שמורת הקשתות ביוטה- Arches National Park

שמורת Arches ביוטה היא שמורה קטנה מאוד אך יפה מיוחדת במינה. יש שם ריכוז גדול מאוד של קשתות אבן בכל מיני צורות וגדלים. יש בה מספר טיולי יום ארוכים וקצרים שמתאימים לכל הגילאים.

תאריך הטיולApril 2017
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

הקדמה

שמורת Arches היא שמורה קטנה שממוקמת ליד העיירה מואב. על העיירה הרחבנו בסיפור דרך הכללי של יוטה, אך אומר בקצרה שזו עיירה מגניבה להסתובב בה. בשמורה יש את כל סוגי הטיולים: תצפיות שמגיעים אליהם מהרכב, מסלולי הליכה קצרצרים (כמה דקות), מסלולי הליכה קצת יותר ארוכים (שעתיים בערך) ומסלול הליכה אחד ארוך ומקסים בשם Devils garden. אנחנו עשינו את המסלול הארוך ולכן עליו אפרט. רק מספר דברים נוספים שחשוב לי לציין:
ישנו מסלול נוסף שהמליצו עליו והוא המסלול אל הקשת המרשימה והמפורסמת ביותר של הפארק- delicate arche ( מסלול של כ3 מייל הלוך חזור, 1.5 מייל לכיוון). אנחנו לא עשינו אותו כי בdevils garden רואים הרבה קשתות ודי מיצינו את העניין.
ישנו קאמפ-גראונד בפארק שניתן לישון בו. אנחנו בחרנו לישון בfreecampsite- איזור שבו מותר להחנות את הרכב ולישון בחינם. מעט צפונית למואב ודרומית לפארק הקשתות יש איזור בצד המזרחי של הכביש שבו אפשר לישון בחינם ואכן רואים מלא קרוואנים ואוהלים מפוזרים ( כנראה שיהיה לכם קשה למצוא שם פינה שקטה).
הפארק נחמד מאוד אך לא היינו נוסעים בשבילו במיוחד כי הוא מאוד רחוק ונמצא בקצה הצפון מערבי של יוטה. אם אתם בסביבה בהחלט היינו מקדישים בו יום טיול ( ביום אפשר לראות הכל בפארק).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Devils garden

מהכניסה הדרומית לשמורה נוסעים עד לקצה הצפוני שלה ומחנים את האוטו ב Devils garden trailhead. השביל מתחיל ומיד יש אפשרות לסטות ממנו ל2 שבילים צדדיים קצרים שמובילים ל2 קשתות בשם Tunnel arch ו pine tree arch. לאחר שסטינו, חוזרים לשביל הראשי וממשיכים איתו. לאחר כמה דקות מגיעים ל landscape arch המרשימה ביופיה, וזוהי הנקודה ממנה מתחיל הלופ. אנחנו לקחנו שמאלה תחילה ומיד לאחר ה landscape מתחילים בעלייה קצרה שבסופה יש עוד 2 שבילים צדדים קצרים שמובילים אחד לNavajo arch והשני ל Partition arch. לאחר שביקרנו בהן חזרנו לשביל הראשי והמשכנו איתו לDouble O arch שהיא הקשת המרשימה ביותר לדעתי בפארק. מקשת זו יש שביל צדדי שמוביל לdark anjel אך החלטנו לוותר עליו ולהמשיך בשביל הראשי של הלופ. לאחר כמה דקות הליכה יש שביל צדדי נוסף לקשת בשם Private arch (לא מרשימה בכלל ואפשר לוותר על ללכת אליה) ולאחר מכן ממשיך השביל בלופ עד לנקודה בחזרה של הlandscape arch. הקטע האחרון של הלופ נקרא primitive trail ולפעמים הדרך לא כל כך ברורה וצריך לעקוב אחרי הרוג׳ומים שמראים את הדרך. לאחר שסיימנו את הלופ חוזרים אל האוטו באותה הדרך שבה הלכנו. סה״ כ-11 ק״מ.

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )