טיול יומי ל-Subway ב-Zion National Park

מסלול יומי נחמד ורטוב לאחד הקניונים המעניינים ב-Zion

תאריך הטיולMay 2017
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב וסתיו. אפשר גם בקיץ אבל מומלץ להתחיל מוקדם לפני השעות החמות.

על ה-Subway

המסלול ל-Subway הוא מהפופלריים שב-Zion ובעקבות כך הוא גם דורש פרמיט.
את ההסבר והחוקים על איך אפשר לקבל פרמיט אפשר לקרוא בקישור שמצורף בתחתית הסיפור. בגדול, יש הגרלה אונליין 3 חודשים מראש ובנוסף גם אפשרות לקבל פרמיט כמה ימים לפני על בסיס ביטולים של אנשים.
אנחנו טיילנו עם חברים אמריקאים שלנו שאיכשהו הצליחו להשיג את הפרמיט שבוע לפני, כנראה שבעצמנו לא היינו מצליחים להיות מספיק מתוכננים ולהשיג אותו.

אנחנו מאוד אהבנו את המסלול וחושבים שהוא טיול יומי מוצלח מאוד. רוב ההליכה היא ליד נחל ומדי פעם יש מפלים נחמדים אבל הסיבה שלשמה התכנסנו היא לא הנחל אלא ה-300 מטר האחרונים של המסלול, שם הולכים בתוך ה-Subway.

את ה-Subway אפשר לעשות ב-2 דרכים: 1 - מלמטה למעלה (מה שאנחנו עשינו), 2 - מלמעלה למטה עם ציוד סנפלינג.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה והמסלול

המסלול של ה-Subway מתחיל בנק׳ שנקראת Left Fork Trail Head אליה אפשר לנווט בקלות עם Google Maps - מרחק נסיעה של כחצי שעה מה-Visitor Center של שנמצא ב-Zion Canyon, בתחילת המסלול יש חניה ושירותים.

המסלול עצמו הוא ללא שביל מסומן, אלא פשוט הליכה לצד הנחל איפה שרוצים, במקום שנראה הכי עביר. בפועל ברוב הזמן כן אפשר לראות שביל שנוצר על ידי עשרות המטיילים שעוברים שם בכל יום.
חשוב לשים לב שלמרות שהמסלול לא מאוד ארוך מבחינת ק״מ (כ-14 ק״מ הלוך-חזור) ההליכה היא הרבה פעמים דילוג בין סלעים וזה יכול לקחת זמן. מומלץ להתחיל מוקדם כדי לא להיכנס לחושך ולהספיק לבלות הרבה זמן באזור ה-Subway.

קצת לפני שמגיעים ל-Subway יש הליכה על סלעים מאוד מחליקים, צריך להיזהר. בתוך ה-Subway יש בריכות מגניבות שאנחנו שחינו בהן..מומלץ בחום!

טיפים

  • למרות שההליכה במים היא ארוכה, טיול עם סנדלים לא היה נוח לדעתנו וכדאי לבוא עם נעליים.

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )