יומיים בשמורת Superstition באריזונה

טרק של יומיים בשמורת Superstition, Tonto National Forest באריזונה. נופים מדבריים מטריפים ונחלים זורמים באחד האיזורים היפים של אריזונה.

תאריך הטיולMarch 2017
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתמרץ-מאי

הקדמה קצרה

ה Tonto National Forest הוא ה National Forest החמישי בגודלו בכל ארה״ב והוא ממוקם קרוב לעיר הבירה של אריזונה, פיניקס. הוא מחולק ל״מיני שמורות״ כגון: Superstition, Four peaks, Globe ועוד. בכל ״מיני שמורה״ יש מסלולי טיול רבים שכוללים מסלולי יום וגם טרקים של כמה ימים. אנחנו בחרנו לעשות טיול של יומיים בשמורת Superstition. האיזור מאוד יפה אבל אם אתם דחוקים בזמן לא כדאי לשהות את כל הזמן באיזור הטונטו כדי להספיק לראות גם את הנופים בצפון אריזונה שלדעתינו מרהיבים פי כמה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

התארגנות לטיול

הגענו לקרוא על המסלול דרך האתר האמריקאי alltrails . כדי להבין קצת יותר על השמורה הלכנו למשרד הרנג׳רים של שמורת הטונטו בפיניקס (Tonto National Forest Supervisor's Office 2324 E. McDowell Rd) אבל הרנג׳רים שם לא באמת הולכים ברגל את המסלולים אז הם לא ידעו כל כך לעזור לנו עם מידע לגבי המסלול (לא ידעו אפילו להגיד אם יש מים שאפשר למלא במסלול).
אז קנינו שם מפה של שמורת הSuperstition ב10$ ובנינו את המסלול לפי המידע מ alltrails.

בפיניקס יש גם חנות טיולים נחמדה שנקראת Hiking Shake, שם התייעצנו עם אחד העובדים והוא נתן לנו טיפים על מקומות שכדאי לראות באריזונה. שם גם קנינו טונטו פס ב8$ שזה פס שצריך לקנות אם רוצים להחנות את הרכב במשך היום בשמורת הטונטו. בדיעבד הסתבר שלא היינו צריכים אותו כי החנייה של המסלול שלנו היא בתוך campsite מסודר.

לינה בשמורת הטונטו

במהלך הטרק בשטח אפשר לפתוח אוהל ולעשות מדורה בכל מקום.

לגבי לינה באוטו או ליד האוטו בשמורת הטונטו:
1. אופציית החינם- לפי מה שהבנו, אם יש לך טונטו פס אתה יכול לישון עם אוטו בdesignated areas . אנחנו לא הצלחנו להבין מהם האיזורים האלו, אבל לאורך הכביש שחוצה את השמורה יש כל מיני מקומות לצד הדרך שאפשר לישון בהם (ראינו רכבים ואוהלים) אז שיערנו שעל זה מדובר. אנחנו ישנו יום אחד באיזור כזה שנמצא קצת יותר צפונית ל Lost Dutchman State Park - מעין כביש עפר קצר שנכנס לתוך חנייה. אפשר לשאול במשרד הרנג׳רים איפה בדיוק האיזורים שאפשר להחנות ולהקים אוהל לצד הדרך והאם צריך לזה טונטו פס.
2. Campsites מוגדרים- כגון tortilla או Canyon Lake Marina and Campground. אלו אתרים שעולים יחסית הרבה כסף.
3. Lost Dutchman State Park- זהו פארק שנמצא ממש בכניסה לשמורת הטונטו מכיוון פיניקס וממנו מטפסים לFlat Iron. הלינה שם עולה 20$ ויש שם מקלחות ושירותים טובים. אנחנו ישנו שם יומיים ואם מטיילים יום אחר כך בפארק הזה לא משלמים את הכניסה היומית של ה8$.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול יום ראשון

מחנים את האוטו ב Canyon Lake Marina and Campground- יש להם מקום חנייה יעודי לאילו שעושים את המסלול של הבולדר קניון ולא צריך לשם טונטו פס.
מתחילים את המסלול ב Boulder Canyon Trail Head שמתחיל מהצד השני של הכביש (trail head זה ההתחלה של כל שביל, מסומן במפה כ TH). מספר השביל הוא 103. השביל מתחיל בטיפוס של כשעה ורבע עד לנקודת תצפית יפה על השמורה ומשם יורד לנחל. לאחר הליכה קצרה באיזור הנחל מגיעים לפיצול ולוקחים ימינה בשביל מספר 236. מהפיצול יש עלייה קצרה שלאחריה מתחילים הליכה קלה במישור. בשביל זה יש water tank שאפשר למלא ממנו מים. לאחר מכן מגיעים לפיצול שבילים ולוקחים ימינה בשביל 241 . עם השביל הזה יורדים לנחל ושם אנחנו הקמנו אוהל והעברנו את הלילה.

מסלול יום שני

איפה שהקמנו את האוהל השבילים לא כל כך ברורים. בבוקר מצאנו בסמוך כמה רוג׳ומים שמסמנים את הפיצול בין שבילים 241 ו104. המשכנו שמאלה בשביל 241 ומיד הגענו לפיצול משולט עם שביל 103 (Boulder Canyon) . לוקחים שמאלה לשביל 103 וממשיכים איתו עד בחזרה עד לחניון. בקניון יש מלא מים באביב (הבנו שבקיץ הנחל מתייבש). יש בנחל 2 נקודות נחמדות ליד בריכה שאפשר להתרחץ. הפיצול שבילים בין 103 ל236 זו הנקודה האחרונה למילוי מים.

טיפים

  • טונטו פס- שימו לב שאם אתם מחנים את הרכב בשמורת הטונטו לא במקום כמו המרינה צריך לקנות טונטו פס ב8$ אחרת הקנס יהיה של 100$. את הפס אפשר לקנות במשרד הרנג׳רים/ תחנות דלק/ חנויות לציוד טיולים ועוד. ֿ
  • אין סימוני שבילים אבל יש שלטים בפיצולי שבילים ורוג׳ומים לאורך הדרך.
  • באביב יש מים בנחל ולכן אפשר לסחוב מים רק ליום אחד וליום השני למלא מהנחל ולטהר. בקיץ הנחל מתייבש ולכן יש צורך לסחוב מים ליומיים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )