טרק ב-Coyote gulch שבשמורת Grand Staircase-Escalante

טרק באחת השמורות האהובות עלינו ביותר ביוטה ובארה״ב בכלל.

תאריך הטיולApril 2017
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתאביב וסתיו

הקדמה

זהו ללא ספק אחד הטרקים היפים ביותר ביוטה. אפשר לעשות אותו ביומיים כמו שאנחנו עשינו אך אפשר בכיף להוסיף עוד יום כדי ללכת בנחת ולהשתכשך במים.
העיר הקרובה לנקודת תחילת הטרק היא Escalante, עיירה קטנה ונחמדה, שם אפשר להצטייד באוכל וציוד לטיול. יש בעיירה גם visitor center שנותן מידע לגבי הטרק וגם לגבי מסלולי יום אחרים באזור, שם גם קיבלנו שקיות לאיחסון הצואה מחשש לזיהום הנחל.
אנחנו ניסינו למצוא מפת שבילים טובה של האזור, אך מסתבר שהשבילים לא מסומנים על המפה (וגם לא בשטח), אלא פשוט נוצר שביל מהליכה מרובה של אנשים.
יש אפשרות לקנות מפה טופוגרפית ללא שבילים אך החלטנו שהיא לא תועיל במיוחד לטרק הזה שנחשב פופולרי בשמורה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה למסלול

ישנם 4 נקודות בהם אפשר להתחיל את המסלול:
1 - Red wall trailhead
2 - Huricricane washtrailhead
3 - Fortymile ridge trailhead
4 - Jacob Hamblin Arch Trailhead

הנקודה הטובה ביותר היא fortymile ridge trialhead כיוון שמנקודה זו ניתן לעשות מסלול מעגלי, אך ניתן להגיע אליה רק ברכב 4x4. במידה ואין לכם רכב כזה (כמו במקרה שלנו) הנקודה היחידה שממנה אפשר לצאת למסלול היא hurricane wash trailhead ואז המסלול הוא הלוך חזור.
אני אספר כאן על המסלול איך שאנחנו ביצענו אותו (התחלה מחניון הhurricane wash) אבל חשוב לדעת שאפשר להרכיב אותו בהרבה ווריאציות, הכל תלוי באיזה רכב יש לכם, מה כמות הימים שאתם רוצים ללכת וכמה אתם רוצים להימנע מהלוך-חזור.

ההגעה לחניון ההוריקן היא פשוטה: מEscalante נוסעים על כביש 12 מזרחה ופונים ימינה לדרך שנקראת hole in the rock road, שהיא דרך עפר לכל רכב. נוסעים על דרך זו כ 33 מייל (נסיעה יחסית ארוכה) עד שמגיעים לחניון מסומן בשלט. בתחילת המסלול יש קופסה עם פרמיטים שרק צריך למלא את הפרטים (אין צורך לבקש פרמיט מראש).

המסלול

אקדים ואומר שהתכנון שלנו לטרק היה לא מיטבי וזה גרם לכך שביום הראשון הלכנו 25 ק״מ, בדיעבד היינו עושים את הטרק בשלושה ימים ואולי מוסיפים עוד קצת הליכה לכיוון ה-Escalante.

מחניון ההוריקן מתחילים ללכת מזרחה בתוך הנחל (ה-wash).
כאמור, אין סימון של השביל אך השביל ברור מאוד. לאחר כ 5.5 מייל של הליכה בנחל שהיא לא מאוד מעניינת מגיעים למפגש עם נחל ה-Coyote (Hurricane wash and Coyote gulch confluence. מנקודה זו השביל הופך למדהים ביופיו כאשר ההליכה היא במורד נחל ה-Coyote בתוך מים רדודים מאוד (עד לקרסוליים).

לאחר כ-1.5 מייל ממפגש הנחלים מגיעים ל Jacob Hamblin arch. לאחר עוד כ-1.7 מייל בתוך הקניון מגיעים לnatural bridge שהנחל ואיתו השביל עוברים מתחתיה. כ0.7 מייל מהגשר במורד הנחל יש ואדי קטן מצד שמאל שאם עולים בו 5 דקות מגיעים ללגונה השחורה (נקודה נחמדה אבל לא חובה).

ממשיכים במורד הנחל ובדרך עוברים עוד הרבה מפלים ונופים מדהימים (מעל אחד המפלים הגדולים גם ניצבת קשת מרשימה) עד שמגיעים למפגש עם נחל הEscalante .
סה"כ מחניון ההוריקן עד למפגש עם נחל ה-Escalante זה כ-13 מייל (21 ק״מ). אנחנו עשינו את הדרך הזו ביום אחד והקמנו את האוהל קרוב למפגש עם הEscalante (לא הגענו ממש עד לנחל) אך כאמור אפשר לעשות את המסלול ביותר איזי, ללכת פחות ולעצור ללינה באחת הנקודות המוקדמות יותר.

מנקודה זו יש 2 אפשרויות לחזרה לחניון: ללכת את כל הדרך חזרה בתוך הקניון או לעלות לחניון הfortymile ridge בתקווה למצוא טרמפ לחניון ההוריקן. אנחנו בחרנו באופציה השנייה והסתמכנו על מזל הטרמפים. אופציה זו היא קצת בעייתית כי אם לא מגיע טרמפ צריך ללכת כ14 קמ על שביל ג׳יפים בלי צל!!! בדיעבד, כדאי לקבוע בעיירה שמונית 4x4 תבוא לאסוף אתכם מסוף המסלול בחניון הfortymile ridge.
מהנקודה שבה הקמנו את האוהל (קצת לפני המפגש עם נחל ה-Escalante) יוצאים מהנחל ומתחילים בעלייה חולית תלולה יחסית עד שמגיעים ל crack in the hole. בנקודה זו צריך לעלות בלי התיקים הגדולים דרך חריץ בסלע (נמצא כמה צעדים ימינה מהשביל) ואז למשוך אותם מהתחתית בעזרת חבל. קשה לעבור עם התיקים בחריץ הצר ולכן חובה! פה חבל. אחרי המעבר של crack in the hole מסתכלים אחורה ויש תצפית יפה על הקניון כאשר רואים גם את קשת סטיבן מרחוק. לאחר המעבר ממשיכים לכיוון החניון (בערך חצי שעה הליכה) אך יש לשים לב לרוג׳ומים כי השביל מאוד לא ברור.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תובנות נוספות

1 - כאמור אם יש ברשותכם רכב 4x4 יש אופציה למסלול מעגלי: מחניון הfortymile ridge יש שביל שמוביל ישר לjacub hamblin arch ומאפשר מסלול מעגלי. אופציה זו מקצרת את המסלול משמעותית ומורידה את החלקים הפחות יפים והמיותרים כמו ההליכה מחניון הוריקן עד לקשת. לא עשינו את השביל לכן לא יודעים מה מצבו, אך הבנו שהוא עלול להיות לא ברור- כדאי להעזר במכשיר gps.
2 - אם החלטתם לא לעשות הלוך חזור בנחל, אלא לעלות לחניון fortymile ridge ממליצים לקבוע עם מונית מראש (אנחנו חיכינו הרבה זמן לטרמפ).
3 - אפשר למלא מים מהנחל בכל שלב אך יש לאורך הנחל נביעות עם מים נקיים יותר ולכן מומלץ למלא מים כשמגיעים אליהם ולא לחכות ללילה.
4 - אני מצרפת קישור לאתר שעזר לנו מאוד במסלול.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )