מרכזי קניות גדולים, העיירות קצת נתקעו שנות ה-70, אבל בקטע טוב. יש המון חקלאים, המקומיים מאד נחמדים וכיף סתם לעצור ולדבר איתם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

3 ימים בניו המפשיר וחצי יום במיין - WHITE MOUNTAINS

ניו המפשיר מאד שונה מורמונט - התיירות שם הרבה יותר מפותחת ואפשר לטייל בזול או ביוקר - איך שבוחרים.

אנחנו נסענו ביום הראשון ל-ECHO LAKE - אגם יפה שאם רוצים לשחות כדאי להיכנס מהחוף הציבורי בתשלום 4$ לאדם. יש חוף נוסף חינם בצד השני, אבל הכניסה למים לא טובה משם. אחר כך נסענו ל-BASIN - שזו תופעת טבע מדליקה בם מים וקרחונים עשו מן אמבטיה טבעית בסלע. המים בצבע כחול צלול ומאד מאד יפה. יש גם גרסה יותר יפה כנראה בתשלום 16$ לאדם - FLUME GORGE - אמור להיות יפה, לוקח בערך שעה וחצי. ביום השני עשינו טיול מגניב לCANNON MOUNTAIN דרך LONESOME LAKE. ההליכה לאגם מתאימה לילדים לקוחת 2.5 שעות כיוון. האגם מהמם, אפשר לשחות, יש פטל ואוכמניות בגדות ויש גם בקתה חמודה שבה אפשר לקנות מרק עדשים, לחם אפוי במקום, לקבל קפה ותה בגרושים. יש מקום לשבת, יש משחקי קופסה, ממש נחמד. אפשר גם לישון שם. 120$ לאדם עם א. בוקר וערב (משוגעים קצת...). משם טיפס להר - טיפוס מאתגר. בפסגה גם יש מסעדה. ביום השלישי, שהיה בעצם חצי יום כי החלטנו לקפוץ למיין, עשינו את THE KANCANMAGUS HIGHWAY - כביש נופים מספר 112. שיוצא מ-LINCOLN בכביש יש מלא עצירות עם שולחנו פיקניק - אז קנינו מראש דונאטים וחטיפים ותה ועצרנו בהרבה מהם. באמצע יש מקום שנקרא SABBADAY FALLS - הליכה קצרה שמובילה למפלים יפים. הנסיעה בכביש עולה 3$ לרכב ליום (שזה שטויות) ומשלמים את זה במעטפה באחת התחנות. אחר כך המשכנו למיין שמלאה באגמים יפים ובתי קיץ. אפשר לקנות לובסטרים בזול בסופר והם מכינים אותם שם במקום - לקחת לאיזה אגם לפרק אותו. לקראת ערב הגענו ל-PORTLAND - שהייתה הפתעה לטובה - עיר מאד יפה, בריטית, ימית, שפע של חנויות חמודות, מסעדות טובות של פירות ים, בארים וזה היה כיף גדול! אחר כך נסענו לבוסטון וחזרנו לניו יורק.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )