טיול יומי ב-west clear creek

טיול יומי נחמד באריזונה, דרומית לסדונה שמתאים לכל הגילאים.

תאריך הטיולMarch 2017
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב

הקדמה

המסלול של הwest clear creek נמצא קצת דרומית לעיירה סדונה המפורסמת, בתוך ה Coconino National Forest. המסלול הוא יומי, ומשלב נופים מדבריים ונחל זורם. המסלול נחמד מאוד ומתאים לכל הגילאים, מה שכן- תתכוננו להירטב כי חוצים את הנחל כמה פעמים.

העיירה הקרובה למסלול היא Camp Verde, בה אפשר להצטייד בקניות אוכל וכו'... יש בה גם סטארבאקס למי שזקוק לאינטרנט אלחוטי. אנחנו ישנו לפני המסלול ב cleer creek campgroung שנמצא קצת דרומית לעיירה. המקום מאוד נחמד, שקט, פסטורלי, עם בעלים נחמדים. יש שם מים ושירותים אך אין מקלחת. למי שמעוניין במקלחת חמה יש בחינם בעיירה עצמה (בעל הקאמפ-גראונד נותן מיקום מדוייק). לילה אחד עולה 18$.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה למסלול

נוסעים על כביש 260 ופונים מזרחה לדרך 618 (יש שילוט לכיוון Bull pen roud), זוהי דרך עפר לכל רכב. בשלב מסויים יש פיצול וצריך לפנות ימינה ל Bull Pen Roud (לא להמשיך ישר על 618). נוסעים בדרך זו עד תחילת המסלול (מזהים את החניית יום על פי זה שיש שם שירותים). החנייה היא רק לשימוש יומי, כלומר אי אפשר לישון שם, אבל ברדיוס מסויים אפשר לישון.

המסלול

המסלול הוא הלוך-חזור. מהחניית יום נכנסים לנחל. תחילת ההליכה היא יבשה אבל אחרי כמה זמן יורדים לנחל וחוצים אותו. סהכ׳ יש 4 חציות (8 בהלוך-חזור). אחרי 3 חציות השביל מטפס מעל הנחל ומאפשר צפייה בנוף המדברי שמסביב.
בחצייה ה4 של הנחל השביל מטפס לגדה הצפונית של הנחל. למעשה הנוף משם לא כזה להיט ולכן אפשר כבר להסתובב חזור בפעם הרביעית שמגיעים לנחל.

למעוניים במסלול מעגלי ולא בהלוך חזור- ישנה אפשרות גם למסלול מעגלי אבל כוא מאוד ארוך. אחרי החצייה הרביעית עולים לגדה הצפונית כאמור (שימו לב שהשביל שם לא כל כך ברור). ממשיכים כ2-3 קמ׳ על הגדה ואז השביל מטפס למעלה ומתחבר לשביל ג׳יפים שבו לוקחים שמאלה (מערבה) וממנו יש שביל שיורד לחניית יום. אנחנו לא עשינו את המסלול המעגלי כי הבנו שהוא ארוך מאוד ואנחנו עלולים לסיים בחושך.

למעוניינים בטרק של כמה ימים- אנחנו שמענו מהמלצות שיש גם טרק של 4 ימים בwest cleer creek. הטרק מתחיל מהצד המזרחי של הנחל ומסתיים בחניית יום של המסלול היומי. המסלול עובר בתוך הנחל ודורש שחייה בתוך המים עם התיקים הגדולים. אנחנו הבנו שיש הרבה מים בנחל ושכנראה השחייה תהיה ארוכה ולכן החלטנו לוותר על הטרק. אם אתם בכל זאת מתכננים על הטרק כדאי לברר את מצב המים בנהר (אנחנו ניסינו לברר אצל הרנג׳רים במשרד הred rock- קצת צפונית לCamp Verde, הם לא שמעו על המסלול אבל נתנו לנו טלפון של מישהו שכנראה יודע מה מצב המים בנחל). בנוסף קחו בחשבון שיש צורך בשתי מכוניות או הקפצה לתחילת המסלול. מצורף קישור למסלול של הכמה ימים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • אין צורך במפה כיוון שיש שלטים ורוג׳ומים לאורך הדרך. השביל יחסית ברור

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )